ZEEUWSCHE SPORT - - ll •f» ;i Athletiek. Te Vlissingen werden deze week de kampioenschappen gehouden ran het district Zeeland van de K.N.A.U. Een moment van de serie 100 m. Deze serie, zoowel als de finale, werd gewonnen door Brakman (Marathon). Men kan zich voorstellen, dat een sportbeoefe naar een slechten dag heeft en onder zijn normale prestaties blijft. Men kan zich ook voorstellen, dat een jurylid bij een athletiekwedstrijd een vergissing begaat, maar het mag niet voorko men, dat de jury gaat discussieeren over de vraag of bij het tijdopnemen op het geluid van het schot of op het gezicht van den rook moet worden afgedrukt. En dit is Zaterdag bij de kampioenswedstrijden van het district Zeeland van de K.N.A.U. gebeurd. Laat ons aannemen, dat het betreffende jurylid niet weet „waarom" het op de ééne of op de andere manier moet gebeuren, maar als hij tijdopnemer wil zijn, dan zorge hij er toch voor het simpele voor schrift van het afdrukken op den rook te kennen. Er deden zich trouwens bij het 100 meter-nummer toch eigenaardige dingen voor en het vaststellen van de volgorde van aankomst was nu niet bepaald het ge lukkigste werk der jury. Bij de dames kwam zelfs een heel andere volgorde tot stand, toen dezen zelf in volkomen eensgezindheid een andere volgorde aan de jury kwamen mededeelen. Een zeer sportieve opvatting en een juist begrip van hun sportieve plich ten, maar evengoed èen droevig figuur voor de jury. Er zijn op de loopnummers nog records verbeterd, doch we zijn wel benieuwd, wat de T. C. van het dis trict Zeeland onder deze omstandigheden op de erkenningsaanvragen zal beslissen. Het is naar onze meening niet mogelijk om de onder deze eigenaardige beslissingen der jury gemaakte tijden te homolo- geeren. Trouwens het kwam ook voor, dat de tweede aankomende een beteren tijd had dan de eerstaan- komende, althans volgens de chronometers en voor de variatie werd in de eerste halve finale nummer één als tweede geklasseerd, ondanks zijn düidelijken voorsprong. Veronderstel, dat deze jongeman een record verbeterd had. We doen het beste om verder geen commentaar op deze zaken te geven, doch kunnen slechts de hoop uitspreken, dat men niet lukraak juryleden aanstelt en eerst eens onderzoekt of de menschen, die men er voor aanzoekt capabel zijn om het werk te ver richten. Verspringen dames. Kam pioene werd mej. G. Boo gaard (Marathon). Hechts: De finale dames 100 m. werd na heftigen strijd gewonnen door mej. Groenendijk, die evenwel huiten mededinging mee liep. Kampioene werd mej. Petiet. Links De wegwedstrijd te St. Jansteen tijdens de kermisdagen in de afge- loopen week had flinke belangstelling. Bernard Dranken was de eerst aan gekomene. Aan de startlijn. Het nummer 400 m., dat zeer aantrekkelijk was, werd gewonnen door de Pagter (A.V. '35). Het kampioenschap hoogspringen werd gewonnen door Matthijssen van Marathon. Een moment uit het nummer 5000 m., dat door Dronkers (tweede in de rij) werd gewonnen. terwijl ook de 400 meter een heel mooi nummer was. Laat ons de kampioenen de revue laten passeeren en hen van harte gelukwenschen met het behalen van het kampioenschap. Brakman was de 100 meter-man en behaalde na veel strijd de overwinning, daarbij 'n nieuw Zeeuwsch record vestigend met 10.3 sec. Bij de dames kreeg mej. Petiet den titel van Zeeuwsch kampioene op dit nummer met 14 sec., aangezien mej. Groenen dijk met twee valsche starts geëlimineerd werd. Op de 400 meter was G. de Pagter onweerstaan baar en hij vestigde in de finale met 54.2 sec. een nieuw record. Dronkers nam de 5 kilometer op zijn gemak en de rest was „nergens". Hoogspringen was zeer slecht en kwam niet hooger dan 1.62 meter, waarmee Matthijssen kampioen werd. De hinkstapsprong deelde in de malaise en J. Parent behaalde den titel met 11.75 meter. Bij discuswerpen al evenzoo een tegenvaller en een lage prestatie. Matthijssen werd eerste met 31.31 meter. Mej. Auer bleef een centimeter onder het record dames-speerwerpen en behaalde het kampioenschap met 22.22 meter. Zij moet dus onder meer gunstige omstandigheden in staat zijn het record aanmerkelijk te verbeteren. De dames verwerkten nog het num mer verspringen en mej. Boogaard maakte den besten sprong met-4.62 meter. We moeten nog even memoreeren de voetbal- revanche, welke de Middelburg-Souburg-combi- natie nam op de Vlissinger dito, door met 7-3 te winnen. De wedstrijd was veel aantrekkelijker dan die in Vlissingen gespeeld werd en was het aankijken ten volle waard. Vooral de Middelburg-Zeelandia- R.C.S.-combinatie was er goed in en speelde een vlot partijtje. Over het algemeen bleven overigens de presta ties ver beneden de verwachtingen, wat moet worden toegeschreven aan het minder goede weer, terwijl ook een organisatie als de bovengeschetste niet van gunstigen invloed is. Daarbij is nog op te merken, dat de outillage van het terrein voor springnummers soms nog slechter is dan te Middelburg en dat wil wat zeggen. De 100 meter bracht nog de meeste spanning,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19