- Robert Taylor in Een Branie in Oxford Een zomersche film, met reel vrien(XeI|ikhe<len en hatelijkheden, waarin een zeer aangenaam UijLje wordt gegeven achter de coulissen van de beroemde Oxford- universiteit ])e Amerikaan Robert Taylor) denkt dat hij werkelijk vanwege zijn sportprestaties zoo uitbundig te Oxford wordt ontvangen zijn toekomstige studiemakkersinclusief de welkomstrede van den pseudo-professor. in scene ge: Het loopt tegen het einde van de vijandschap en vriend en vijand neemt aan de huldiging van Lee Sheridan deel, toen mede dank zij hem de bootrace gewonnen tras. Robert Taylor is een branie, vooral in deze film met vele studentikoze grappen. Hij is eigenlijk degene, op wiens hoofd de grappen neerkomen en eerlijk gezegd niet ten onrechte. Want in zijn eigenwaan en zelfbewustheid is hij werkelijk onverdraaglijk. IIij is de primus inter pares op sportgebied van een kleine Amerikaansehe uni versiteit, en kan, dank zij een studiebeurs, naar de beroemde Oxford-universiteit in Engeland gaan. Tegen al zijn kornuiten blaast hij dan hoog van den toren, dat hij die jongetjes daar eens zal leeren, wat sport werkelijk is en zelfs in den trein, welke hem naar Oxford brengt, trompettert hij tegen ieder, die het maar hooren wil, van zijn geweldige sport prestaties. De Oxfordsche studenten hebben hem echter gauw genoeg door en ze bereiden hem een lang niet malseh onthaal. Als bovendien nog blijkt, dat hij tamelijk onsportief kan zijn, wordt hij zoo gehoond, dat het maar een haar scheelde, of hij had zijn boeltje gepakt- Zoover komt liet echter niet en als dan zijn kame raden ook goede eigenschappen in het hart van dien onbeschaainden Amerikaan ontdekken, lost alles zich toch nog in heel veel eer en feestviering op. Of de bewonderaars (sters) het prettig zullen vinden dit beeld van hun ideaal te krijgen opge- discht, zullen we in het midden laten, al gelooven we wel, dat het spoedig met zijn roem gedaan zal zijn, indien men hem met deze rol gaat vereenzel vigen. Aangezien echter in verschillende ongetwijfeld zeer suggestieve scènes wordt duidelijk gemaakt- dat hij inderdaad een „crack" op sportgebied is, zoo zal deze M.G-.M.film, waarin ook Maureen Ü'Sullivan en Lionel Bar- rvmore meespelen, door het sportlievende publiek zeker wel met plezier worden bekeken. liet zou al heel raar ge gaan zijn, indien in het leven van zoo'n pracht stu dent als Lee Shêridan is een vrouw ontbroken had. liet is Maureen O'Sullivan die dit genoegen moest ver oorzaken. Hier ziet u haar met hem, in een feeder fete d tête.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35