zichzelf f fotografeeren Dieren hjhkbk TL'"'- Nachtelijke bedrijvigheid in 't Uierenrijk Er valt allerwege oen groeiende belangstelling te bespeuren voor de natuur en het moderne foto-apparaat biedt hierbij dikwijls verrassend goede diensten. Het is thans niet meer noodig, dat men om een dier in zijn natuur lijke omgeving te fotografeeren, urenlang verdekt opgesteld moet zitten wachten voor het hol van een wild konijn bijvoorbeeld of bij het nest van een schuwen vogel. Men kan de dieren heel goed zich zelf laten fotografeeren, als men maar de 'He "i N XT - V. Links: Bunzinggefotografeerd hij het verlaten van zijn nest *&£**'*■- De camera loert op buil! liet maanlicht doet het bosch glanzen, stilte heerscht alom, de nachtdieren komen uit hun holen te voorschijn Bovenstaande foto werd 'n fractie van een seconde te laat opgenomen: het wilde konijn staart star van schrik in de richting waaruit het onheil verwacht en is op het punt het hol binnen te vluchten. voorbereidingen daartoe secuur treft, een beetje gc- k heeften zich niet spoedig laat ontmoedigen. Geduld is een sehoone zaak en dit geldt vooral voor den serieuzen natuurfotograaf. Allereerst dient opgemerkt, dat het niet voldoende is een modern foto-apparaat en alle mogelijke hulp stukken te bezitten, want het blijft een eerste ver- eisclite dat men precies weet waar de dieren, die men Ben zeer zeldzame foto van een uil, op het oogenblik, dat hij het jong een veldmuis brengt. Dergelijke foto.s stemmen den natuurfotograaf zeer dankbaar: alle moeite was nu inderdaad niet vergeefsch

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 6