FOKPAARDENDA iii IJzendij ió Stampend, dat de bodem er van dreunt, komen de vierspannen in den ring. Dat waren klinkende namen, dat waren vol maakte dieren! Nazaten van wereldkam pioenen, nationale kampioenen met hun waar dige nazaten - hier was het heste bijeen, dat de Zeeuwsch-Vlaamsche koudbloedpaardenfokkerij in tientallen jaren bereikt beeft. Jawel, ook in Goes js er de vorige maand praehtig fokinateriaal te bewon deren geweest. Maar hier, in het erkende fok- centrum van Zeeland, stond de collectie op nog veel hooger peil. Hier waren stallen van de bekendste fokkers bijna compleet aanwezig, de groepsgewijze keuring maakte overzicht gemak kelijk, en wat de spanning ten top voerde, dat was, dat hier eigenlijk geheele stallen tegenover elkander werden geplaatst. Reeds de keuze van den kampioenhengst verwekte sensatie, doordat het de jury heel moeilijk viel, een keus te doen tusschen Primera de Petit Enghien uit den stal Aernaudts te Sluis en Gaulois de Tasse- nier van P. J. de Milliano te Oostburg. Twee pracht- dieren, bruinschimmels uit België geïmporteerd. Pri mera kreeg ten slotte de voorkeur. Kampioenmer rie werd Victoria van stal de Dobbelaere. In andere categorieën waren het eveneens de stallen de Dobbelaere uit IJzendyke, die met de Sluische stallen van Aer naudts vaak de eerste plaatsen deelden. En de sensatie steeg ten top, toen de groepen hengsten met afstammelingen en merries met afstammelingen van dezelfde stallen weer de eer deelden, waarna de I Jzen- dijkers nog eersten wer den in de vijftallen van Kampioenmerrie werd Vic toria van de stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Wel een juiste», indruk van het feestelijk beweeg en de gezellige drukte van zoo'n belangrijken fokdag geeft dit overzicht op het terrein te IJzendijke.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16