OOGEN WAAKT OVER UW J\ kit het oordeel van liet Koninklijk Oog instituut te Londen worden de meeste oogkwetsu/ren opgeloopen tijdens werkzaamhedendoch zou dit percentage sterk gedrukt worden wanneer men, zooals onze foto aantoontde voorzorg nam hoofd en oogen te beveiligen door middel van een daarvoor geschikte kap. Bij elk voorkomend ongeval moet eerst de plaats van het vreemde voor werp nauwkeurig worden bepaald. Een speciaal geconstrueerde lampwaar mee de oogarts of specialist dwars door den oogbal heen kan zienheeft het splintertje of onderdeeltje spoedig ontdekt en de instrumenten of de magneet doen de rest. Echter niet altijd met behoud van het gekwetste oog. Het Koninklijk Instituut voor Oogziekten, in het hartje van Londen, behandelt ieder jaar zeven- a tienduizend patiënten, die bij hun arbeid „iets"1"1 in hun oog hebben gekregen. Een splinter, een wegvliegend metalen onderdeeltje, zijn voldoende om de lichtbron voorgoed te dooven. Dat gebeurt in 10°l0 van de gevallen, maar bij SO"j0 zou dit vermeden kunnen worden door het nemen der meest elementaire voorzorgen. Wanneer er zich een meialen onderdeeltje in den oogbal heeft vastgezet, moet de groote magneet er aan te pas komen. Nadat de plaats van het vreemde lichaam nauwkeurig is bepaald, wordt de stroom ingeschakeld en trekt de magneet het hinderlijke parasietje uit het weefsel. De reusachtige magneet, een der belangrijkste instrumenten van het instituutis onweerstaanbaar. Daarom' vereischt het een zeer nauwgezette voorbereiding voordat de stroom wordt ingeschakeld, want het metalen deeltje „vliegt" als 't ware naar den magneet toe en het komt er dus op aan zoo weinig mogelijk weefsel te beschadigen. De magneet moet dus -'terst zuiver worden ingesteld. Jf an neer er zich iemand aanmeldt met „iets" in het oog, wordt er met behulp van sterke lichtbronnen en instrumenten zorgvuldig bepaald wat dat „iets" kan zijn. Welke verwon dingen het vreemde voorwerp heeft veroorzaakt en langs welken weg men het zal kunnen verwijderen, zonder het weefsel te vernietigen dat voor het behoud van het oog noodzake lijk is. Het Koninklijk Ooginstituut te Londen is speciaal voor een dergelijk nauwgezet onderzoek uitgerust.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5