Als Walcheren zingt en als Walcheren luistert. En is er op Zuid-Beveland een mooier plekje dan de vluchtheuvel in burgemeester Wabeke's tuinwaar je uren. ver de polders overziet 1 Bust, zon. muziek een genotvolle Hemelvaartsdag. En van de meidoorns worden de bloeiende takken meegevoerd als lentetrofee. aan vreemdelingen, landgenoot of buiten lander - maar nu, voor enkele weken is de schoonheid van het Zeeuwsche land voor de Zeeuwen. Al weken tevoren zijn de plannen be doeld, uitgewisseld en vastgesteld. En dan moet er ook heel wat gebeuren, eer ze weer worden opgegeven. Eén enkel regen buitje, een stevige bries, daar trappen Zeeuwsebe beenen de fiets wel tegenin. I>e fiets het Zeeuwsebe vervoermiddel bij uitstek. De fiets, die de Zeeuwsche boeven en dorpen uit bet isolement be vrijd beeft, waarin bun bewoners eeuwen lang gesluimerd hadden, de fiets, die het karakter van bet Zeeuwsche plattelands leven en het onderling verkeer in een tiental jaren grondig en voorgoed ge wijzigd beeft. De fiets beheerseht in deze lentefeestdagen de Zeeuwsche wegen vol komen. In files trekken de Bevelanders den Sloedam over naar Walchersehe bossehen en duinen en ze komen de even feestelijke stoeten Walchersehe dorpe naars en stedelingen tegén, die het Beve- landsche landschap, zijn blanke boom gaarden en zijn blinkende weelen ver kennen gaan. Ha, zelfs de provinciale boot strijkt: de hand over 't hart vandaag kunt u voor 'n koopje over, met fiets, motor of auto incluis alle eilanden en 'f Zeeuwsch-Vlaamsche land wisselen over de Schekle-armen de bezoekers uit Trouwens, het is de natuur niet alleen die roept. Het zijn ook de zang en muziekconcoursen, die in deze dagen wijd en zijd het gewest in feestelijk gerucht zetten. Al wat er in lange winteravonden van moeizaam studeeren en repe- teeren is bereikt, wordt nu gelucht en in vriendschappelijken maar taaien wedijver gekeurd en vergeleken. Spannend en opwindend is de strijd, geen geeft er kamp, en daar is heel wat beleid en overleg bij de wijze jury noodig om in een billijk eindoordeel rangen en prijzen eerlijk te verdeelen. .Ia, weinig dagen zijn er in 't jaar, dat we de Zeeuwen zoo onbevangen en kinderlijk, zoo op hun best zien als op Hemelvaart en Pinkster. En is het ook niet noodig, van deze vroege zomerdagen te profiteered voor vreugde en ontspanning f Wacht op de dorpen weer niet al te gauw de zware tijd van den oogst, die ons van vroeg tot laat in touw zal houden, wanneer ieder ander vacantie viert

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17