ifcfiSZl Nu kunnen zc ran de Zeeuwsche klei beweren wat ze willen, maar tegen zóó'n ploeg is toch de zwaarste grond niet bestand! Wat 'n gemak en 'n tijdsbesparing levert in oogsttijd niet zoo'n transporteur l En de nieuwe vléttirekmachine dan, die zeker tien man slaat Is 't wonder, dat in de Zeeuwsch- Vlaamsehe dorpen om industrie geschreeuwd wordt De kampioen-dekhengst krijgt bewonderaars. Dit was nog maar een klein gedeelte ran het uitgestrekte en diehtbezette tentoonstellingsterrein de ajdeeling paarden trekt hier bijzonder de aandacht. ontzagwekkende verzameling machtige landbouw werktuigen, vernuftige machines, die al liet noodige werk steeds grondiger en steeds sneller verrichten maai- en dorschmachines, aardappelrooiers, vlas trekkers, hooischudders, stroobinders. machinale ploegen en eggen, formidabele tractors Maar waren niet evengoed een openbaring liet prachtige fokvee, de volmaakte land- en tuinbouw producten? Denk eens aan die demonstratie van wat de Veilingvereeniging Zuid-Beveland bereikte door selectie en verpakking van bet Zeeuwsche fruit. Neen, bet was geen wonder, dat waarlijk niet te tellen duizenden naar Goes bleven stroomen om zulk een wapenschouw van den Zeeuwscben landbouw aan te zien. Daar viel te bewonderen, daar viel te leeren en daar viel vertrouwen te stellen in de toekomst van een landbouwgewest, dat ook in zorg lijke tijden den moed, den arbeidslust, den waren boerentrots vertoont, die arbeid en product verede len tot wonderen van volmaaktheid. Waar doen ze dat ons Zeeuwen na De kampioen-jokstier herstelt zich van de keurings opwinding.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17