LESQUEMDIEU K(Ng „MAKE-UP" N KING MEDEDEELI1MG Een eenvoudige, doch perfecte huidverzorging zonder opge maakte oogen of wenkbrauwen bereikt men door een van 13 dat hij als tremmer van „The Green Erin" in Dublin aan wal was gestapt, met niet meer dan negentien pond in zijn zak en een tamelijk somber toe komstbeeld voor oogen. Hij had het een verkwistende dwaasheid genoemd, toen hij zich door een lotenverkooper had laten overhalen een sweepstakelot te koopen, maar Fortuna, die hem zoo lang met een minachtend oog had aangezien, was hem thans gunstiger gezind ge weest. Met duizend pond viel er iets te beginnen in het leven en hij was nog jong genoeg, om een nieuw bestaan op te kunnen bouwen. Al die gedachten gingen hen) door liet hoofd, terwijl hij peinzend naar dat meisjesportret zat te staren. Die blauwe oogen blikten hem vriendelijk aan en evenals in de eenzaamheid in de Angola- woestijn kreeg hij ook thans weer het gevoel niet alleen te zijn. Waarom had hij haar eigenlijk niet opgezocht, nadat hij in Dublin teruggekeerd was Hij had het zich vast. voorgenomen toen hij op de terugreis was, maar het was er nooit van gekomen. Thans vroeg zij liet hem zelf en hij bekende zich, dat hij niets liever deed. „Morgen," besloot hij, terwijl hij het portret opborg. Dien dag verliet de ge dachte aan het meisje hem niet meer. 's Avonds kreeg hij plotseling een inval, l'at en hij hadden drie jaar lang alles eerlijk samen gedeeld de groote te leurstellingen en de kleine vreugden, de groote hoop en de nooddruft van de eenzaamheid. Zij waren vrienden ge weest en hij wist dat Fat's dochter hard moest werken voor haar brood, llet was zijn plicht haar een deel te geven van zijn onverwachten rijkdom. Niet als een geschenk, maar als een deel waar zij recht op had. Hij was over tuigd, dat Fat. in deze omstandigheden eveneens zoo gehandeld zou hebben. „De helft, van het lot voor Fat," dacht hij, toen hij dien avond naar bed ging en lang lag hij nog na te denken in welken vorm hij het haar moest aan bieden. Totdat hij ook deze moeilijk heid had opgelost.. lleleen O'Conuell kwam den volgen den dag uit haar betrekking, toen zij dicht bij het bouwvallige huisje, dat. zij bewoonde, werd aangesproken door een meneer, dien zij terstond herkende. „Dag, juffrouw O'Conuell. „Dag, meneer Moonley," glimlachte zij ernstig. „Hoe kent u mij vroeg John Moon ley verrast. Zij was precies, zooals hij haar zich had voorgesteld niet zoo erg groot, slank en met, weelderig blond haar. „Uit de krant," antwoordde zij prompt. „Maar hoe kent u mij t" „Van uw portret in de hut, die uw vaderen ik bewoonde," antwoordde hij glimlachend. Zij keek hem even verbaasd aan. „O ja, mijn portret," viel het haar plotse ling in. „Maar ik heb het niet terugge kregen bij het goed, dat me gestuurd werd." John Moonley beet zich even op zjjh lippen. Toen kwam hij met de waarheid voor den dag. „Ik was er zoo aan gewend dat ik het maar gehouden heb. Bent u er boos om „Volstrekt niet," zei ze een beetje bevreemd, naar 't scheen, maar toch glimlachend. Zij had intusschen de deur ontsloten en John Moonley volgde haar een sober gemeubileerde kamer binnen. Aanvankelijk vlotte het gesprek niet erg, maar toen hij over het. leven en zwoegen in Angola begon, werden zij vertrouwelijker. Hij bleef eten en toen de klok zeven uur sloeg herinnerde hij zich met schrik, dat om half acht de laatste trein vertrok. Al dien tijd had hij vergeefs naar een geschikte gelegen heid gezocht, om aan zijn plan van den vorigen dag uitvoering te geven, doch thans begon hij er plotseling over, zich verslikkend in zijn woorden. „Ik heb het prettigste voor het laatst bewaard, juffrouw O'Connell," zei hij glimlachend. „Het prettigste keek het meisje hem verwonderd aan. John Moonley knikte. „Pat en ik hadden dat lot samen," hernam hij ernstig. ,,U hebt toch wel gelezen. „Van uw fortuintje op de rennen Natuurlijk, anders had ik nooit geweten, dat u teruggekeerd was. Maar hoe be doelt u dat samen „Wel, we hebben het samen betaald. Wij hadden afgesproken dat ik een lot zou koopen in Loanda en we hebben het geld ervoor verrekend. Toen kwam dat ongeluk ertusschen, maar het lot was gekocht. U hebt dus recht op de helft van den prijs." Er kwam een uitdrukking van onge loof in Heleen's oogen. „Ik geloof er niets van," sprak zij overtuigd. „Gelóóft, u er niets van herhaalde hij verbluft,. „Wel, dan zal ik u over tuigen. Hier hebt u het boekje, waar in we alle uitgaven .opschreven. Fat. uw vader, bedoel ik, hield het bij. Kijkt u maar eens naar de laatste notities. Zij staan er een beetje vreemd bij, beverig zal ik maar zeggen, maar hij had het toen al erg te pakken." Met dezelfde ongeloovige uitdrukking nog in haar blik keek zij het beduimelde notitieboekje in, dat hjj voor haar neerlegde. Zij herkende terstond het schrift van haar vader en bekeek de uitgaven voor gereedschap, levensmid delen, tabak en water, dat door kaffers uit Loanda moest worden aange dragen. Nieuwsgierig sloeg zij eindelijk de laatste aanteekening op. Haar oogen vlogen over de twee regels „Voor ge zamenlijke rekening van Jolm Moonley en Pat O'Conneleen sweepstakelot". En daarachter het cijferteeken van één pond. Een oogenblik zat zij onbeweeglijk en verward, terwijl er een warm gevoel naar haar hart opkroop. Met vochtig glanzende oogen keek zij hem aan. „Wie te veel bewijzen wil, bewijst niets, John Moonley," zei ze met een vergeefsche poging, 0111 aan haar stem een strengen klank te geven. ,,lk zou u misschien ge loofd hebben, als u onzen naam met een dubbele I aan het eind had geschreven." John Moonley keek haar verbluft aan. Toen stak zij hem haar hand toe. ,,'t Was zeer edelmoedig, John Moonley," zei ze met, verdacht glinsterende oogen. En John Moonley wist zijn figuur niet anders te redden, dan door haar hand vast te houden, waartegen Heieen O'Connell niet het minste bezwaar bleek te hebben. Hei spiji ons dai we aan vele aanvragen om een gebonden exemplaar van .NAPOLEON EN ZIJN ZOON" door Pierre Nezelof niei konden voldoen. Alle gebonden exemplaren zijn eenige weken na de verschijning geheel uiiverkocht. Ingenaaide deelen kunnen, zoolang de voorraad sireki, nog geleverd worden. Doei uw bestelling snel, voordai ge teleurgesteld wordt. PARIS Alle Lesquendieu producten, o.a. ook tegen zonnebrand, zijn in eerste klasse zaken verkrijgbaar Met KING in de auto, Op 't meer, in de trein, Met KING op de tandem Of fiets - dat is fijn! Op al onze tochten Naar hei, bos of zee, Gaat als verkwikking Steeds KING met ons mee! KING is hygiënisch En zuivert de mond, En daarbij, als hoofdzaak, Voor ieder gezond! En is soms het lichaam Vermoeid in elk lid, Je neemt maar een KING, en dra ben je fit! De natuur in met de natuurzuivere KING FIRMA TONNEMA CIE. FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13