Indanthren O £cht ZU4ALCT En we zeilden den heelen dag Ons Menu jfiwender wafar Zon en lucht l»j IZWARTKOP SHAMPODOR 'BLOND' Urenlang heerlijke zonneschijn, een flinke bries en af en toe kwam er een scheutje water binnen boord! Maar je begrijpt, dat gaf alleen maar vroolijkheid, want we behoefden onze jurken niet te ontzien, die waren van Indanthren geverfde stoffen gemaakt! Koop in het vervolg Indanthren geverfd goed, het is onovertroffen wasch- echt, zonecht en weerecht. Let op het merk 37 WAT ZULLEN WE ETEN? ZomUtg Bouillon. V arkenscoteletten Doperwten. Aardappelen. Custard met aardbeien. Maandag Runderlapjes. Gestoofde tomaten. Aardappelen. Griesmeel met bessensap. Dinsdag Lamscarbonade. Andijvie. Aardappelen. Hangop met beschuit. Woensdag Varkenshaas. Peulen. Aardappelen. Chocoladevla. Donderdag Kervelsoep. Koude varkenshaas. Komkommersla. Gebakken aardappelen. Broodpannekoekjes. Vrijdag Gekookte snoek. Worteltjes. Aardappelen. Eiersaus. Zoete macaronicroquetten. Zaterdag Vischsclioteltje met kerrie. Roereieren met ham. Bloemkool. Aardappelen. Eruit. CORRESPONDENTIE Verzoeken genoteerd van Mej. C. de J. te Znider-Legmeermevr. H. L. te Amsterdam mevr. J. v. d. P. te Scliie- broek. Mevr. 6.J.F. te N. Aan de regen vlekken op uw zijden japon is niets te doen. Het apprêt is op die plaatsen nl. verdwenen en dit komt alleen weer goed, wanneer de jurk in haar geheel wordt behandeld. J.W.G.T. te Botterdam. Zooals u ziet voldoen wij in dit nummer aan uw verzoek tot het plaatsen van een bruids kapje met korten sluier. Wat de bruidsjaponnen betreft, be trekkelijk kort geleden publiceerden wij enkele modellen, die eventueel ook zon der sleep zouden kunnen worden geno men. W. Sn. te Boxtel. Op uw vraag moeten wij het antwoord helaas schuldig blijven. Wendt u zich liever tot een muziek handel, waar men -u de gewenschte inlichtingen ongetwijfeld wel kan geven. Mevr. J.d. V. te Zaandam. Alle terug gaande toeren van den rand worden recht gebreid. Van een enkelen omslag breit u 1 steek van een dubbelen om slag worden 2 steken, nl. 1 steek recht en 1 steek averecht gebreid. Wanneer u het patroon op deze manier uitwerkt, komt het zeker uit. Mevr. 6. W.-V. te Zaandam. Op uw verzoek plaatsen wij nogmaals het recept voor een koude chocoladedrank. De ingrediënten hiervoor zijn: 125 gram cacaopoeder, ruim liter water, 350 gram suiker. Meng 't cacaopoeder met een beetje water tot een dun papje aan. Verwarm dit papje op een zacht vuurtje en roer in het papje tot dit glad en glanzend geworden is. Kook de suiker met den x/2 liter water. Giet het kokende suiker- stroopje langzaam bij 't cacaopoeder (van het vuur), doe alles even in 't pan netje terug en laat de massa nog eens opnieuw aan de kook komen. Giet ze, zoodra ze kookt, in goed schoonge maakte flesschen en sluit deze af. Daat den inhoud der flesch, wanneer er een gedeelte van gebruikt is, niet staan, want hij bederft spoedig. Pickles worden als volgt gemaakt Neem verschillende groenten, die de tijd van 't jaar oplevert, als wor teltjes, snij- en spercieboonen, tuin- boonen, stukjes bloemkool, uitjes, augurkjes en doperwtjes. Kook alle groenten te zamen gedurende 5 minuten in water met wat zout en laat ze vervolgens op een vergiet uitdruipen. Schik ze daarna in goed schoongemaakte potjes of flesclijes en overgiet ze met een mosterdsausje. Voor dit sausje rekent men per kg. schoongemaakte groenten l3/4 liter inmaakazijn, 10 gram kurkuma, 10 gram gemberpoeder, 125 gram mos terdpoeder. Vermeng kurkuma, gember poeder en mosterdpoeder met een weinig van den kouden azijn tot een dun papje, giet den overigen azijn er bij en laat dit mengsel op 'n zacht vuurtje aan de kook komen onder voortdurend roeren. Laat de saus nu nog even door koken tot ze een weinig gebonden is en giet ze vervolgens over de groenten. Sluit de potjes of fleschjes, waarin de pickles bewaard worden, met vochtig perkamentpapier zoo vlug mogelijk af. Mevr. L. te Botterdam. LTw verzoek om inlichtingen over een jumper bereikte ons niet. Gaarne ontvingen wij hierovei nader bericht. N. v. d. Kr. te Laren. Inderdaad schijnt het onderhoud met was van kurkzeil vaak minder goede resultaten te hebben. Velen laten de wasbeliande- ling dan ook achterwege en maken alleen geregeld gebruik van een lauw zeepsopje voor het reinigen van dit poreuze ma teriaal. NUTTIGE WENKEN Wanneer we koperwerk niet met ge woon poetsen mooi blinkend kunnen krijgen, kan een papje van citroensap en zeer fijn zand goede diensten bewijzen. We schuren hiermee een poosje en spoe len het betreffende voorwerp dan met koud water af. Vlekken in glacé handschoenen ver dwijnen in veel gevallen, door ze enkele dagen weg te bergen in een goedgesloten bus, waarin een laag hertshoornzout is Kleedingstukken, waarin elastiek zit, mogen niet in 'benzine worden gewas- schen, voordat het elastiek verwijderd wordt. Gummi lost nl. in benzine op. Hout, waarop sporen van schimmel voorkomen, kunnen we schoonmaken met behulp van wat azijn of spiritus. Kleine doffe vlekjes op vensterruiten zijn vaak te verwijderen door ze met droog krantenpapier af te wrijven. Theedoeken, die versleten raken, hoe ven we nog niet weg te doen. We stikken de goede stukken aan elkaar, vouwen ze verschillende malen dubbel, stikken enkele malen flink door en hebben dan uitstekende stofdoeken. met den verrukke- lijken, decenten geur in de typische groene flacons Grossmith'sOldCottage Lavender Water Importeurs *«du WeraefcmckAC*. Huddestr. 9 Amsterdam-C Old. Cottaae arcx\def aan het strand, in het bosch of op de weide bij sport en spel, maken het lichaam gezond en krachtig. Maar de zon, die heilzaam werkt voor het lichaam, is voor het blonde haar ge vaarlijk. Zoo gemakkelijk wordt het door de zon glansloos en onaanzienlijk. Beschermt U toch vooral den glans en de schoonheid van Uw blond haar door een regelmatige verzorging met Zwartkop Shampodor "Blond". Shampodor "Blond" is zeep- en alkali- vrij, dus geen kalkzeepneerslag of alka lische opzwelling. Uw haar blijft blond, gezond en elastisch, de golf valt beter en houdt langer! Naast Shampodor "Blond" is er verder ook de soort "Shampodor" voor iedere haarsoort Prijs per pakje 20 ct Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van 35. 85 en 125 ct. wanneer U haast i kunt U in 3 minuten mooi haar bekomen door fZwartkop Droogshampoon.y de g eg ar andeeed alkalircije shampoon f

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37