yvUptfötuUr* BESSA GEBISMUREERD WAT EEN PRACHTIG HAAR PETROLE HAHN MAGNESIUM PRIJSVRAAG 1938 23 uit den wagen te tillen. Den dokter glaasje drinken op het feit, dat we dok moesten zij er ook haast uittillen. Hij ter Tolliver aan boord hebben gekre- wankelde beslist, toen hij uit den auto gen." ,,'t Spijt me," zei Binny, „maar ik heb een afspraak." „O," zei Torn. Hij voelde zich echt teleurgesteld. „Toch niet met Barclay t" zei hij met ©enigen s hroom. Zij knikte. „Hij schijnt nogal wat zaken met je te bespreken te hebben," vond Tom Breeket. Binny haalde haar poederdoosje uit klom. Tom greep zijn arm en duwde hem de lift in. Toen zij boven kwa men holde hij alleen naar het gang boord. „Wachten gilde hij. „Hé „Okay, okay," zei een politieagent, die bij het. gangboord stond. „Breng hem maar aan boord. Ze wachten." Tom Breeket. zag den dokter over het gangboord jachten door een zeer zenuwachtigen heer Murdock. Toen ging haar tasch. „We praten niet over hij tegen een paal aan staan en boog zaken. Dat is allemaal al gebeurd. Tk slap zijn hoofd om op zijn horloge te ga vanmiddag zijn biljetten klaar kijken. Precies kwart over twaalf. maken." Hij vond dat. hij nog nooit zoo'n Op Tom's bureau ging de telefoon, heerlijken dag had beleefd. Hij liep er heen en 't speet, hem, dat er Binny zat, op hem te wachten, toen juist nu werd opgebeld. „Brocket's hij op kantoor terugkwam. Reisbureau," zei hij. „Een korte zee „We hebben 't zoowaar gehaald, reis? Hm.... hoe denkt u over New Binnyriep hij lachend. foundland Da's een rondreis vai „Wist ik wel," zei Binny. Zij knikte twaalf dagen. naar de telefoon. „Juffrouw Lane Hij was nog aan de telefoon bezig, toen heeft opgebeld ze dacht niet, dat ze George Barclay kwam hij zag er knap kwam vandaag, zei ze. Veel te druk met en voornaam uit en onberispelijk in zijn een lijst van gasten voor 't een of andere duur-eenvoudige kleeen. Binny bleef tuinfeest." even bij Tom's bureau staan, toen zij De lach verdween van Tom's gezicht, wegging. „Ik ga lunchen, Tom," zei Hij ging zitten, zette een elleboog op ze. het bureau en groef met, zijn vingers Dat zag Tom wel. Hij hief zijn hoofd door zijn donkere haar. „Die juffrouw van de telefoon, knikte amicaal tegen boort, de zaak nog in den grond," zei hen beiden en schonk zijn aandacht hij woedend. „Er is geen houden aan. weer aan zijn cliënt, totaal onverschillig Ik wou, dat ik haar aan den kant kon voor korte zeereizen. Toen hij eenige zetten," mompelde hij. „Ik wou 't minuten later de verbinding verbrak, graag doen, maar dan heb ik meteen den kwam hij tot de ontdekking, dat, hij aan ouden heer ook tegen me." het één gedacht had, terwijl hij over „En dat mag niet." zei Binny. het andere praatte. „Veel te groote schade," zei hij Eens zien. Barclay vertrok Vrij- kortaf. dagavond, is 't niet Het was vreemd, O ja, schade. Binny werd zich bewust maar Tom Breeket vond dat een prettig van een eigenaardig steekje van teleur- idee. stelling, dat de opgetogenheid over den wedren met den tijd overheerschte. Niet George Barclay was erg geduldig. Hij dat ze hem ongelijk dorst, geven. 't herhaalde kalm, wat, hij gezegd had. zou onverstandig zijn, de welwillendheid „0, pardon," verontschuldigde Binny van zoo'n machtig heer als Daniel Lane zich. „Ik zat zeker ergens anders met te vergooien. mijn gedachten." En toen kwam Binny Parker tot het „Hindert, niets," stelde de jonge man inzicht, dat zij dien mageren, taaien haar gerust. „Ik zei alleen, dat we 't jongen man op een veel te hoog voetstuk nogal gezellig hebben gehad, vindt u ook had geplaatst. Hij was geen ridder in niet Daarom heb ik óók al geen zin, blanke wapenrusting wat een onzin om Vrijdag op reis te gaan." hij was een practisch, jong zakenman, ,,'t Is toch heerlijk om overal heen te met een open oog voor een groote gaan kans. Hij dorst zoo'n hersenlooze wispel- „Jawel, heerlijk...." Hij keek haar turige vlinder niet weg te jagen, ómdat opmerkzaam aan over de sneeuwwitte ze haar vader tegen hern op zou zétten, tafel in het elegante, gezellige restaurant, en dan was er een stevige rekening naar „Ik heb goed onthouden, wat u gezegd de maan. En tegelijk „some day", mis- hebt dat je een goeden reisgenoot moet schien ooit eens. het doel, waarvoor hebben, wil een reisplan volmaakt zijn. Tom Breeket met liefde zwoegde. En dat geldt voor iemands reis door het Een man vol fieren moed.... het leven ook." Zijn hoofd kwam wat meisje boog haar blonde hoofd en dichter bij het hare. „Ik weet niet hoe vocht, om een illusie weg te duwen. Hij 't komt, maar ik heb van 't begin af wel hing nu eenmaal aan iets, waar al het gevoeld, dat ik nooit nummer één bij u andere ondergeschikt aan moest blijven, zou worden. En 11 hebt groot gelijk. Ik en zij zou wel gek zijn, als ze hier nog zou heelemaal niet deugen voor ieman 1, bleef. die graag reisde. Ik zou haar gek make i. Tom zat naar haar te kijken. „Voel Maar," zei hij ernstig, „mag ik u zeggen, je je niet goed," vroeg hij weifelend, dat ik u zeer bewonder Binny's hoofd kwam snel omhoog. Het meisje legde haar hand onder aan „Natuurlijk wel," zei ze „Ik zat alleen haar keel en maakte een dankbaar even.... na te denken." buiginkje met het hoofd. „Mag ik u Hij kwam naar haar toe en ging op den zeggen, dat ik u een bijzonder aardigen rand van haar bureau zitten. „Ik moet man vind je nog iets zeggen, Binny," begon hij „Nee, dat ben ik niet. Ik heb alleen ernstig. „Als jij vanmorgen niet geko- een makkelijk humeur." Hij verdiepte men was, had ik 't jiooit gered. Dan zich in het uitdrukken van zijn sigaret, waren we wég geweest. Ik dank je, „Zou Felicia die reisbureauwerkbui nog hoor!" Hij glimlachte. „Ik doe tegen- lang houden, denkt u vroeg hij op- woord ig niet anders dan je bedanken." eens. „Hoeft niet," zei ze, een beetje on- „Ik....ik weet 't heusch niet," zei duidelijk. „Daar heb je een assistente Binny verwonderd, voor." Hij keek peinzend naar den steel van „Nee," ontkende hij stellig, ,,'t Was zijn cocktail-glas. „Ik had zoo gedacht, iets anders. Hij kon zelf niet goed als we onze verbroken verloving weer uitmaken, wat het dan was, maar het heel konden krijgen. Felicia en ik leek wel, of zij kracht en energie in- zouden 't best kunnen stellen samen, boezemde, dat pittige, levendige meisje. Heelemaal geen moeilijkheden - we „Zeg," vervolgde hij, zich voorover buigend, „laten we gaan lunchen en ecu Vervolg op blz. 26 EN T IS ZOO EENVOUDIG... Het is voldoende regelmatig PETROLE HAHN te gebruiken om U gezondheid en schoon heid van Uw haar te verzeke ren. PETROLE HAHN verdrijft hoofdroos, doet den haaruitval ophouden en zorgt er voor, dat het haar zich gemakkelijk aan iedere mode laat aanpassen. Het is aangenaam geparfu meerd en het maakt het haar soepel en glanzend zonder het vet te maken. Het vergemak kelijkt de ondulatie, de per manent-wave en verzekert een duurzame en mooie watergolf. Overal verkrijgbaar in flacons d f 1.25, f2.- en f 3.75. En gros FIRMA A. MAAS, 239, O.7. Voorburgwal, Amsterdam-C UITSLUITEND VERPAKT IN ZWART-ROOD ETUI! LET OP DE HANDTEEKENING F. VIBERT. WEIGERT NAMAAK! DE TONG IS DE SPIEGEL DER MAAG Indien Uw tong licht-rooden Uw adem reuke loos is, verkeert Uw maag in behoorlijken toestand. Gij kunt U eiken morgen van deze twee symptomen vergewissen en zoodra U bemerkt dat Uw mond kleverig is, zoodra Uw tong beslagen is geraakt, in welke geringe mate ook, dan wordt daardoor aangetoond, dat Uw maag niet behoorlijk haar werk ver richt en U behoefte heeft aan Gebismureerd Magnesium. Dit is het geneesmiddel, dat on middellijk werkt tegen maagbezwaren, zooal.s opgeblazenheid, loomheid, een gevoel van schroeiing in de maag, oprispingen of belem merde spijsvertering. Al deze ongemakken worden in de meeste gevallen veroorzaakt door een overmaat van zuur in de maag en de daardoor ontstane gisting van het voedsel. Al deze ongemakken worden onmiddellijk ge stuit door een kleine hoeveelheid Gebismureerd Magnesium, gebruikt in een beetje water. De hoofdpijnen, duizelingen en matheid, die zoo dikwerf het gevolg zijn van een gestoorde spijsvertering, verdwijnen als bij tooverslag en de maag herstelt zich. volkomen geschikt voor den volgenden maaltijd en in alle opzichten in staat om Uw voedsel op volmaakte wijze te verwerken. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 1.- per flesch, of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is. Wie een Voigtlander- Bessa bezit is te benijden. Met deze camera is alles mogelijk. Actiefoto's ko men haarscherp op het negatief. Kleurenfoto's zijn op te nemen op de maat van 6x9 cM., dus groote beelden. Het objectief is 'n Voigtlander-objectief, een topprestatie der optische industrie. De Bessa heeft verder een optischen zoeker. Een druk op den loop bodem enontspanner alsmede zoeker zijn gereed voor de opname. Voor 26 Gld. hebt U reeds een Bessa. Meer dan 2 millioen menschen fotografeeren met Voigtlander-camera's. Bedenk dit als U een camera koopt. 5 Gld. voor Uw oude toestel! Gedurende Juni en Juli wordt Uw oude toestel met 5 Gld. in betaling genomen bij fotohandelaren, die door een plakkaat op de winkelruit te kennen geven, dat zij aan deze inruil-campagne meedoen. Des- gewenscht worden U adressen verstrekt door defa. J.P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam. Er is weer een nieuwe Voigtlander Prijsvraag met 1000 gulden aan prijzen. Bij Uw fotohandelaar gratis verkrijgbaar of bij de firma J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Telefoon 15000. van 26 tot 86 Gulden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23