WATER, ZAAD EA 1 Viv gelilv nog altijd ilc Hectische badjas v 'markt overstroomd die in vele gevallen poreuze frotté. Tens ï'rs'?} iUi*< nog altijd «le ouderwetselie en verreweg meest badjas van frotté. Daarnaast wordt «1e met linnen en cretonne jassen, gevallen echter toeh gevoerd zijn met bet frotté. Ten slotte de luxe-badmantel van fijne jersey, die sterk getailleerd is en tot op den nkel valt. Op het gebied van badmutsen is liet nieuwste de rubber-kap, «lie van binnen een extra- raml heeft, zoodat het gevaar dat er water binnen dringt werkelijk minimaal wordt. En al die prac- Het genot van een frissellen duik in liet, koele water maakt eiken zonnedag tot een feest. De zwemsport wordt steeds meer populair en vormt in vele gevallen liet lichtpunt van een lan gen arbeidsdag. Daarom is er ook welhaast geen enkele zomer-garderobe compleet zonder een min of meer uitgebreide zwem- uitrusting. Eerst kooit het badpak. Kleurige ba «Kos tuums met velerlei bonte patronen als vischjes, sterren, bloemen, ja zelfs verkeersteekens en vlag gen zijn nu gewild. Daar de zuiver wollen badcos- tuums- den besten pas vorm hebben, is liet, ver blijdend, «lat ze ook. in de bescheiden prijsklasse gebracht worden. Dat een vrouw van smaak zicli nooit zal wagen aan minder welvoeglijke modellen behoeft wel geen betoog. Naast het wollen badcostuum is er het aardige strandpakje voor degenen, die nog wat na-zonnen. Vlotte korte jurkjes, die voor een verblijf buiten het water om meer dan één reden de voorkeur ver dienen boven het badpak en de zon genoegzaam vrij spel laten om armen en beenen te bruinen. Dat zelfs die jurkjes, hoe decent ze op zich ook zijn, gereser veerd dienen te blijven tot het badterrein, spreekt wel vanzelf. Ten slotte hebben we den na «1 man tel, die van wel zeer verschillend materiaal gemaakt wordt. Als eerste tisclie badspulleu - de guinini- badschoentjes incluis pakt men in een van die aardige moderne badtasschen, die van binnen uit gevoerd zijn niet rubber. We zien tassehen van grof wit, linnen, die versierd zijn met velerlei figuren van blauw of rood lakleer, en ook tassehen van cretonne. Het aller nieuwste en daarbij uiterst prae- tisCh is wel de badtasch, die van binnen in twee afdeelingen verdeeld is, één voor het natte, één voor het droge goed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36