De Vlissingsche Schipbrug 11 I'oor het voetgangersverkeer werd tijdelijk een roei bootje te hulp genomen. Het varen ging comfortabel genoegmaar niet zoo eenvoudig was het te et»- of te debarkeeren. Het overtochtje is gezellig genoeg, maar voor de spits uren is de capaciteit toch niet heelema.nl voldoende. een, 't modernste op het gebied van bruggenbouw is zoo'n schip brug nu wel niet, maar zoo'n half ei is toch altijd beter dan een leege dop. En toen dezer dagen door een aanvaring een gedeelte van deze Vlissingsche oeververbinding min of meet' in den grond werd geboord en enkele dagen lang onbruikbaar was, toen bleek pas, welk een ongerief dat meebracht rondom den zijtak van het Kanaal door Walcheren, die naar de werf van I)e Schelde voert. Want het pontje, dat den dienst moest waarnemen, bleek maar een al te schamele hulp. Er zijn stemmen opgegaan om de Vlissingsche schip brug naar Middelburg te dirigeeren om voor noodhulp té dienen bij de voorgenomen vervanging van de Stationsbrug over het Kanaal. Een prachtoplossing voor de Middelburgers. Maar voor de Vlissingers een punt van érnstige overweging, nu zij dezer dagen aan den lijve gevoeld hebben, hoe noode deze verbinding in hun gemeente zou worden gemist. Ken rijdende kraan kwam eraante pas om t gezonken bruggedeelte te lichten: vele gedupeerden maakten van den nood een deugd en bleven de herstelwerkzaamheden met interesse volgen. Links: Ken duiker moest ontboden worden om eens te verkennen, hoe 't. er na de aanvaring daar beneden wel allemaal uitzag. Gelukkig bracht de machtige hefkraan de gezonken brug weer spoe dig op haar plaats terug en was de verbinding na enkele dagen weer hersteld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 11