ZEEUWSCHE OMROEP 25 Onze correspondent te Domburg deelde ons mede, dat een der hotel- éigenaars om de attractie der badplaats te verhoogen besloten heeft, zijn voor gevel door een schijnwerper te laten verlichten Wanneer die heer niet vlug een bril met zwarte glazen koopt, loopt hij ge vaar zijn oogen grondig te beschadigen. In de geheele provincie is een hevige strijd ontbrand om de eer van de Zeeuw - sche boerenboter, waar heel wat meer in zit dan een oppervlakkig beschou wer vaststelt. De rijkspluimveeconsulent, die het smeersel zwart maakte, moest menig En even onafscheidelijk hoort bij hermisviering de veertje laten. Men heeft de hoop. dat even traditioneele oliebollen-tractatie. hij nu wel eieren voor zijn geld zal kiezen Wij vernamen uit Terneuzen, dat men daar zeer verwonderd is geweest over het aantreffen van een vrouwelijken stuurman op een Russisch vrachtschip. De zelfkennis van deze verbaasden is niet zeer groot. Ook bij ons heeft menige vrouw het roer in handen! Een steenhouwer is te Middelburg door den gestrengen rechter veroor deeld wegens verduistering en een foto graaf wegens diefstal van een houweel. De reclasseering zal probeeren te bewerken, dat de eerste genoegen neemt met het houweel en dat de fotograaf de verduistering in zijn donkere kamer gebruikt. Te Goes wordt wat gemeesmuild over een leerling motorrijder, die onder toe zicht de sloot is ingereden. Niet zoo critisch, burgers! In ieder geval bespaart zulk toezicht dan toch het gebruik van een zwemvest! De zuinigheidswedstrijd, welken een bekende automobielfabrikant op Zuid- Beveland uitschreef, werd. zoo meldt men ons, een reuzensucces. Laten wij er niet al te veel over roe men, één Schotland is waarlijk in Europa genoeg! Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons" uit Goes, dat een juffrouw, die opkwam voor haar vader, diens tegenstander eerst 'n klomp en daarna 'n hooivork naar het -hoofd gooide. Nog enkele van deze ruzietjes en de man kan 'n zaak in landbouwartikelen beginnen. Uit Hulst bereikten ons klachten over het dichtgroeien der stadsgrachten met struikgewas. Het is zoo erg geworden, dat menig hengelaar, die ophaalt, een vogeltje in plaats van een vischje aan den haak blijkt geslagen te hebben. Aan het Kanaal door Zuid-Beveland wordt ten behoeve van den water afvoer uit den polder. De Breede Watering bewesten Icrseke een groot stoom gemaal gebouwd. Men is er thans bezig met het grondwerk. Zierikzee is zuinig op zijn historische monumenten. En de prachtige Monster toren wordt eens grondig onder handen genomen om hemweer tegen ettelijke eeuwen bestand te maken. 1Is kermis in Haamstede. Bat beteekent oj> de eerste plaats de traditioneele draaimolenpret In aansluiting hierop seint men ons uit Breskens, dat een commissie uit de burgerij het plan heeft opgevat, iederen avond in het seizoen een doosje lucifers aan de zeekust af te strijken. Met onbeschrijfelijk enthousiasme schreven verschillende natuurvrienden ons, dat een kreeftenvisscher uit Ierseke aan het Goesche Sas in zijn korven twee lijsvis8chen vond, welke weinig voor komende lange-afstandzwemmers fami lie zijn van de baarzen. Het is ons niet mogen gelukken, vast te stellen, in de hoeveelste ..graat" dit het geval is Na ruim vijftigjarige werk zaamheid bij de Maatschappij Be Schelde nam de heer Peters te Vlissingen afscheid van de smederij en van zijn collega s om van zijn welverdiend pensioen te gaan genieten. Een kras paar te Sint Phi- lipsland, de echtelieden B. Goedigebuure-Hdogman, die 8 Juli hun 55-jarige echtver- ceniging hopen te vieren. Goudhaartje en de Trouba dour is de aardige operette 'eenifi nq'vTor het Volk Zit het Volk te Middelburg met zulk een succes opvoerde ter gelegenheid van haar 55-jarig bestaan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25