ZEEUWSCHE OMROEP Te IIoedekenskerke mocht het echtpaar Hoek-van Dijke dezer dagen onder groote belangstelling zijn. gouden huwelijks - jubilé vieren. Te Borssele vierde ds. ,1. G. Elenbaas zijn zilveren jubilé als voorganger der gemeente: te midden van den kerkeraad poseerde de jubileerende predikant voor ons. 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. .Men meldt ons uit Middelburg, dat de vereeniging tot instandhouding van oude gehouwen een vruchtbaar jaar achter den rug heeft. Enkele verweerde geveltjes zijn van den ondergang gered en een bejaarde dame heeft men er toe kunnen krijgen, dat zij haar hoed uit het jaar 1906 nog geruimen tijd zal dragen In Lewedorp heerscht groote vreug de, wijl de dorpssmid een zilveren me daille bekomen heeft met het beslaan van paarden. We hebben het altijd onzen luiste raars voorgehoudeneen hoefijzer brengt geluk aan, uitgenomen in het geval dat men het opraapt, terwijl hef nog gloeiend is Te Kruiningen heeft een vroede vader zijn ontstemming geuit over het feit, dat er nog zoovele straten in de ge meente zijn, die nog geen naam heb ben. Voorloopig wil men die stakkers nu den verzamelnaam van „Vonde lingenwijkje" geven. Eenig geduld raden wij overigens den opposanten aaner zijn nog zooveel vennootschappen ook naamloos in Nederland Onze correspondent te Hoofdplaat seint ons, dat er een commissie ge boren is, die een wegwedstrijd wil organiseeren. Gedacht is de route over Kruiningen, Wemeldingen en Krabben- dijke te leggen met liet Jachtwater als eindpunt In den raad te Oudelande is ge lamenteerd over het feit, dat de jeugd de zoogenaamde klapbank vernielt. Het medeleven van het college met het instituut der praatvaars wordt hooglijk door alle rederijkers op prijs gesteld Te Ileinkenszand gaat men één berg plaats bouwen voor brandspuit, lijk wagen en keuringsdienst voor vleeseli. De warenhuizen dringen zelfs tot het platteland door. Een heer. die te Scliore op een „kunst - werk" was gaan zitten, is door den kan tonrechter veroordeeld tot f 1.- boete. Fijngevoelig is het niet, maar ten slotte loopt de museum-directeur, die het Melkmeisje van Vermeer ophing, toch altijd nog op vrije voeten De raad van Sas van Gent kreeg dezer dagen het voorstel te behandelen tot liet verleenen van een crediet van duizend gulden om het gemeentehuis te voorzien van nieuwe meubelen, tapijten en enkele etsen. Met algemeene stem men besloot men echter niet meer te liesteden dan een rijksdaalder. Naar wij vernemen, zal nu een in koopcommissie de hand probeeren te leggen op eenige ledige sinaasappelen - kisten en 'n dweiltje! In de bijeenkomst van den Hoedekens- kerkschen raad klaagde een lid over een te hooge hegbij het kerkepaadje. die het uitzicht belemmert. Men is van plan gezamenlijk naar „de haag" te gaan, om zicli persoonlijk op de hoogte te stellen. Wij adviseerenwacht tot den der den Dinsdag in September, dan ziet u misschien meteen de gouden koets nog! Hier is niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week. dames en lieeren stelden •oote belangstelling werd te Vlissingen betoond i de. begrafenis van den Zeeuwsche sportkringen 'r bekenden heer J. van Bel. In Nieuwland werd de afgeloopen week al gewerkt met de nieuwe vtastrekmachinedie op de tentoonstelling in Goes voor het eerst de aandacht had getrokken. De prestaties van het nieuwe apparaat overtroffen nog de verwachtingen, die er waren gewekt >k burgemeester van oelderen strooidebloemen de groeve van den te 'issingen ter aarde be heer Jvan Bel. Vier Biervlietsche danseresjes voerden op den weldadigheidsavond voor kinderuitzending met uitbundig succes een menuet uit, die een der glanspunten van den avond was.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25