JE Een pannage, waar liet op aanlrumt. Lang leve de Zeeuwsehe bond! Lang leve de Zeeuwsehe zang! De jury over de cijfers gebogenrechts de dirigent van liet Rotterdamseh PhilharmOnisch Orkest, Eduard Flipse. het ontstaan wortelen van onze muzi kale vereenigingen. Is dat nu een poging om het Zeeuw sehe muziekleven toe te schrijven aan verveling en niet aan muzikaliteit van de Zeeuwen? Neen, het is een waar schuwing. De Zeeuwsehe muzikaliteit kon zoo welig uitbloeien, omdat de omstandigheden daartoe zoo gunstig waren. Wanneer wij niet daartegen waken, zouden de veranderde om standigheden langzaamaan oorzaak kunnen worden vaiv* neergang, van ondergang van ons muzikaal leven, van verlies daarmee van de Zeeuwsehe muzikaliteit. En daarom is het gelukkig dat we den Zeeuwsclien bond hebbenZang Veredelt, die, onder de bezielende leiding van een actief bestuur en met de muzikale familie Flipse van Wissekerke aan het hoofd, dat eigen Zeeuwscli muziekleven leidt en nieuwen impuls tracht te geven. Een bond, van welken onze beste vereeni- gingen het een eer achten, lid te mogen zijn. Een der krachtigste propaganda middelen is het jaarlijksche Zeeuwsehe concours. Dat is een dag van beteek enis voor do heele provincie. Haamstede, klinkt van zuiveren en geperfectionneerden zang, dan is dat niet alleen een genot, maar het is ook een aansporing voor eiken Zeeuw, wien zang en muziek lief zijn. En het is een bemoediging. Een volk, een gewest, dat zulke zangersfeesten viert, dat geeft zijn zang en zijn kunst niet prijs voor het oppervlakkiger vermaak van een nieuwen tijd. Ellce vereeniging fier achterhaar vaandel. Zoo trokken de Zeeuwsehe zangers Haamstede binnen. In de bestuurstent confereert de bondsvoorzitter niet zijn medewerkers. waar de plaatselijke zangvereeniging jubileerde, was dezen keer voor dit zangersfeest uitverkoren. Kijk, als dan van vroeg in den morgen tot aan het late uur van terugkomst het Zeeuwsehe lied over de Schelde klinkt van de volop bezette afgehuurde provinciale booten, die de zangers aan en af voeren van zuid naar noord en van oost naar west, wanneer duin en bosch van Schouwens prachtigen westhoek weer-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17