IM >1 0 IM Ür DE FILMSTER V lJU A* Geneesmiddelen en Geneeswijzen eczeem, met succes bestfedew /ra i Min -W E® A)i lUk 1 j=w::iM.]=^i=M=ri >7if-vj»: DEK COMMAKDAKT VAK DE KOLOKIALE RESERVE TE KIJMEGEK. 32 Het kwaad in zijn oorzaak l>estrijden door een hygiënische JïXHjp - ,2 behandeling. Dit is dc manier om te worden verlost van de folie rende jeuk en de <1 kwijls ondragelijke last hij Eczeem mi andere huidaamh eningen. Het D.D.Ü.-Recept van l)r. D. Den nis wordt met succes aangewend tegen het voort wot kerende kwaad. D.D.D. is een heldere vloeistof. 1 die diep in de poriën dringt mi onder de huid de ziekte kiemen loodt. Keeds de eerste druppels geven onmiddel- I lijk verlichting en overwinnen den aandrang tot krahlten. Flacons a 7."» et. f 1.50 en 2.Ó0 hij Apoth. en Drog. KONINKLIJK NEDERLANDSCH-INDISCH LEGER Opleiding voor monteur bij de luchtvaart-afdeeling Bij bovengenoemd Leger kan een 100-tal mopteurs geplaatst worden. Gegadig den moeten in het bezit zijn van het diploma MACHINE BANKWERKER afkomstig van een 3 jarige (of sinds 1935 2 jarige) Rijks- of Gemeente- Ambachtsdagschool. Leeftijd 18 tot 21 jaar. Ouderen komen alleen in aan merking, indien zij gedurende de laatste jaren als gediplomeerd bankwerker gewerkt hebben op een goed bekend staande fabriek, dan wel in het bezit zijn van meerdere technische diploma's (maximum leeftijd 25 jaar). Dienstneming geschiedt bij het Wapen der Infanterie voor 5 jaar. Indien men niet als monteur voldoet, dient men dus het overblijvende deel van die vijf jaar uit bij de Infanterie Traktement van f. 0.75 per dag (als soldaat) tot f. 530.— per maand (als onderluitenant). Nadere inlichtingen worden op aanvraag verstrekt door Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage. Ik ben nu een ster. I* hebt waar schijnlijk over mij gelezen in de film tijdschriften en ine vermoede lijk al eenige malen- voor de radio ge hoord. 1* hebt me gezien te midden van onze meest charmante dames en mis schien hebt u me wel eens brieven ge schreven l)ie carrière van mij is anders heel eigenaardig in zijn werk gegaan. Wan neer George zich als heer had weten te gedragen, zou ik nu waarschijnlijk nog met mijn handen in m'n zakken werk loos langs de straat loopen. Maar George was iemand, die meende zich als be roemdheid alles te kunnen veroorloven. Toen ik hoorde, dat hij ons stadje zou bezoeken, had ik George in geen vier jaar ontmoet. Natuurlijk zagen we hem wél op het doek in het kleine bioscoop theater waarbij we tevens de nieuwe golf in zijn haar en zijn vriendelijken glimlach konden bewonderen. De familie zat financieel in den knoop, toen George naar Hollywood vertrok om zijn geluk te beproeven. Zijn vader werkte niet, de huur was maanden ach ter en George schreef voortdurend om geld. Ontroerende brieven kwamen er uit Californië, met verhalen over hon gerdood en zoo al meer. Ze sloegen er zich echter doorheen. Wij allemaal trouwens. We geloofden destijds in George. Ik had zelf niets, maar toch deed ik alle mogelijke moeite om te helpen. Toen werden George's brieven minder en ten slotte bleven ze lieelemaal uit. In die periode hoorden we, dat hij naam begon te maken en goed geld moest ver dienen. Maar van hemzelf vernamen we niets. Hij schreef niet en stuurde de familie ook niets. Hij vergat alles hij dacht alleen nog maar aan het feit, dat hij op weg was om een ster te worden. Tot het nieuws ons bereikte 1 George kwam terug De maatschappij, waar voor hij werkte, moest in onze streek opnamen maken. Ondanks alles was de familie opgetogen. George kwam thuis Moeders en vaders zijn nou, laat ik maar zeggen vreemde wezens. Ze kunnen alles vergeven en vergeten. Vooral Ellen toonde zich opgewonden. Natuurlijk had men haar nooit over de ondankbare houding van George ge sproken. Daar had de familie te veel trots voor. En ik voor mij wilde niet de zegsman zijn, hoewel ik mij dikwijls nauwelijks kon inhouden, vooral wan neer ze zich zoo enthousiast uitliet over zijn films. Ellen was mijn meisje. We zouden gaan trouwen, wanneer de tijden beter werden en ik werk kreeg. Maar ik begon er langzamerhand aan te wanhopen of ze nog wel eens beter zouden worden. Eric Janis, de directeur van ons kleine pro vincie-theater, mocht mij graag. „Je moet hier vandaan," raadde hij me herhaaldelijk aan. „Je bent als acteur stukken beter dan George." Maar daar dacht ik niet aan. Ik lag verankerd in mijn geboortestad. Ik kon niet loskomen. In het begin hoopte ik nog, dat George me zou helpen, maar hij trok zich van mij evenmin iets aan. Ellen's opwinding en vreugde over George's terugkomst kon ik dus in geen enkel opzicht deelen. „Kijk naar George," had ze gezegd. „Jij loopt maar steeds doelloos rond. Waar is jouw eerzucht?" Vooral de plaatselijke pers maakte van George's komst buitengewoon veel druk te. Het stedelijk muziekcorps haalde hem vau het station. Hij zag er knap uit, dat moet ik bekennen. Hij gaf zijn moeder een vluehtigen kus, zijn vader een handdruk en begroette mij met een onverschillig: „Hallo, ouwe jongen!" Juist toen hij in een taxi wilde stappen, zag hij Ellen staan. „EllenZijn stem trilde. Ellen bloosde en het volgende oogenblik sloeg hij zijn arm om haar heen. Blijkbaar moeten we zulke dingen van filmsterren slikken. Ik had hem wel tegen den grond willen slaan. Ze was zoo opgewonden en onder den indruk, dat ze, toen ze bij me terugkwam, bijna niet kon praten. De eerste dagen merkten we niet veel van George. De filmmaatschappij werkte buiten de stad. Natuurlijk liep iedereen uit om George voor de lens te zien spelen. En vooraan stond Ellen met groote oogen volgde ze al zijn bewegin gen. Ze had mij blijkbaar lieelemaal ver geten en dat vond ik niet bijster ple zierig. Maar ik maakte mezelf wijs, dat- ze hem weer zou vergeten, zoodra de filmheld was vertrokken. Nieuwsgierig ging ik ook eens 'n kijkje nemen en hoorde George toevallig met Ellen praten. Ze hadden mij niet gezien. Hij zei iets over een scène, waarin hij niet behoefde op te treden en vroeg haar om met hem een wandeling te maken. Er begon iets in mij te koken. Ik bleef staan, tot ze achter een groepje boomen waren verdwenen. Toen, ik wist zelf niet waarom, volgde ik hen. Zoodra ik dich terbij kwam, hoorde ik hun stemmen weer. „George," zei Ellen, ,,'t is geweldig. Jij bent. een ster. Iedereen is trotsch op je." Ze zweeg plotseling, doch even later begon ze weer te spreken, maar nu was de klank van haar stem heel anders. „Nee, George, niet doen. Ik zeg: niét doen, George...." Daarna hoorde ik hém. „Lieveling," „zong" hij, „doe niet zoo koel tegen me. Je moet het toch heerlijk vinden. Ze gilde een gesmoorde kreet, alsof iemand haar wilde dwingen tot een kus. „Laat me los Binnen enkele seconden was ik bij hem en zonder aarzelen liet ik mijn rechter vuist bliksemsnel uitschieten. Ze kwam in hevige botsing met George's sierlijk gevórmden neus. Hij sloeg tegen den grond en greep luid kermend naar het getroffen lichaamsdeel. Snikkend vlijde Ellen zich in mijn armen. Eenige minuten later kwamen Janis, die bij de opnamen assisteerde, en de regisseur aansnellen. De man uit Holly wood schrok zich een ongeluk, toen hij George zag. „Kijk daar eens kreunde hij. „Lieve hemel, hij kan in geen weken optreden." De man zweeg en keek mij aan. Plotseling kwam er een hoopvolle uitdrukking op zijn gezicht. „Janis zegt, dat jij ook kan spelen. Is dat zoo „Dat kan ik ook," antwoordde ik. „Prachtig," besloot hij. „George kan in deze film niet meer optreden en ik voel er weinig voor om de opnamen stil te leggen, tot hij hersteld is. Dat kost trouwens schatten geld. Ik zal jou een kans geven. Eerlijk gezegd, heb ik dien snuiter nooit goed kunnen zetten." Ik ook niet al was hij mijn twee lingbroer. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per jkisi f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën fr.br per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Intere. 53170. Giro ur. 07946. ROTTERDAM, Stationsweg 24 Telefoon Inlerc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95, 'lel. Intern. 111666. Giro nr. 45141. UTRECH T, Biltstraai 142 Telefoon Intere. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Intere. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICH T, Stationsstraat 20, Telef. Intere. 5851. Giro nr. 124690. VI.1SSINGEN, Bad- ff lniisstraat 5. Tel. 81. De v narden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32