De wereldkampioenschappen Voelbal NEDERLAND EN NED. -INDIE GEWIPT Spelmoment uit den wedstrijd Vederland- Tsjeeho- 19 binnenkort met het spel van onze overzeesche broeders kennis te maken. Op den Olympischen dag komen zij tegen ons nationale team in actie en het zou ons niets verwon deren als zij daar blijk gaven van te Reims veel te hebben geleerd, 't Zal in elk geval de moeite waard zijn om een kijkje te gaan nemen. Helaas kunnen wij onzen lezers geen foto's pre senteeren, zooals wij dit gewoon zijn. Men zal het wel begrijpen. Wanneer in Frankrijk iets georganiseerd wordt, klopt dit in den regel niet. Zoo ook thans. Buiten- landsche fotografen werden niet toegelaten Fransclie fotografenwij wachten nog steeds. Een afgezant van Polygoon zorgde (clandestien) voor de op deze pagina voorkomende kieken. Men kan 't hem niet kwalijk nemen, dat hij niet in alle opzichten slaagde. liet Nedertandsch Elftal dat te he Havre, met, 0-3 van Tejeclio Slowakije verloor. De Nederland'sc.he verdediging weerde zich in den wedstrijd gen Tsjecho-Slowakije buitengewoonHier ziet men v. Male c.s. een aanval onderbreken. Nederland in den aanval. Men ziet Smit (links) en Voor de rust. Fel werd het doel der tegenstanders Ven te voor hef sterk verdedigde Tsjechische doel. belegerd. Helaas zonder succes. Slowakije. Het Nederlandsrhe doel in gevaar. De Nederlandseh-Indische ploeg heeft tegen Hon garije geen schijn van kans gehad. Ook hier stelde de radio ons in staat een gedeelte van de match te volgen. Toen de stand na niet zoo lang spelen reeds 0-4 was, vreesden wij een débaele, Toen wij nader hand het eindresultaat vernamen, werd het dus een meevaller, voor zoover dit althans het aantal goals ver schil betreft. De Indische spelers hebben het ook niet bijster getroffen, dat zij tegen een der sterkste continentale ploegen lootten! Ook dient men niet te vergeten, dat het voor hen de eerste maal was dat zij tegen over een sterk team kwamen te staan. Waarschijnlijk had het N ederlandse.h elftal tegen Hongarije even eens het onderspit moeten deiven. Er is ecu kans om ij hebben ditmaal den we< lstrijd van het Nederlandseh elftal niet gezien, doch het verloop door den loudspeaker gevolgd. Ook wel aardig bij wijze van afwisseling. Het oranje-team heeft een eervolle nederlaag geleden, welke misschien wel niet zoo zeer in de cijfers tot uitdrukking komt, doch men behoort daarbij ook een anderen maatstaf aan te leggen. Veel kans had onze ploeg bij voorbaat tegen de sterke Tsjechische profs natuurlijk niet. Maar voetbal is een spel van kansen en vrouwe Fortuna is soms zeer onbetrouwbaar bij de verdeeling daarvan. Dat de Nederlandsche ploeg een kans heeft gehad, is tijdens de eerste helft van de match gebleken. Holland kreeg in die periode misschien zelfs de beste kansen. Het eindresultaat na den gewonen speeltijd (0-0) was hoogst eervol. Toch stond het voor ons toen reeds vrijwel vast dat de Tsjechen zouden gaan win nen. Vooreerst waren zij tijdens de tweede helft verreweg het meest in den aanval, doch de onzen moesten bovendien gedurende de 1 uurspeeltijd veel meer energie verbruikt hebben dan de technisch veel sterker spelende profs. Zoo iets wreekt zich van zelfsprekend, wanneer een wedstrijd verlengd moet worden. Dan heeft de partij, welke, het met minder krachtsverbruik afkon, ongetwijfeld de beste kansen. Wij hadden voor de verlenging 0-1 voorspeld. Het werd 0-3. Die cijfers beteekenen eigenlijk min of meer een tegenvaller en wij noemen ze ook ietwat geflatteerd, aangezien onze tegenstanders er ge durende. 1 y2 uur voetbal niet in waren geslaagd te scoren. Enfin, het lied is weer uit. Vier jaar geleden stierf ons team te Milaan een niet verwachten vroeg- tijdigen dood, nu gebeurde het zelfde, hoewel do kansen nu zek er niet in ons voordeel stonden. Een eeresaluut mag worden gebracht aan onze ver dediging en dan nog meer speciaal aan keeper Van Male, want hebben wij goed geluisterd, dan heeft de lange Rotterdammer ons voor een grootere nederlaag behoed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19