,,VS' O VU-"****** BEDRIJFSLEIDER- FABRIEKSCHEF ZWARTKOP! 26 pond in 6 weken. BON Slechts bij liefdevolle verzorging gedijt het haar! SHAMPODO U kunt nu 2* proWeeren..- „hetzelve dubbel- 99 32 Verliest haar DIKTE! Nieuwe, veilige, pret tige vermageringskuur in vloeibaren vorm. „Mijn dokter advi seerde mij een verma- geringskuur. Toen nam ik BonKora en verloor 26 pond in 6 weken. Afname heu pen 22, buste 15. borst 17 cm. Mijn vermoeidheid verdween ea ik ben vol levenslust." Mevr. M. A. Pr. Later schreef zij nog 8 pond lichter te zijn geworden, dus totaal 34 pond. Verliest ook gij Uw dikte door de vei lige BonKora-kuur. Geen schadelijke be- standdeelen. Geen hongerlijden, 't Is raadzaam zeer vette spijzen te vermijden, maar EET GE RUST FLINK van alle smakelijke spij zen,als vermeldopde BonKora-verpakking. Koop vandaag nog een flesch BonKora a f 2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten of vraag inlichtingen bij het BonKora-Depot, Singel 115, Amster- dam-C. Doe de kuur één week en U zult tevreden zijn. Bovenste iotn toont Mevr. M.A.Pr.vóór zij BonKora namde on derste na ver lies van -34 pond overtol lige dikte. Vult zelf u w biljet maar in S/of van blz. 27 \A/ilt gij in de wereld vooruit komen? Volg dan onze uitge breide, schriftelijke opleiding voor Deze cursus is geschikt voor ieder, die in een bedrijf werk zaam is en de lagere school heeft doorlopen. Les in be drijf shuishoudku nde^fabrieks- boekhouden, kostprijsbereke ning, sociale wetgeving, fa- briekshygiëne, eerste hulp bij ongelukken, enz. De lessen staan onder leiding van een meester in de rechten en een ingenieur. Laag maandelijks lesgeld. Studieboeken gratis. Na afloop hulp bij sollicitatie. Vraag zonder verplichting in lichtingen bij A.S.S.O., direc teur J. van der Bij, hoofd onderwijzer, Nieuwe Plein 31, bij het station, Arnhem. Ge bruik onderstaande bon of schrijf een brief. Ik wrzoek, zonder enige verplichting, inlichtingen omtrent de cursus voor Naam Straat en nummer Woonplaats Leeft ijd komt 't. goed." Hij bleef staan en keek haar glimlachend aan. „En 't. is des te prettiger werken, oin er te komen, als ik met jou samenwerk Binny strengelde haar vingers stijf door elkaar. „Zeg, Tom je hóéft Felicia niet te ontslaan...." „0 jawel Ik heb geen zin om te wachten, tot ze genoeg krijgt van 't vak. Weet jij hoe lang dat nog duurt „Maar ze is weg Naar Europa Ze is gisteravond vertrokken, met 't zelfde schip als George Barclay." Hij keek haar aan, alsof zij een onbe kend Grieksch dialect had gesproken. „Eh. wat zeg je zei hij. Binny vertelde het nog eens. „Maar. welke.ik bedoel." zei hij een beetje duizelig, „hoe kwam ze daar toe „Ja zei Binny, haar vingertoppen bestudeerend. „Barclay zal haar over gehaald hebben." „Weet je 't zeker Hoe weet je 't, Binny „Hij.... heeft me een telegram ge stuurd vanmorgen." Tom Brecket zag haar aan met een diep gepeins in zijn grijze oogen. „Heb jij er soms de hand in gehad vroeg hij. „Ik riep Binny uit. „Waarom denk je dat „Ik weet niet," zei hij langzaam. „Alleen. ik begin er aan gewend te raken, dat ik door jou uit de knel word geholpen." Binny ging op in een kaart van Hon duras. „Ik ben misschien niet mooi," merkte ze op. „maar mijn hart zit op de juiste plaats." Misschien was ze niet mooi. Tom Brecket bleef staan om na te denken, hoe ze aan die malligheid kwam. Zulke groenachtig grijze oogcn met die lange donkere wimpers, zoo'n sierlijk ge bogen mond en dat leuke wipneusje ja, die handige secretaresse van hem was een verbazend knap kind. „Jij niet mooi riep hij uit. „Je hoeft voor Felicia niemendal onder te doen! Niemendal! Als 't gewed is hen je knapper dan Felicia." Of zij dat niet wist.Lieve hemel Binny's lippen kwamen iets van elkaar. Toen boog zij haar hoofd om op adem te komen, 't Begon haar een beetje te hard van stapel te loopen. „Dank je voor dé spinazie," zei ze zacht. „Spinazie Denk je, dat ik 't niet meen Felicia heeft een gecultiveerde schoonheid, zooals een kasbloem, maar bij jou zit er leven en karakter en geest en echtheid inTom Brecket begon zich geïnspireerd te voelen. De woorden schenen vanzelf te komen uit een plotse linge, diepe overtuiging. „Jij bent niet alleen mooi achter een glazen ruitje, je zou 't ook in een onweersbui zijn of in een werkpak of op den heetsten dag van den zomer. Als je maargoed onthoudt dat je een van de mooiste meisjes van de wereld bent...." Hij werd tot zwijgen gedwongen door dat een jong paar het kantoor binnen kwam. Tom erkende gelaten de bezwa ren. die een open kantoor in sommige opzichten heeft en keerde zich om en groette de klanten. „Wat was er van uw dienst vroeg hij. De jongeman keek naar het meisje en glimlachte. Toén keek hij Tom weer aan. „TT begrijpt, het toch wel," zei hij. „We denken over een huwelijksreis." „Gefeliciteerd zei Tom met geest drift. „Dank u. We wilden ergens heen, waar 't even mooi is als op de Bermuda eilanden en de Hawai-eilanden, maar niet eh. niet zoo druk. Weet u zoo- iets Tom dacht ernstig na. Opeens knipte hij met zijn vingers. „Jawelzei hij. „Chichicastenango, in de bergen van Guatemala. Een schilderachtig stadje met een groote kathedraal, hoog en koel en rustig Binny kwam ook naar zijn bureau. „En als u op 't balkon van uw hotel kamer staat, kijkt u langs een berg helling naar beneden in een groot, stil blauw meerriep zij uit. „En u ziet de Indianen langs de kron kelende bergpaadjes opklimmen naar de marktplaats...." viel Tom ijverig in. „En 's avonds is er marimba-muziek bij maneschijn op het binnenhof voegde Binny er.vurig aan toe. „Ja, en 's avonds komt er 'n inlandsch jongetje in zijn Indiaanseh pakje op uw kamer, om vuur aan te leggen," zei Tom lachend. „En u kunt paardrijden over de berg paden, langs ruïnes van antieke Indi aansche tempels," hernam Binny, met breed wijzenden armzwaai. „En," vertelde Tom Brecket, „u wordt niet gehinderd door massa's menschen." „Neen," zei Binny, „u hebt absoluut geen hinder van de menschen." Beiden zwegen zij een korte pooze. De klanten keken elkaar aan. Het meisje knikte. „Prachtigriep de jongeman uit. „Wilt u daar dan maar alles voor in orde maken Tom hracht hen naar de deur. Toen keerde hij zich om en keek naar Binny Parker. Ernstig rustten zijn oogen op haar figuurtje, zooals het daar stond, slank en kranig en heerlijk om aan te zien. „Zou je Zaterdag het vliegtuig naar Guatemala kunnen halen vroeg hij met een snelle zachte stem. „Chichi castenango is hier niet zoo heel ver vandaan, Binny." Of ze dat kon Al was het al opge stegen, dan had ze het nóg kunnen halen, meende ze. „Maar Brocket's Reisbureau dwong zij zichzelf om te zeggen. „Nu ja!" zei Tom Brecket. „Myn vroegere assistent Charlie Farewell moet tóch overkomen om getuige te zijn, dan kan hij meteen een paar weekjes hier blijven. En laat Mary Sloane maar ko men om te typen. ach. wat komt 't, er oj) aan Hij boog zich iets naar haar over. „Er is maar één ding, dat er op aan komt," zei hij vlug, „dat ik van je houd! Eu je te vertéllen, dat ik van je houd. en. blikslagers riep hij vurig, „dat gaat hier niet „Waarom niet vroeg Binny terecht. De juistheid van die redeneering bleek indruk te maken op Tom Brecket ten'minste, hij deed een flinken stap naar voren en nam haar in een fermon rechterarm. „We sluiten de zaak zei hij met trillende stem. „We gaan vanmiddag j toeren, en dan ergens dineeren, en dan nóg ergens heen, en morgenochtend zoo vroeg mogelijk doen we stappen, en zoodra we getrouwd zijn...." Hij be woog een arm in een wijd, alomvattend, ten hemel reikend gebaar. „Hoe lijkt je dat t" „Volmaakt reisplan," zei Binny op getogen. En zij sloeg allebei haar armen om zijn hals, juist toen er een dikke heer het kantoor binnenkwam, om te informeeren over een reis met de veerpont. „Vul zelf uw biljet maar in," zei Binny. Even zorgvuldig als de bloemen, moet ook Uw haar verzorgd worden - het beloont Uw zorg door zijn heer lijken glans en soepelheid der golven. Gebruikt U daarvoor echter het juiste middel: Zwartkop "Shampodor". "Shampodor" is zeep- en alkalivrij; kalkzeepneerslag en alkalische opzwel ling blijven dus achterwege. Haar haren krijgen een mooien, natuurlijken glans, blijven elastisch en gezond, wat zeer belangrijk is voor den goeden vorm en de houdbaarheid van het kapsel! Shampodor" is voor iedere haar soort geschikt. Voor blondines is er de bijzondere soort Shampodor- "Blond". Per pakje 20 ct. Beide soorten ook vloeibaar in flacons van 35,85 en 125 ct Bij Uw kapper verlangt l IJ een wassching met Non-Alkali, de gecon centreerde Shampodor de gegarandeerd alkalirrife shampoon! u voop« tjC- 5 cent een 7oote, «-cbe rol U^l pel"ür Pannenborg ;ann£ Doornbom Groningob- VAN SLOOTEN N.V. - LEEUWARDEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32