ZEEUWSCHE OMROEP tl I Te Zierikzee was Zaterdag een coöperatiedag georganiseerd, waarop honderden kinderen per extra-booten naar het stadje waren ge komen. De muziek wachtte de Een groote menigte stond bij de aanlegstei gers te wachten. D' jeugdvermaakt zich hij den carroussel waar het met de binnenkomende schepen een gezellige drukte was. Kermis te Westkapelle. De kermis te West- Icapelle behoort wel tot de meest gerenommeerde van Walcheren. Er zit nog zoo'n traditioneel tintje aan. Het schieten aan den dijk behoort wel tot de oudste' gebruiken van de West- kappelsche kermis. 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men schrijft ons uit 's Heer Arends- kerke, dat de organisator van een schoolreisje, toen het weer hem niet gunstig leek, een briefje op 'n boom prikte met de mededeeling, dat de tocht niet doorging. Aanvankelijk schijnt aan een muur krant te zijn gedacht, doch, gezien het landelijk karakter van het dorp, meende de bulletineur, ook uit liefde voor de natuur, zeker aan een boombericht de voorkeur te moeten geven. Voorts bericht men ons, dat de orga nisator er goed aan gedaan heeft zich tijdig te verwijderen, daar een beko geling met meegebrachte krentenbollen door de teleurgestelden wel verwacht had kunnen worden en ook, in een streek, waar zooveel boomen zijn. het publiek wel eens aan het lynchrecht gedacht zou kunnen hebben Een grappenmaker uit Clinge neemt een loopje met het feit, dat de nieuwe burgemeester bij het Zeegat is ingehaald door het feestcomité. Onzes inziens is een grap bier mis plaatst. Van 'n zeeheld mag verwacht worden, dat hij het zeegat uitgaat, maar een burgemeester behoeft zich niet te geneeren, als hij er binnenkomt Onze medewerker te Ierseke telegra feerde ons, dat .wegendeskundigen een bezoek brachten aan het dorp, in de oesterputten hebben mogen blikken en ten slotte vergast zijn op de bezichtiging van een schelpencollectie. Laten we hopen, dat hun nog wat echte oesters nagestuurd worden. Wan neer men rekent op 'n ei, en men mag alleen kijken naar den leegen dop. is de teleurstelling wat al te groot. Uit Sluis seint men ons, dat een ge vonden colprado-kever door een agent van politie naar het gemeentehuis is gebracht. Daar de arrestant zich niet verzette, behoefden hem de handboeien niet te worden omgedaan e Een Hansweertsche hengelaar is ver oordeeld wegens het vissclien in den nacht. Blijkbaar wegens het niet tijdig ophalen, daar hij zijn dobbertjes niet kon zien Te Nieuw-Namen heeft een beurt schipper een zeehond gevangen, die zijn afkeer van de binnenvaarders niet onder stoelen of banken stak. Toen hij zelfs melk weigerde, heeft zijn patroon hem weer in het water geworpen. De mensclien vallen toch altijd van het eene uiterste in het andere! Tot de volgende week, dames en heeren En als attractie van den laatsten tijd is er de patates-friteskraam, bijgekomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25