mm LUX a nis cJls m\ Lei ie ODOROPO GEBISMUREERD moet II zijtx. TOILET ZEEP Vroeger meed hij haar angstvallig Nu gebruikt zij Odo Ro-IYo GEVAAR OP DE SPOORBRUG Haar HUIS? Haar ALLES T De Toestand van haar Maag weerspiegelt zich in haar Gelaat MAGNESIUM 18 En dat kCint U! Verzorg slechts Uw gelaats huid op de juiste wijze. Neem Lux Toilet Zeep. die speciaal wordt bereid voor de ver zorgingvan het gelaat en afdoende beschermt tegen het gevaar van een „vermoeide huid". Ieder, die Lux Toilet Zeep heeft leren ken nen. is verrukt over de heerlijke geur, de felieblanke kleur en het overvloedige, zachte schuim, zo zacht als de fijnste huid- crême. LAaar bovenaf wordt Lux Toilet Zeep gewaardeerd om de verfraaiende en heilzame werking op de huid. Daarom is ieder, die Lux Toilet Zeep gebruikt, zo verbaasd, dat zulk een fijne luxe zeep zo weinig kost. Tegen vermoeide huid 12 Zi CT.PER TABLET Niets stoot vlugger af dau die onaan gename doordringende geur, welke met oksel-transpiratie samengaat. De moderne vrouw weet dit en maakt daarom regelmatig gebruik van Odo-Ro-No. Odo-Ro-No beschermt niet alleen Uzelf, maar tevens Uw kleeding. Laat derhalve Odo- Ro-No niet bij Uw dagelijksch toilet ontbreken. Odo-Ro-Nowordtin2sterk- ten in den handel gebracht. REGULAR voor normaal gebruik INSTANT voor menschen met een gevoe lige huid. Slot van bladz. 13 trein. Dixon. Voor de dochter van den directeur is alleen 't beste genoeg." „Wat bedoel je?" hijgde Dixon. „Wat wil je. doen?" Hargis was opgestaan en zijn stem klonk plotseling schril en blij. „Wat ik wil doen? Ik heb een jaar misère achter den rug! Jij zult de volgende dertien minuten een heel leven doormaken. Over dertien minuten ligt de sneltrein in de Klaarwaterrivier, Dixon.... en je kunt geen hand uitsteken!" Met een plotselingen, wilden ruk wierp Dixon zich naar voren. Zijn schouder raakte de bureaulamp en stiet die kletterend op den vloer. De kamer werd opeens grijs, het, licht uit de gang viel door het bovenraampje juist op de wijzerplaat van de klok; en in de scha duw daaronder duwde Hargis zijn slacht offer onbarmhartig terug in zijn vorige houding. „Barbaar! Duivel!" schold Dixon. „Tien minuten!" zei de onheilsstem. „Denk 't je maar goed in. jij en ik zitten hier. en die menschen in den trein vliegen naar de. Hij brak den zin af en luisterde, maar hoorde blijkbaar niets. „De brug was tóch al niet veel zaaks," hernam de stem. „Ik woon er vlak bij en ik heb 't laatste jaar zoowat aan niets anders gedacht dan aan brug gen. ik droom er zelfs over. Ik ben wel eens bang geweest, dat de Klaarwa- terbrug 't niet houden zou, tot ik mijn kans kreeg. Maar toen vanochtend in de krant stond, dat je dochter uit logee- ren ging, was ik tevreden. Twintig meter boven de rivier. die wrakke middel ste spanning. en dynamiet genoeg, om den heelen sneltrein aan stofjes te bla zen." Maar Dixon was doof voor alles. Zijn blik bleef aan de klok gehecht, op den slinger, die heen en weer zwaaide en de nadering van «Ten dood zichtbaar aftelde, op de wijzers, die bewogen en schenen te vliegen. En toen beproefde hij 't met redeneeren „Begrijp goed wat je doet." zei hij. „Je stuurt een treinvol menschen een afschuwelijken dood in om iets, dat jezelf overkomen is. Er zijn kinderen bij wil je hun bloed op je handen hebben Ze hebben je niets gedaan, 't Is je om mij te doen, niet om die andere menschen. Heeft mijn dochter ergens schuld aan? 't Is nog tijd om dien trein tegen te houden." Opeens veranderde zijn stern. „Toe, breng me naar de telefoon inde kamer hiernaast. Laat me wachthuis KI opbellen en zeggen, dat hij dien trein tegenhoudt. dan moog je me direct daarop een kogel door mijn hersens jagen." Hargis boog zich in 't halfduister voorover. „Sterven is geen kunst," orakelde hij. „Weet je wat hard valt? Naar huis gaan 's avonds en dan die leege kamers en dat stoffige speelgoed zien. Naar een vakje op het kerkhof te moeten, als je wat met je vrouw wilt bespreken. En als je dan weet. dat 't je eigen schuld niet is; dat 't komt door een paar duitenpletters, die met een onverschillig gezicht een lijstje van slachtoffers neerschrijpas op als je schreeuwt!" Nu was er onmiskenbaar de klank van een stem, of van stemmen, niet ver weg. Dixon's aanvechting om alarm te maken, al wist hij zeker, dat hij on middellijk een kogel in zijn hoofd kreeg, werd bedwongen, terwijl hij zijn mond opendeed. Hargis stond over het bureau gebogen met de revolver in zijn hand. „Als je verstandig bent laat je 't," zei hij kalm. „Ik vermoord je liever niet. je hebt nog vijf minuten marteling te goed. Maar ik zweer je. als je een kik geeft, krijg je nooit kans om te vertellen, wat er aan de hand is." De stemmen stierven weg. Dixon's oogen verlieten de klok niet. De wijzer plaat werd vaag en onduidelijk en hij zag er voor in de plaats het gezicht van Isabel, dat hem aankeek met haar heldere, blauwe oogen. „Vier minuten! Drie minuten! Twee minuten!" Het lichtschijnsel op de klok was ver dwenen er hing over alles een grauwe mist. de muren weken weg. „Nu gaan ze den heuvel om," zei een stem. „Daar heb je 't koplicht. zie je ze aankomen? Niets kan ze meer te genhouden. Kijk. ze zijn op de brug, vóór de middelste spanning! Luister!" De stem verhief zich tot- een gil of was het de gier van een stoomfluit? Er kwam een bonzend, knarsend geluid, het breken van hout. Dixon's hoofd zonk neer op zijn borst. De verbrijzelde deur lag op den vloei en in de opening stond Annie, met haar breede gezicht vol schrik. Dixon's zware oogen zagen haar het eerst. Er wreef iemand met kracht langs zijn armen en hij voelde den prik van een inspuitingsnaald. Het bewustzijn kwam langzaam en smartelijk hij werd ge waar, dat hij op den vloer lag uitge strekt, en hij zag White met een bleek, vertrokken gezicht, tegen het bureau staan leunen. „Er is niets gebeurd," zei White. Dixon knikte, zonder te begrijpen „Niets gebeurd. Alles is in orde. Begrijpt u 't?" Maar Dixon was teruggegleden in de grauwe wereld van droom. Toen hij bijkwam, werkte het spuitje. „Twintig over acht!" zei White. „Ik kan u verzekeren, dokter, dat ik in 'I eerst dacht, dat ik gek werd. in 't kan toor hiernaast Ik was teruggekomen om een paar papieren na te kijken. Ik was wat achter met mijn werk, doordat ik mijn vrouw en kind had wegge bracht - en toen hoorde ik stemmen hier. Ik hoorde een slag en wou binnen komen. De deur was op slot en ik begreep, dat er iets verschrikkelijks aan de hand was. Ik hoorde iets, en de rest kon ik vermoeden. Wat heb ik in angst gezeten! Ik kon hem niet tegenhouden: terwijl de deur neersloeg was hij er al overheen en meteen was hij weg ook. Ja. ik heb den trein laten ophouden, maat er mankeerde niets aan de brug.Krank zinnig? Ja natuurlijk; stapelgek." Maar Dixon lag. op het tapijt, tussehen de scherven van de lamp, naai de klok te kijken. „Ik stond er bij," herinnerde hij zich. „en ik kon geen hand uitsteken." Dat begreep hij nu. Hij kende het. Krankzinnig? Misschien. En met de herinnering aan een afgepijnd gezicht vóór zich, loog hij tegen de rechercheurs, die White had laten ko men. „Ik wil niet, dat er drukte overge maakt wordt." zei hij kribbig. „Ik ben gezond en weliedereen is gezond en wel. Nee. Ik weet niet, hoe hij heet, en ik kan me niet herinneren, hoe hij er uitzag. Dat horloge? 0, da's van mij. Is de auto er nog, White?" Nog steeds ligt er, in een klein laadje in Dixon's bureau, een dik, ouderwetsch gouden horloge. Het doet geen dienst als ttjdaanwijzer, want het wordt nooit opgewonden; de wijzers staan op kwart voor acht. Maar nu en dan legt. de directeur van de Z. Y het voor zich en zit het te bekijken. En als hij dat gedaan heeft, laat hij gewoonlijk ingenieur Mart 'lure ontbieden. Si lederen dag vindt zij weer bevrediging in haar werkzaamheden en ook tijdens de critieke dagen klinkt haar opgewekte lach door haar geheele woning. Dank zij Nefa, het ideale Damesverband van Nederlandsch Fabrikaat, dat haar in ieder opzicht tegen de onaan genaamheden van deze zorgvolle periode be schermt door zijn ongeëvenaarde eigenschap penextra-absorbeerend en wonderzacht Een product dat zijns gelijke niet kent! TM NEDERLANDSCH 25 ct. 35 ct. JCTJJ FABRIKAAT 50 ct. p. 10 stuks Deze uitdrukking van lijden, de oeangstigeii.de gelaatstrekken, die men dikwijls onder kennissen of op straat aanschouwt, is in vele gevallen ti wijten aan belemmerde verrichtingen der maag. Behalve de lichamelijke pijnigingen brengt slechte spijsvertering met zich mede duistere gedachten, pijnzen over zenuwlijden, waardoor het lpven vergald en ondraaglijk wordt gemaakt voor V en voor Uw omgeving. Verwaarloost nimmer de geringste verschijnsels van maag aandoening. Zonder dat men er zich van bewust is, is maagzuur in de meeste gevallen de-oor zaak van het ongemak van hen die door maag- bezwaren gemarteld worden. Maagzuur kan echter geen weerstand bieden aan Gebismureerd Magnesium. Een kleine dosis, gebruikt in een beetje water na de maaltijden, maakt een eind aan de hoofdpijnen, oprispingen en het gevoel van bezwaring, het verheldert den geest en verscherpt het denkvermogen. Binnen een paar minuten kunt U een merkwaardige ver lichting .opmerken en zoodra Uw spijsver- teringsbezwaren verdwenen zijn keert Uw wilskracht en levenlust weder terug. is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten f].._ per flescli, of f 1.75 per groote flescli die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18