HAPPY LANDING Het ijsballet is 'n echt wintersprookje. Niets is nagelaten om het effect zoo groot mogelijk te doen zijn. Of zijn het spiegelgladde ijs en 't besneeuwde bosch op den achtergrond niet een ideaal plekje om een ijsballet te arran- geeren t In zoo'n omgeving moest Sonja Henie (in 't middendan ook wel 'n topprestatie leveren. "Wfappy Landing is 't „Grlück auf" van den vlieger, al heeft het in deze film ook min of meer een andere heteekenis. Het is het verhaal van een zeer over het paard getild jazz-com- ponist-bandleider, die van Amerika naar Kuropa (waaronder bij de meeste Ame rikanen uitsluitend Parijs verstaan wordt) vliegt en dan ergens in Noor- j wegen terecht komt, waar juist een meisje heftig smacht naar een gentle- man-bruidegom die uit de lucht moet komen vallen. Dat gebeurt en er ont- staat dan een iet of wat wreede idylle - tusschen die twee, welke heel abrupt eindigt en ten slotte na heel veel omwegen besloten wordt met een huwelijk, weliswaar niet met dien bandleider, maar dan toch met diens manager. Het is een niet ongezellige story, welke echter voorname lijk ais middel dient om Sonja Henie, die bij de Fox-Film onder contract staat, gelegenheid te geven het publiek van haar vaardigheid op de schaats te laten genieten. Heele ijs- balletten, grootsch van opzet, worden haar ter eere aan- gericht, en daarvan is zij natuurlijk het aantrekkelijke mid delpunt. Het is werkelijk phenomenaal wat deze ex-wereld kampioene op de schaats te zien geeft. Zonder de minste inspanning pirouetteert zjj op haar gladde ijzers, maakt de kunstigste zwenkingen, of zweeft licht en gracieus als een veer door de groote groep kunstrijders en rijd sters, waaruit het ijsballet geformeerd is. De geringe indruk, welken zij als actrice maakt, wordt ruim schoots vergoed door haar schaatsprestatie. De film heeft bovendien zeer vele geestige mo menten, is vlot van handeling en geeft ook een ge zellig stukje jazz-muziek weg. Dit is alles bijeen meer dan van een behoorlijke amusementsfilm kan worden verwacht. Een zonnige üsfilm met veel fleur en charme waarin tie liefdescapri- olen van een normaal en een lichte- Wk „getikt" paartje de aandacht vragen. Sonja Henie, de ex- wereldkampioene op de schaats, in een van haar moeilijke standen. Het resultaat van de „Happy Landingis dit happy end van het normale paartje: Sonja Henie en Don Ameche.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 34