Zeeuwsche Sport 19 Athletiek. De Middelburgsehe athletiekrer. E.M.Morganiseerde Zaterdag regionale wedstrijden op het gemeentelijk sportterreindie onder goede leiding riot verliepen en een flinke belangstelling trokken. Spannende strijd in de 100 m. heeren B-klasse. Mej. 1'. Parent won het nummer hoog springen voor dames en evenaarde het Zeeuwsehe reeord. Ile heer JParent wist hei nummer hoog springen i-oor heeren te' winnen, daarmee bewijzend, dat de familie Parent aanleg heeft roor dit nummer. Een athletiek-wedstrijd is een sportfestijn als hij gehouden kan worden onder de zoo ideale omstandigheden als die waarvan de Middel- delburgsehe athletiekvereeniging „E. M. M." j.l. Zaterdag profiteerde bij de regionale wedstrijden. Een groote deelname verdeeld over vele nummers gaf een zeer groote drukte en levendigheid aan het wedstrijdterrein, dat voor een dergelijken wedstrijd veel te bekrompen is, waardoor bet programma in de war gestuurd wordt. Op prettige, sportief-kameraad- sehappelijke wijze hebben de dames en heeren, meisjes en jongens athleten hun nummers afgewerkt. De prettige sfeer bij dezen wedstrijd deed weldadig aan en daarom is deze wedstrijd alleen meer en betere propaganda voor de athletiek geweest dan alle wed strijden van het vorig seizoen te zamen. Xu geen gekibbel en geharrewar, geen demonstraties van overdreven club-genegenheid, maar een kalme, waardige en correcte afwerking van een mooi athletiek-programma. Athletiekend Zeeland heeft zich gerehabiliteerd Als gewoonlijk vond het festijn zijn hoogtepunten in de diverse loopnummers, waarin het voor het meerendeel niet aan spanning ontbrak, omdat geen enkele wedstrijd voor één der athleten een walk-over werd. Wat het meest in het teeken van de algeineene belangstelling stond, was het loopen van den Singel- loop-winnaar van Opdorp, die met die overwinning een eind gemaakt had aan de absolute overheersching van de Viissingsche lange-afstandloopers en die Een zeer spannend nummer was de 800 m. heeren. dat door ran Opdorp werd gewonnen dezen middag zijn reputatie te bevestigen kreeg. Zon het een revanche worden Het is geen revanche geworden doch een bevestiging van zijn kracht en een bevestigend antwoord op de vraag of zijn tactiek op den Singelloop een lierekende was. Ook nu weer heeft van Opdorp op de 3000 meter gewonnen door zijn verstandige loop-tactiek en zijn bewonderens waardige uitbuiting van een enorme dosis reserve kracht in de laatste De zomercompetitie korfbal bewijst wel. dat. deze sport steeds meer populair wordt in Zeeland. Een reeord aantal rlubs is thans bij den Zeeuwsehen kor /halbond aangesloten. Te Middelburg had de ontmoeting plaats tussehen Swift I en Madjoe I. die in een verdiende 3-2 overwinning ran Swift eindigde. Links Een moment tijdens dezen wedstrijd. Rechts Een gevaarlijk moment roor den korf van Swift. ronde. Xiet minder goed liep zijn te genstander Roelse (A.W35), die in de laatste ronde in van Opdorp zijn meer dere moest erken nen na een zeer fraaie race geloo- pen te hebben. Tot de meest vermeldenswaardi ge bijzonderheden behoorden de vier nieuwe Zeenwsche records t. w. op de 100 meter B-klas se met 11.7 sec. ge maakt door (1. de Pagter (A.V. '35). Een zeer onver wachte recordver betering, welke ook den maker zelf ver raste. Op de 800 meter was het v«n Opdorp, die niet minder dan 2.2 sec. van liet bestaande record afknabbelde en 't op 2 min. 10.8 sec. bracht. I)e 4 400 meter-ploeg van A.V. '35 liep een prachtrace en ondanks het zeer slechte loopen van één van de vier en liet hierdoor verloren terrein wist de ploeg te winnen en het record te brengen op 3 min. 54.4 sec., ook al een flinke druk. Ook Marathon wilde een duit in het zakje doen en veroverde het 4 x 100 meter record in 55.4 sec. bij de dames-estafette, daarmee het bestaande record met 3'4 sec. verbeterend. Een flinke dames-ploeg. In de heeren-t'klasse op de 100 m. liep J. v. d. Runstraat (A.V. '35) een mooie race in 11.8 sec. A.V. '35 is bezig het 100 meter- terrein te veroveren. Marathon doet van zich spreken op hink-stap- sprongjuniores, waar Slooves de Marathon-kleuren hoog hield door met 11.42 nieter te winnen. Bij kogelstooten was het Matthijssen, eveneens van Marathon, die ver baas bleef over de concurrentie en met 11.37 meter winnaar werd. Parent, de sympathieke hoogspringer, verrichtte ook nu weer op de van hem bekende kalme manier zijn goede prestatie en kwam tot 1.(10 meter. Als deze springer wat meer in de Anierikaansche richting ging, kon hij nog ten veel betere prestatie leveren. Bij het vérspringen kwam alleen van Roon (E.M.M.) over de (1 meter, wat niet behoeft te ontmoedigen, omdat zeker een vijf- of zestal zeer jonge athleten de ti nieter benaderen, waardoor ile kans op vooruitgang zeer groot is Op de dames-nummers is Marathon nog steeds de beste, doch voor de tweede en volgende plaatsen komt een geweldig gedrang van E.M.M. en Achilles, zoodat er nu reeds strijd is en op een enkel nummer een E.M.M.-dame op de eerste plaats kwam. Er staan ons in dit onderdeel mooie wedstrijden te wachten. Er is trouwens over de geheele linie zeer veel jeugd en dat is liet wat ons de Zeenwsche athle- tiek-toekomst hoopvol doet inzien. die na een jraaien strijd met Kambier ook beslag wist te leggen op het nummer 3000 m. Een moment tijdens hel duel. Kambier aan den kop.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19