>- by,\;::io. Gestoken in een kleed van zware gele zijde volgen twee der allerkleinste leerlingen ran de iooneelsehool den langen stoet. maeeenas, oprichter en beschermer van de plaatselijke theaterschool, was overleden, en werd door zijn familie, mitsgaders vrienden, kennissen en beschermelingen, ten grave gedragen. Deze geruchtmakende gebeurtenis nu kan de lezer aan de hand van de op deze bladzijden gereproduceerde foto's als het ware op den voet volgen. Hij zal er tal van treffende en pittoreske bijzonderheden bij opmerken, in staat om hem eenigs- zins een idee te geven van wat er bij zoo'n Chineesche begrafenis in werkelijkcn zoowel als in figuurlijken zin allemaal komt kijken. De kinderen, leerlingen der theaterschool, waarvan ('hang de be schermer was, dragen bloemenoffers voor haar overleden heer uit. Hlechts voor dezen éénen dag ontwor pen werd hef rouwcostunm. dat deze leerlinge der Iooneelsehool aan heeft, een kleurig en schitterend bewijs van hulde voor den overleden maeeenas. Achter den uiterst gerarieerden optocht aan rij den langzaam en met kransen bedekt de auto's, waarin de EuYopeesche vrienden van den over ledene dezen de laatste eer komen bewijzen: modern geleide van een naar oeroude zede in- gerichten en indrukwekkenden rouwstoet. De lievelingsboom van den overledene, een berkeboommag hem .niet overleven. Daarom werd de berk afgezaagd, om, rustend op een vlaggedoekden cloode naar diens laatste rustplaats te vergezellen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4