75 Qekleede middagjurken L/ Ijet Van (ill.- in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend 7.Ü11 «au liet modealbum „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prjjs van =>0 ets. voor complets. Is ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondtasjes en kinderkleeding. Hij bestelling vooral opgeven het gewensehte inaatnummer. Hestellingen kunnen geschieden bjj uw agent of bezorger: door girostorting op No. 29561I door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAU PLEIN t, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen mik afhalen aan het bureau van dit blad. 1 WAT ZULLEN WIJ ETEN Zondag Tomatensoep Wiener Schnitzel Peulen Aardappelen Schuimige aardbeientaart Maandag Gehakt in slakropjes Aardappelpuree Griesmeelpap Dinsdag Roastbeef Spinazie Aardappelen Omelet met jam Woensdag Spinaziesoep Koud vleesch Komkommersla Gebakken aardappelen Vermicellischoteltje Donderdag Varkenscarbonade Bloemkool Aardappelen Broodpannekoekjes Vrijdag Magere bloemkoolsoep Gestoofde paling Worteltjes Aardappelen Zaterdag Gebakken spek Sla Aardappelen Chocoladevla RECEPTEN VAN AARDBEIENGEBAK Aardbeientaartjes 1 ons witte basterdsuiker, lx/4 ons boter, 1% ons patentbloem, aardbeien, slagroom of banketbakkersroom. Wrijf alle klontjes uit de basterd suiker. Roer dé boter tot room. Voeg de suiker geleidelijk bij de tot rooijt geroerde boter en roer daarna de ge-, zeefde bloem door het mengsel. Laat het deeg eenigen tijd op een koele plaats rusten om de boter weer wat te doen opstijven, rol het daarna ter dikte van plm. 3 mm. uit en leg lapjes van liet deeg in met boter bestreken en met een weinig meel bestoven kleine zandtaart- vormpjes. Zorg dat de bodem en wan den der vormpjes met deeg bekleed zijn en vul de holte in het midden met een propje papier, waarin erwten of rijstkorrels gedaan zijn, op. Zet de zandtaartjes in een matig warmen oven en bak ze in plm. 20 minuten lichtbruin en gaar. Stort ze op een fijnen rooster, laat ze volkomen koud worden, en vul ze daarna met gesuikerde aardbeien, waarop een lepel slagroom, die met wat poedersuiker is vermengd, of een lepel banketbakkersroom wordt gelegd. Schuimige Aardbeientaart 100 gram boter, 100 gram suiker, 100 gram zelfrijzend meel, 3 eieren, 5 eet lepels melk, aardbeien, poedersuiker, slagroom. Roer de suiker met' de eierdooiers volkomen glad. Voeg deze massa bij de 'tot room geroerde boter, roer er met een houten lepel het gezeefde meel en de melk doorheen en doe de massa in een met boter bestreken en met bloem bestoven springvorm. Bak de taart in plm. 3 kwartier in een tamelijk lieeten oven gaar, laat haar even bekoelen en klop intusschen het eiwit met een paar eetlepels poeder; suiker stijf.Strijk het eiwit over de taart, leg hierop een laag aardbeien en zet de taart nog even in den oven 0111 het eiwit te laten stollen. Laat het gebak be koelen, spuit er nog wat slagroom op en dien het als nagerecht of bij de thee. 144. Complet van crêpe de chine. Eenvoudige japon met korte mouw, manteltje met witte revers en ceintuur, mouw met aangeknipte schouderpat. Benoodigde stof: 5 m. 96 cm. breed. 1 45. Japon van crêpe geor gette, het onderstuk is met figuren aan het bovenstuk ge zet, korte mouw. Benoodigde stofvoor bovenstuk 1.25 m. a 96 cm. breedvoor rok 2.50 m. 96 cm. breed. 146. Japon van tafzijde, ge borduurde V-hals, driekwart mouw, lange taille, rok met klokkende voorbaan. Benoo digde stof: 4.50 m. 96 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42-44-46-48 of den zakdoek te voorschijn haalt, verheugt U zich telkenmale mét Uw omgeving over den frisschen geur, die U tegemoet komt den kostelijken geur van Lohse Uralt Lavendel. De mooie, handige zak flacon kost slechts Dat hangt voor een groot gedeelte af van de onderkleeding, die L' draagt. Een mooie japon gaat vaak minder mooi zitten door opdikkende onderkleeding. Wie Juvena onderkleeding draagt, heeft zooiets echter nooit in het voor uitzicht. Juvena onderkleeding omsluit het lichaam elastisch. Voor een welverzorgd uiter lijk is Juvena onderkleeding een vereischte. Juvena onderkleeding wordt in bijna alle goede zakenverkocht. Waar niet, vrage men het adres van den dichtstbijzijnden leve rancier aan Jos. Könings, Ko ningin Wilhelminalaan 475i, Voorburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39