COLGATE ALGEMENE ONTWIKKELING tST 'O'*1"'ro' tcmzlm! BON besparen.. -jS"ZSS» Acht er hef masker 18 Wilt U vooruitkomen in de wereld, dan kan dat alleen, als U beschikt over een behoorlijke ontwik keling. Volg daarom onze uitgebreide schriftelijke cursus Lessen voor hen, die de lagere school bezochten; voor dames en heren, voor oud en jong. Laag maandelijks lesgeld. Vraag zonderverplichting inlichtingen bij A.S.S.O., dir. J. van der Bij, hoofd onderwijzer, Nieuwe Plein 31, bh station, Arnhem. Gebruik onder staande bon of schrijf een brief. Ik verzoek, zonder enige verplichting, inlichtingen omtrent de cursus voor Naam Straat en nummer Woonplaats Leeftijd en gezondheid e '•V zondbeid. V DrO"ornb°3 Groningen. VAN SLOOTEN N.V. - LEEUWARDEN S/of van blz. 13 Geoffrey vestigde zijn blik op Maddy. „Een is voldoende," antwoordde bij kort. „Als iniss Salter misschien zoo góed zou willen zijn." Het meisje knikte en stond haastig van tafel op, om zich te gaan kleeden. Geoffrey zag een nerveuzen trek op het gelaat van haar vriendin verschijnen. Haar blauwe oogen stonden beleedigd. „Dokter, waarom nam u mijn aanbod niet aan?" viel zij scherp uit. Geoffrey was een oogenblik verbluft door dien uitval. Het antwoord op die vraag lag voor de hand, maar in weer wil van zijn oprechtheid kon hij haar de ware reden onmogelijk zeggen. „Ik dacht dat u het misschien niet deed en slechts plichtshalve. ,,U draait erom heen," viel het meisje hem met een driftig gebaar in de rede. „U "durft me de ware reden niet te zeggen." Haar uitdagende toon prikkelde Geof frey. „Er is niets op tegen u de waarheid te zeggen, miss Roberts," zei hij koel. „Ik had ze u liever bespaard, omdat zij u niet aangenaam in de ooreri moet klin ken. Het gaat hier om een ernstige operatie, waarbij wellicht zelfs een men- schenleven op het spel staat. En miss Salter lijkt me beter geschikt om in zoo'u ernstig geval te assisteeren, dan...." „U acht mij dus niet tot ernstig werk in staat!" viel zij hem opnieuw in de rede. Zij had precies zijn meening vertolkt. „Als u het zoo op wilt nemen," sprak hij onverschillig. Het meisje werd doodsbleek en wend de zich met een ruk om. Tegelijk ver scheen Maddy beneden. Geoffrey had plotseling spijt van zijn scherpe woorden. Hij deed een stap in haar richting om haar excuus te vragen, maar de stem van dokter Hjalmar weerhield hem. „Zullen we gaan, waarde collega, de tijd dringt. Geoffrey knikte hem verstrooid toe en volgde hem naar buiten. Op weg naar het dorp, dat met zijn paar honderd huisjes als een speelgoedstadje tegen de grauwe helling van de fjord vastge kleefd zat, had hij voortdurend die blauwe booze oogen en dat bleeke gelaat voor zich. „Ik zal haar straks excuus vragen." besloot hij zijn verwarden ge- dachtengang en daarop trachtte hij zijn aandacht te bepalen bij hetgeen dokter Hjalmar liep te mopperen over zijn ge- gebrekkig instrumentarium, dat hope loos ten achter was bij de eischeu, die de moderne tijd eraan stelde. De spoedeischende operatie had een bevredigend verloop. Anderhalf uur nadat Geoffrey van tafel was opgestaan, lag de patiënte in een hagelwit bed in het huis van den dokter en sliep rustig. Maddy zou bij haar blijven tot er een geschikte verzorgster voor de vrouw was gevonden en nadat Geoffrey een kop sterke koffie had gedronken, begaf hij zich naar het hotel. l'er Norvik stond aan den ingang toen hij de verlaten veranda betrad. „Waar is miss Roberts vroeg hij gedempt. „Een half uur geleden uit gegaan, dokter. Maar zij komt spoedig terug om te pakken, heeft zij gezegd." „Om te pakken?" vroeg Geoffrey met gefronste wenkbrauwen. De hotelhouder knikte. „Miss Roberts heeft voor zij uitging haar verblijf opge zegdVanmiddag vertrekt zij naar Stockholm." „Zoo," mompelde Geoffrey met iets grimmigs in zijn stem. „Zoo. Hij ging naar zijn kamer en wierp de vensters open. De fjord met de mas sieve, grillig gevormde wanden en rots spleten weerspiegelde in haar blauwe wateren een bleek zonnetje. Geoffrey nam zijn kijker en zocht de fjord af. Plotseling verscheen er een glimlach op zijn gelaat. Hij had een slank figuurtje langs de steile helling ontdekt, dat met opgetrokken knieën op een der ruw uitgehouwen trappen zat. Hij legde zijn kijker neer en verliet het hotel. Met haastige schreden ging hij hot kronkelige, rotsachtige pad af, dat oni de fjord heen naar de hoogte leidde. Hier ging een trap af, aan den voet waarvan zijn bootje lag en hij stak van wal. Dicht onder de massief oprijzende wanden roeide hij tot vlak bij de plek, waar hij het meisje had zien zitten. Zij zat daar nog en hij kon haar zoo dicht naderen, dat hij haar in het gelaat kon zien. Zij staarde droomend uit over hel water, met opgetrokken knieën en haar handen langs haar gelaat. Haar blauwe oogen en haar mond hadden thans niets van dat vervelende en geblaseerde, waaraan hij zich zoo geërgerd had en evenmin iets van dat naïef onschuldige van een onwetende bakvisch. Er lag wel een ernstige, pijnlijke trek op haar gelaat en a&n haar oogen kon hij zien dat zij gehuild had. Het gaf hem even een schok. Als dit Cora Roberts was als zij geen masker droeg, .dan was zij het aantrekkelijkste meisje, dat hij ooit had ontmoet.. Maar dit schokte hem niet het meest. Het diepst was hij ge troffen door de zekerheid, dat zij ver driet had. Het was pijnlijk om aan te zien en toch voelde hij er zich blij om. Met een forsehen slag van de riemen stuurde hij de lichte vlet naar den kant, haakte den ketting in een der ijzeren oogen, die in het rotsige gesteente vast geklonken zaten en stond met een sprong op de onderste trede van de trap. Het meisje schrok van zijn verschij ning en met een impulsief gebaar strekte zij haar handen uit. Toen zag zij wie hij was. Er verscheen een trotsche, booze trek om haar mond en met een driftige beweging wendde zij haar hoofd opzij. Geoffrey sprong de drie treden op. die hem van haar scheidden en zette zich naast, haar neer. „Miss Roberts. Cora. begon hij haperend. „Ik kom je vergeving vragen voor mijn harde woorden. Er kwam geen antwoord, noch een beweging in die roerlooze gestalte naast hem „Ik heb je gekwetst," ging hij wat driester voort, „en ik wil weten, dat ik het opzettelijk deed. Vind je het niet vreemd, Cora, dat sommige menschen behoefte voelen het wezen dat zij onbewust liefhebben te kwellen Héél vreemd, want zij kwellen er zichzelf het meest mee. Ik vermoed dat zij het doen om althans iets gemeen te hebben in hun gevoel met het wezen, dat alles voor hen beteekent. Er kwam nóg geen antwoord, maar er ging een lichte schok door Cora's slanke gestalte, toen hij haar hand nam. „Meen je dat allemaal?" vroeg zij met een ingehouden snik. „Ik. ik dacht dat je zoo'n hekel aan me had „Aan het masker," viel hij haar vlug in de rede. „Maar van jou houd ik zooals je mi bent. Zij bleven zitten, hand in hand totdat de sirene van de stoomboot, die de fjord in voer, hun zachte droomen op de vlucht joeg voor een werkelijk heid, die schooner nog was dan hun droomen. Uw lach is innemender, natuurlijker als U weet dat Uw tanden gezond en mooi zijn. Bescherm ze dus, door regelmatig, minstens tweemaal daags, te borstelen met het werkzame schuim van Colgate's Tandpasta. Het dringt door tot in de kleinste scheurtjes in en tusschen de tanden, reinigt de mond volkomen en voorkomt tandbederf. Colgate's Tandpasta maakt Uw tanden parelblank, zonder het glazuur aan te tasten en houdt Uw adem frisch en aan genaam van geur! In tubes van 30,50 en 80 cent. Uzelf merkt den onaangenamen reuk van Uw transpiratie niet, maar Uw omgeving wel. Wochtige, donkere plekken onder de armen.... ledereen ziet ze. De doordringende reuk, die ervan uitgaat, hindert een ieder, die in Uw nabijheid komt. Zelf merkt U het helaas niet. Wel merkt U den reuk van transpiratie van anderen. U voelt zich diep gegriefd, wanneer Uw kennissen Uw gezelschap mijden. Zoek niet naar een andere reden, Uw transpiratie is de schuld. Doe er direct iets tegen. Transpireeren is noodzakelijk en mag niet onder drukt worden. Uw gezondheid zou er gevaar bij loopen, indien de uitwaseming der giftige sappen werd tegengehouden. Odorex van Prof. Dr. Polland onderdrukt de transpiratie NIET, doch maakt ze normaal, onzichtbaar en reukloos. Na de eerste toepassing reeds voelt U een aan gename verfrissching en verlichting. De door dringende reuk is verdwenen. Geen donkere plekken meer, die Uw mooie japonnen bederven. Aan Uw charme wordt niet langer afbreuk gedaan. Koop nog heden een flacon Odorex bij Uw Apoth., Drog. of Parfumeur. De flacon van 94 ets. is voldoende voor vele maanden. Hypertrophic verwij- Odorex brengt de klieren ding van de transpiratie- terug tot natuurlijke klieren) is in de meeste functie. De overdadige gevallen de oorzaak van transpiratie houdt op, ze overdadige transpiratie. wordt normaal. R-3fi2-H Odorex Tegen Transpiratie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18