ZWEDENS KONING - l Koning Oustaaj op de tribune ran het stadion te Stockholm, op het oogenbltk dat hij, voor de microjoou, het Zweedsehe volk dankt roor de taüooze blijken ran sympathie. In gezelschap des konings berinden zieh ran links naar rechts: prins Frederik ran Denemarkenkroonprinses Martha ran Hoorwegen, presi dent hallio ran Finland, koning Haakon ran Hoorwegen, de koning ran Zweden, koning 'hristiaan ran Denemarken, groothertogin Hilda ran Baden, kroonprins Olai ran Hoorwegen en kroonprinses Ingrid ran Denemarken Prinses Sibylla ran Zweden, eehtgenoote ran den oudsten zoon ran den kroon prins, woonde op 10 Juni j.l. de groote militaire parade, bij. die ter gelegenheid ran, 's konings verjaardag in de omgeving ran Stockholm werd gehouden. Ilier ziet men de prinses in de koninklijke loge, in gezelschap ran haar twee kinderen, prinses Margaretha (links) en prinses Brigitte. De Zweedsehe tennisspelers hebben hun rorst een zeer origineel cadeau gegeven in den vorm ran een reusachtig met bloemen versierd tennisraket. Een delegatie der sportrereenigingen op weg naar het slot met dit typische embleem ran koning Gustaaf's meest geliefde sport. Van rechts naar links op onze foto: koning Christiaan ran Denemarken, koning Oustaaj V ran Zwedenkoning Haakon ran Noorwegen en de Finsche staats president Kallio. BIJ DEN TACHTIGSTEN VERJAARDAG Zoowel binnen- als buitenland hebben gewedijverd om den tachtigsten verjaardag van koning Gustaaf V van Zweden te maken tot een grootsch betoog van levendige en diepge- <J voelde sympathie. Zweden vooral heeft dien verjaardag met praal en pracht gevierd en tal van hooggeplaatste persoon- lijkheden woonden de feestelijkheden bij. Onze fotoserie brengt u enkele der voornaamste gasten in beeld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14