FLIT Ondervoeding van de hoofdhuid veroorzaakt KAALHEID wULrn'mtwummn NEO-SILVIKRIN H AARVOEDING voorkomt kaalheid, omdat zij natuurlijke haarvoeding is. Haren groeien door 31 «fc/ Duizenden en duizenden vulden de straten van Halifax. Toen kwam de invasie vanuit het havengebied. Onder zinnelooze kreten en oorverdoovend rumoer stormde en strompelde een opgejaagde menigte nader, in de hoop, dat de straten van de binnenstad de begeerde veiligheid zouden schenken tegen de vernielende krachten, die in de haven waren ont ketend. Het bloed stroomde hen langs de gezichten. Sommigen vertoonden de afzichtelijkste verwondingen. Kinderen, van kop tot teen mot bloed bespat, leidden blinde ouders. Een vrouw droeg het onthoofde lichaampje van haar kind ontelbaren vielen en stierven. Zoodra de ontploffingen ophielden, keerde de bezinning in Halifax terug. Ijlboden werden langs de hoofdwegen en de spoorlijnen gezonden om de bui tenwereld op de hoogte te stellen van hetgeen er was gebeurd. Men had reeds vermoed, dat er een ernstige ramp moest hebben plaats gevonden. Men- sclien, die op het ongeveer tweehonderd kilometer verder gelegen eiland Prince Edward zaten te ontbijten, hadden hun borden op tafel zien dansen. Aan boord van schepen, die zich in volle zee bevon den, had men de ontploffing gehoord. Onmiddellijk werd er een aanvang gemaakt met het reddingswerk, terwijl brandweerlieden, geholpen door een schaar van vrijwilligers, de moeizame en langdurige taak begonnen om de onafzienbare vuurzee te blussclien. De dooden werden op de trottoirs gelegd de lichamen groeiden aan tot een schrik barend getal. Toen de voertuigen, die ijlings van alle kanten voor het lugubere transport waren gerequireerd, weg reden, geladen met de stoffelijke over blijfselen van vrouwen en mannen uit de geteisterde fabrieken, met kinderen uit ingestorte en verbrande scholen, met de ontzielde lichamen van matro zen, die door de vloedgolf, welke op de ontploffing volgde, op de kaden waren geworpen, was de doodenlijst opgeloo- pen tot tweeduizend. Het aantal gewonden bedroeg meer dan twintig duizend. Vijfhonderd menschen werden nimmer gevonden - zij verdwenen spoorloos van de aarde. De avond viel over een stad, die slechts werd verlicht door toortsen en lantaarns. Chirurgen opereerden bij het matte en onzekere schijnsel van olie lampen. Heel den nacht vond het ver voer plaats naar de gebouwen, die tijdelijk waren ingericht tot lijkenhuizen en hospitalen. En toen volgde een nieuwe ramp. Boven de stad brak een sneeuwstorm los, zooals men sinds menschenheugenis niet had beleefd. Een ijzige wind maakte het werk van de redders bijna onmogelijk. De gewon den, die men nog niet had kunnen ber gen, stierven door de kou. Op dit oogenblik echter kon het red dingswerk, dank zij de vermeerderde hulp van buitenaf, met verdubbelde energie worden voortgezet. Vanuit New York werden extra-trei nen gezonden met verbandmateriaal voedsel en een legertje dokters. Andere steden volgden dit voorbeeld. De Cana- deesche regeering gaf eveneens jievel, dat alles in het werk moest worden gesteld om in de geteisterde stad zooveel mogelijk hulp te bieden. In Boston werd in allerijl een schip geladen de toevloed van menschen, die groote pakken met levensmiddelen en kleeren kwamen brengen, was zoo groot, dat de politie orde-maatregelen moest ne men om verwarring en vertraging bij het inladen te voorkomen. Wat was de oorzaak van de ontzet tende ontploffing aan boord van de „Mont Blanc"? Zooals steeds bij groote rampen moest men zich bepalen tot veronderstellingen, aangezien geen over levende de ware toedracht kon verhalen. Toen de „Mont Blanc" op haar reis van New York dien ochtend de haven van Halifax binnenliep, kwam uit tegengestelde richting de „Imo", een Noorsch graanschip. Op ditzelfde tijd stip bevonden zich nog meerdere sche pen in de vaart en waarschijnlijk heeft men aan boord van den Noor een signaal verkeerd begrepen. In ieder geval manoeuvreerde het schip plotseling zoo, dat het recht op het Fransche munitie vaartuig afstevende. Bij de aanvaring sneed de voorsteven van de „lino" in de „Mont Blanc", waardoor een vat benzine omviel. Sommigen beweren, dat het staal vonkte; anderen houden vol, dat de Franschen een vuur hadden gestookt in het vooronder. In ieder geval, de fatale blauwe vlam verscheen. Het hoogste rechtscollege in het Britsche rijk, de Geheime Raad, nam het onderzoek op zich. Daarbij kwam men tot de slotsom, dat door beide schepen navigatie-fouten waren ge maakt. Een aantal officieren werd geschorst of ontslagen. Daarna werd het onderzoek gesloten. Doch de herinnering aan de dappere officieren en manschappen van de „Highflyer" zal nog lang in de zeege schiedenis voortleven. Zij hadden gezien wat er was gebeurd. Zij wisten welke lading de „Mont Blanc" inhad. Toch klauterden drie officieren en twintig matrozen aan dek van het Fransche schip om te probeeren het vuur te be strijden. Zij stierven een heldendood. En daarbij verzonk de materieele schade van bijna tachtig millioen gulden in het niet. j ONZE GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING Sinds onze laaisie opgave keerden wij ie zamen mei onze zusierbladen op grond van onze graiis VArTpIf^finrt r/p vnJnon^o fiar/racian uil mei onze zusierbladen op grond van onze grs ongevallenverzekering, de volgende bedragen Aan Wed. v. d. Burgt, Kloosterlaan 3a, Schinveld erven J. J. Ritzerfeld, Eurenderweg 42a, Heerlen Wed. W. v. Wijnen, Bouwvereeniging 3, Krimpen aan de Lek Wed. P. J.v.d. Heijden, Markt 5, Eindhoven. Wed. J. H. Baruch, Dieknyinstraat 10, Haarlem Wed. Snijders, Dubbelenweg 91, Gemert Wed. v. Holleman, Spuistraat E 66, Middelharnis P. Goessen, Hommerterweg 2, Nuth Wed. Grootens, Stadionweg 227 II, Amsterdam Z. Wed. v. Ileusden, David Blesstraat I II, Amsterdam Wed. Severens, Fransiscus Romanusweg, 33, Wijk Maastricht L. Teuben, Berkelstraat 19, Utrecht de Wed. Keulen, Peterstraat 88, Munstergeleen F1 250. 500. 600. 500. 600. 500 600. 250. 600. 600. 500. 200. 500. er geen erger insectenvifand is dan V\Ve<3 «„vvW* VlotW" W>ere"e( Flit doodt beslist, omdat Flit een combinatie is van onovertroffen insectendoodende middelen. Elke bus Flit bevat een product, waarvan de krachtige werking bewezen is. Eisch dus Flit en weiger ieder twijfelachtig namaakproduct. De Flit-soldaat is Uw waarborg VERTEGENW.: KERKHOFF Co. - NASSAUKADE 373 - AMSTERDAM F1 6200. Vorig totaal bedrag 377836. Totaal 384036. Prof. Dr. Polland, de vermaarde dermatoloog van de Universiteit te Graz, Oostenrijk, schrijft: HAA HEBBEN WORTels 0,NG HOODK3 Lees den brief van den heer Sutherland. Z'qn foto laat duidelijk den vollen, krachtigen haardos zien, welken hij door Silvikrin verkreeg. „Ik heb Silvikrin nu sedert 21/2 jaar gebruikt en kan eer lijk verklaren, dat het wonde ren voor mijn haar heeft ver richt. Voor ik ermede begon, was mijn haar dun, onaanzienlijk en levenloos. Ik leed hevig aan roos en het haar viel bij tijden zoo schrikbarend uit, dat ik dacht binnenkort ge heel kaal te zijn. Nadat ik Neo-Silvikrin Haar- voeding slechts korten tijd had gebruikt, verdwenen de onaangename verschijnselen, mijn haar kreeg als het ware nieuw leven en het is thans weer dik en gezond, zooals de foto duidelijk bewijst." J. A. Sutherland. Eender meest bekende huidspecialisten, die Neo-Silvikrin Haarvoeding in hun praktgk toepassen, is Prof. Dr. Polland (foto hierboven). Hij schrijft o.a.: Ik heb in alle gevallen uitstekende resultaten bereikt en een dui delijke vermeerdering van haargroei vastgesteld, uitge zonderd natuurlijk wanneer de haarwortels reeds dood waren of de hoofdhuid verhard was. De voeding der haarwortels geschiedt normaal door het bloed. Treden er storingen op dan lijden de haarwortels gebrek. Zij raken ondervoed en het haar valt uit. Dan zal Neo-Silvikrin Haarvoeding helpen, de gevolgen van een ondervoeding der hoofdhuid te bestrijden, want zij bevat alle specifieke groeistoffen en de regeneratie- en groeihormonen, die met den haargroei verband houden. Van groote waarde is de hooge desinfectiekracht van Neo-Silvikrin Haarvoeding tegen de micro-organismen, die een belangrijke rol spelen bij den haaruitval en alle haaraandoeningen. Bij hevige roos, sterken haar uitval, kale plekken kortom voor herstel van nieuwen, ge zonden haargroei NEO-SILVIKRIN HAARVOEDING Voor de dagelijksche verzor ging, bij lichte roos en begin- nenden haaruitval, om de hoofd huid gezond te houden, den haargroei te versterken en het haar tot volle schoonheid te brengen SILVIKRIN LOTION HOE SILVIKRIN WERKT Onderzoekingsarbeid van vele jaren leidde Dr. Weid- ner tot de ontdekking, dat 14 elementaire stoffen noodig zijn voor normalen haargroei. Hij slaagde er in ze in Neo-Silvikrin Haarvoeding te eoncentreeren en wel in dezelfde verhouding als de natuur. Is de hoofdhuid ondervoed, hetgeen zich openbaart door roos en haaruitval, dan zorgt Neo-Silvikrin Haarvoeding voor herstel van de functies der haar- vormende weefsels en van de haarwortels. Zij verwij dert de roos, doet haaruitval ophouden en brengt nieuwen, gezonden haargroei teweeg. Zie in de tabel hiernaast, wat UW haar mankeert en koop nog heden het Silvikrin preparaat, dat voor UW geval noodig is. Zorgt U voor Uw hoofdhuid, don zorgt Uw hoofdhuid voor Uw hoor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 31