DE RONDE VAN FRANKRIJK I »"i®» De Luxemburger Majerus, leider van het algemeen klassement, won de 2e etappe. Een aardige foto uit den rit Caen-Saint Brieuc, welke in een overwinning van Majerus eindigde. Voorop de Duitschers Weckerling en Oberheek, gevolgd door Sylvère Maes en Kint (België). Meulenberg, de Belg, die de 4e en -5e etappe won, voor de microfoon te La Roehelle. Langer dan 'n week reeds „bollen" de beste koersloopers van gansch Europa door Frankrijks dreven. De Ronde van Frankrijk staat, meer dan welk sportevenement ook, in het teeken der belangstelling. Te meer waar ditmaal de Ncderlandsohe deelnemers een behoorlijke portie van deze be langstelling voor zich kunnen opeischen, hebben wij gemeend een extra-pagina aan dit allergrootste wielersportgebeuren te moeten wijden. De koers door Frankrijk vergt het uiterste van spieren en zenuwen. Een lekke band, een klein defect en alle krachts inspanning van vele uren is voor niets gtweest. Op 't traject naar Bordeaux hebben Middelkamp en Schulte dit aan den lijve ondervonden. Intusschen zijn de prestaties der Hollandsche deelnemers tot op het moment dat wij dit schrijven niet slecht geweest. Schulte won de derde etappe en ook van de anderen valt veel goeds te zeggen. Natuurlijk is de kans om de Ronde te winnen zeer miniem. Noch individueel,'noch als ploeg hebben De Amsterdammer Oerrit Schulte wint de 3e etappe van de Ronde van Frankrijk. Op onze foto arriveert hij als le te Nantes. onze landgenooten daartoe een kans, gezien zij numeriek ook in de minderheid zijn. Dit neemt niet weg dat sportminnend Nederland met meer dan gewone interesse uitziet naar de berichten over dezen monsterrit. Een actiefoto van Gerrit Schulte, dien men in Frank rijk „den rijdenden gek" heeft genoemd, doch die alom gevreesd wordt om rijn kracht en uithoudingsvermogen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 11