Koning Gustaaf V ran Zweden bezat reeds op jeug digen leeftijd een bijzondere vaardigheid in teekenen. Een bladzijde wit het schetsboek van. den koning toen hij zestien jaar oud was. 'n Ander lid uit hel Zweedsche koningsgeslacht, prins Eu,genius, geniet als kunstschilder internationale bekendheid. er toe bijgedragen, dat koning instaat in zijn land een uitermate populaire figuur is geworden. Dat hij een democratische, vorst is in den waren zin des woords, bewijst hij ook door de manier waarop hij zijn ontspanning zoekt. De meeste vorsten van vandaag zijn sportieve mensehen, maar er zullen weinig vorsten gevonden worden, die de sport zóó met hart en ziel aanhangen als koning Gustaaf zijn heele leven gedaan heeft. Kr gaat geen jaar voorbij of hij neemt als Mr. G. actief deel aan de tenniswedstrijden in de Fransche Riviera en menig jong en begaafd speler moet in den nu bijna tachtigjarigen vorst zijn meerdere erkennen. honing Gustaaf V, de verwoede tennisspeler, die als Mr. G. ieder jaar actief deelneemt aan de tenniswedstrijden in de Fransche Riviera. Een foto uit 't jaar 1909. De koning is wel grijzer geworden, maar niet strammer. ..Hij speelt nog met de lenigheid van een achttienjarige." aldus jonge, talentvolle tegenstanders, die door den bejaarden koning ver slagen werden. Een jeugdfoto van koning Gustaaf V van Zweden (in 't midden), [/inks zijn broertje Oskar en rechts Karei. weer den demoeratischen geest in den Zweedschen koning, dat zijn ontspanning dezelfde i'r als van gewone mensehen. Tachtig jaar is een heele leef tijd en zeker voor een regeeren den vorst, die tijdens zijn heer schappij z'n land heeft moeten leiden door een der woeligste tijdperken der geschiedenis. Dat een vorst bij het berei ken van zulk 'n hoogen ouder dom door zijn onderdanen geest driftig gehuldigd wordt, is van zelfsprekend. Vooral, indien het een populaire figuur betreft als koning Gustaaf V van Zweden, den „jeugdig-grijzen" heerscher over een der meest democratische landen van ons werelddeel. -Vallij Goten burg zijn de gelief koosde jachtterreinen gelegen. Twee ..gedenksteenen" midden in de jacht veldenDe steen l inks draagt de handleekening ran koning Oskar 11, de steen rechts die van z'n zoon, koning Gustaaf F. honing Gustaaf 1 met z'n achterkleinkinderen prinses Margaretha en prinses ftirgitta. Het tennisspel is voor hem de hoogste graad van ontspanning. Het schenkt hem die heerlijke, over het geheele lichaam verdeelde, vrije beweging. Het is voor hem het spel van berekening en fijnen geest, die hem de noodige veerkracht geeft om daarna weer stram en ernstig achter het bureau te gaan zitten, dat bedekt is met, zware portefeuilles vol staats stukken. Zijn dagroos ter is zoo zwaar belast, dat vele mannen in de kracht van hun leven er niet tegen opgewassen zijn. Audiënties, recepties en offieieelo bezoeken wisselen af met zittingen van den kroon raad en andere gewichtige besprekingen. Maar hoe druk de koning ook bezet mag zijn, het dagelijksch partijtje tennis zal hij niet overslaan. Dit is liet juist, wat hem fit houdt en het typeert

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 3