'ir i Geneesmiddelen en Geneeswijzen Annonces betreffende Die goeie voor Vader en Zoon KOELTE voor Uw voeten 23 worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigd: Segbroek- laan 33, 's-Gravenhage. Sir Paul Dulces met Russische hinderen spélend. B wezen. De Chef schreef even door en wendde zich toen plotseling naar mij met de op merking: „Dus u wilt terug naar Sovjet-Rus- voorstel van mijzelf was gekomen. Het onderhoud was kort en precies. De woorden Archangel, Stockholm, Riga, Helsingfors kwa men er vaak in voor en de namen werden genoemd van Engel- schen, die in die ste den en in Petrograd woonden. Besloten werd, dat ik alleen zou bepalen, hoe ik Rus land weer zou binnen dringen en hoe ik mijn berichten verzenden zou. Was ik de grens eenmaal over, zoo werd me heel duidelijk gezegd, dan moest ik volkomen op eigen wieken drijven, en op m'n gemak, toen ik binnentrad, werd ik gearresteerd, dan kon ik op De kamer leek me halfdonker. Alles geenerlei wijze geholpen worden, vertoonde zich als silhouet tegen het „Veel succes," besloot de Chef. „Zorgt raam. Links van een groot bureau vol u, dat hij 't geheimschrift leert," zei hij papieren stond 'n heel rijtje telefoon- tegen den ambtenaar, die me had voor toestellen. Op een tafel terzij zag ik gesteld, „en breng hem naar 't labora- teekeningen, modellen van vliegtuigen, torium, voor de inktsoorten en zoo." onderzeeërs en machines, en een rij Wij verlieten den Chef en bereikten flesschen deed aan scheikundige proe- langs één trap ons uitgangspunt. Mijn ven denken. Die sporen van weten- metgezel glimlachte. „U leert mettertijd schappelijk onderzoek maakten de at- den weg wel," zei hij. mosfeer nog vreemder en geheimzin- Hier moet ik een sluier trekken over nigerdie merkwaardige afdeeling van staats- Maar terwijl ik zenuwachtig stond te dienst. Vragen nieuwsgierigen, of het wachten werd mijn aandacht vooral doolhof op het dak nog bestaat, dan geboeid door den man aan het bureau, mag ik wel antwoorden, dat het geen Met gebogen schouders, het hoofd met dak hoeft te zijn, en dat het geen doolhof één hand ondersteunend, in zijn hemds- hoeft te zijn dat een villa in een bui mouwen, zat „de Chef" druk te sehrij- tenwijk óók zou kunnen dienen. Het ven- heiligdom, waar ik den Chef den laatsten Hij was kort en breed, en grijs haar keer voor zijn dood sprak, was volstrekt bedekte de halve ronding van zijn niet in de buurt van Trafalgar Square, hoofd. Zijn mond was streng en'n paar Al woonde zijn opvolger naast u. nog scherpe oogen keken of vlamden, zoudt u er nooit iets van merken, naar omstandigheden fel door een gouden lorgnet. Over den rug van zijn TW|i:nr HnfiFnCTIli; stoel hing de jas van een zeeofficier. HUUI USI UK Hij leek bij een eerste ontmoeting Ik word II it si en Afirenko zeer streng. Hij sprak kortaf. Wee den stakker, die zijn toorn beliepMaar dat TT wee weken later kreeg ik order, niet- stugge gezicht kon zich plooien tot meer naar het daklabyrint te ko- een allervriendelijksten lach, en milder men. Ik wachtte 'n paar dagen af, wat er oogen en mond konden getuigen van gebeuren zou. Toen werd me schriftelijk een groot en edelmoedig hart. Al beefde opgedragen, naar een kantoor in het ik dien eersten keer, ik vatte weldra Strand te gaan, met het oog op mijn gevoelens van diepe bewondering en „verzoek om een pas". Ik ging, en kreeg genegenheid voor den Chef op. Hij had een briefje, dat ik thuis pas open mocht maar één been, maar kon desondanks, maken. Ik vond er alleen deze woorden zooals ik later te weten kwam, met zijn in„Station Kingston Zondag midder- grooten wagen als een dolleman door de nacht." Londensche straten rijden, tot ontzet- Tot drie uur 's Zondagsnachts zat ik ting van voetgangers en politie. Zijn op het station, en ik zag den eenen trein ondergeschikten en helpers noemden met soldaten na den anderen passeeren. hem slechts bij een letter van het alfa- Eindelijk stapte er een man uit een bet, waarmee hij ook teekende, met coupé, hij keek rond, kwam naar me toe inkt van een bepaalde kleur. Men zei en zei, dat ik zijn plaats in den trein me, dat hij kapitein Zus-en-zoo heette, moest nemen. Ik herkende hem als een maar weldra bleek, dat minstens zes bode uit het labyrint. „Newcastle uit- personen in het doolhof of op verwante stappen," besloot hij kortaf. Ik kwam bureau's met denzelfden naam werden tusscken een groep slapende soldaten vernoemdHet duurde anderhalf jaar, terecht. De trein kwam langs omwegen voor ik zijn echten naam en titel ver- in Newcastle aan, 's avonds. Weer nam, en toen paste ik zorgvuldig op, wachtte een bode mij op, en die zette me dat ik die niet gebruikte. Ik heb ook op een transportschip, met een specialen nu nog geen vrijheid, dat te doen, al is pas en dépêches, die ik in Archangel hij reeds ter ziele; zijn naam zou trou- moest afgeven, wens bijna iedereen onbekend klinken. In silhouet zag ik mij een stoel ge- Vervolg op pag. 26 Laat 'n prettige zomer niet 'vergallen door schoenen, die Uw voeten „in brand" zetten. Houd Uw voeten koel door een paar van ROBINSON's' luchtige Zomermodellen 1 Heel spe ciale schoenen! U voelt ze niet, zoo licht zijn ze. Uw voet kan „ademen" en krijgt door het stevige onderwerk tóch den steun, die juist op warme dagen extra-noodig is. Draag den ROBINSON zomerschoen en houd koele voeten, den ganschen zomer lang I In ZWART en BRUIN Maten 36 t m 40. f 3.50 Alle heerenmaten f 3.95

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23