Ulaarom^ tl Van it dit de zeep voot li- de nieuwe spomtep die U fit houdt DE PEZZEE DOET U AAN SPORT? KliKT U ER NAAR? OF HEBT U HET TE DRUK? NIEUWE 32 U minderwaardige insectenmiddelen moet weigeren en vragen naar Flit doodt beslist, omdat Flit een combinatie is van on overtroffen insectendoodende middelen. Elke bus Flit bevat ee~n product, waarvan de krachtige werking bewezen is. Eisch dus Flit en weiger ieder twijfelachtig namaakproduct. De Flit-soldaat is Uw waarborg. VERTEGENW.KERKHOFF Co. - NASSAUKADE 373 - AMSTERDAM Actieve mensen van elke leeftijd, sportlui, toeschou wers, zakenlui, dit is een nieuwe toiletzeep, waar U heel spoedig niet meer buiten zult kunnen. Het is een gezondheidszeep met zeer bijzondere eigen schappen. Juist wat U nodig heeft En het schuim is iets geweldigsAls U warm en vermoeid is, roept het Rexona-bad U U stapt erin wat een op wekkende geur een zee van schuim een ongekend genot! Het Rexona-schuim dringt tot diep in Uw poriën door en wast alle stof en vuil van de hele dag weg. Uw huid is nu weer geheel bacterievrij en kan weer op normale wijze zijn functie verrichten. Elk gevoel van vermoeidheid is na ditRexona- bad als bij toverslag verdwenen. U voelt zich als verjongd, U straalt van gezond heid, U bent weer een ander mens. Maar U behoeft dit zo maar niet te ge loven. Probeer Rexona zelf, vandaag nog! door Henry Clifford REXONA In" a"e bac,e"en 'n ve'dwenen "Ch De brutale bezit de halve wereld, was mr. John Crawford's lijf spreuk en bij handelde naar dat levensmotto, toen hij op oen laten Octoberavond van het vorige jaar uit éen kamer van hotel „Ambassadors", Woburii Place, Londen, voor elfduizend pond aan banknoten stal, kalm het hotel verliet, telefonisch een extra-vliegtuig voor Parijs bestelde en zich in een taxi naar het vliegveld Croydon liet brengen. Jimmy Raleigh had dien avond stationswacht. Het laatste vliegtuig van het vasteland was al een kwartier bin nen en na zijn rapport te hebben inge vuld, maakte hij zich gereed om zich aan zijn gewone liefhebberij te wijden het oplossen van puzzles. Zooeven was Glen Harrison zijn kantoortje binnen gewaaid, die zich met een knorrig gezicht in een hoek neerzette. „Altijd pech," zei hij klagend. „Ik ben nog nooit in de reserve geweest, of er was 's nachts wat te doen. Jk begrijp het geluk niet van sommige luitjes, die altijd maar rustig kunnen slapen, als ze in de reserve zitten. Den laatsten keer laat 'lis kijken, dat is zeven weken geleden - moest ik invallen voor Dick Ferguston, die een aanrijding had gehad. Den voor- laatsten keer. Met een verongelijkte stem somde hij alle ongelukken op, die hem troffen, als hij in den reservedienst zat. „En nu weer een extravlucht naar Parijs," besloot bij de lange reeks. „Kon die malloot niet een paar uur wachten op het eerste lijn- toestel?" „Het schijnt van niet," zei Jimmy Raleigh schouderophalend, terwijl liij een vel papier voor zich neerlegde, met de nieuwste uitgave van „Hersengym nastiek". „Zeg, Glen," ging hij voort. „Ik heb die cijferpuzzle van gisteren toch nog opgelost. Niemand kon ermee over weg." „Loop rond met je eeuwige puzzles," bromde Glen. „Ik wou dat ik in m'n bed lag. En ik wou ook. Hij zweeg haastig, de deur draaide open. In de deuropening vertoonde zich een agent. Achter hem stond een keurig gekleede heer van ongeveer dertigjarigen leeftijd, met een grijzen ulster over zijn smoking en een plaid over zijn arm. Hij kwam Glen bekend voor, maar hij wist hem toch niet thuis te brengen. „Koerier des konings," zei de agent met een lage stem van eerbied. „Mylord heeft haast." Jimmy en Glen sprongen tegelijk op. „Als mylord zoo goed wil zijn even zijn pas te toonen, zal ik een passage biljet schrijven," mompelde Jimmy met een buiging. De agent trad eerbiedig opzij, om doorgang te verleenen aan mr. John Crawford. De passagier knoopte zijn ulster los en greep in zijn binnenzak naar zijn portefeuille, waaruit hij een diplo matiek paspoort te voorschijn haalde. Terloops zag Glen Harrison, dat op den revers van zijn smoking een gouden hazenwindhond gestoken zat het insigne van 't aristocratische keurkorps, welks leden als koerier in persoonlijken dienst stonden van den koning. „Lord Gray, graaf van Bath en Then- mes," noteerde Jimmy Raleigh uit het paspoort. De pseudo-koerier keek rustig toe, terwijl de beambte het passagebiljet uitschreef. Zijn blik bleef rusten op liet jongste nummer van „Hersengym nastiek". Er lag een glimlach om zijn mond, toen hij het passagebiljet in ontvangst nam. „Aardige puzzles staan er in dat blaadje, vindt u niet?" vroeg hij min zaam. „En ik los ze haast allemaal op, my lord," antwoordde Jimmy enthousiast. „Gisteren had ik nog een cijferpuzzle, waarvan niemand de oplossing kon vinden. Ik heb er zelf ook drie dagen op gezeten en vanmiddag had ik den sleutel plotseling te pakken. Weet u, mylord," ging hij vertrouwelijk voort, „dat is soms heel eigenaardig bij mij. Als ik een prijspuzzle onderhanden heb, valt me de oplossing vaak pas op de laatste minuut in. Vanmiddag 0111 vier uur moest de oplossing van die cijferpuzzle gepost worden en om vijf minuten voor vieren had ik haar plotseling. Ik had er drie dagen op zitten zweeten." Lord Gray glimlachte. „Aardig tijd verdrijf," knikte hij. „We zouden elkaar de hand kunnen reiken. Ik ben namelijk ook zoo gelukkig ze bijna allemaal op te lossen. Apropos, kan ik vertrekken?" wendde hij zich plotseling tot Glen. „De kist draait al, mylord," ant woordde Glen met een buiging. „Hebt u misschien nog bagage?" „Neen, die staat in Parijs. Wel, dan zullen we gaan. Goedenavond. Glen ging zijn passagier voor naar het vliegtuig. De motoren draaiden reeds en de instrumenten waren in orde. Een mecano opende de deur van de cabine. „Nog iets van uw verlangen, mylord?" vroeg Glen beleefd. „Nietsik ka.11 zeker blijven luisteren informeerde mr. John Crawford vrien delijk, met een gebaar naar de koptele foons, die boven de zitplaatsen hingen. „Zeker, mylord, maar er zal niet veel vroolijks te beluisteren zijn," grinnikte Glen zachtjes. „Doet er niet toe, het is tijdverdrijf," antwoordde zijn passagier onverschillig. De deur van de cabine ging dicht en Glen kroop op zijn plaats. Twee minuten later zat hij in de lucht en liet Jimmy met zijn puzzles op den beganen grond achter. De lucht was zwaar bewolkt, doch het zicht was tamelijk goed. Mr. John Craw ford, pseudo-lord en pseudo-koerier, leunde behaaglijk achterover in zijn zetel. Hij had zijn oogen gesloten en verheugde zich in zijn succes. De brutale had de halve wereld, geen spreuk kon meer waar zijn dan deze. Niemand twijfelde aan zijn identiteit, maar noch tans was voorzichtigheid geboden. Hij had in de haast, die hij had moeten be trachten, voldoende sporen achterge laten, om de politie een tip in handen te geven. Als de eigenaar van de elfdui zend pond thuis kwam en het bedrag miste, zou hij terstond Scotland Yard waarschuwen. En de Yard zou natuurlijk niet nalaten Croydon op te bellen. Het was een kleine speculatie: schatrijke provincialen, die in de city aan den boe mel waren geweest, hadden niet de ge woonte bij hun thuiskomst in hun hotel naar hun geld om te kijken. Maar men kon nooit weten en daarom had hij de koptelefoon om zijn hoofd bevestigd. Men kon altijd beter voorbereid zijn op het gevaar. Rustig en vast ronkte de kist door de lucht. In de cockpit zat Glen op het instrumentenbord te staren. Hij had den duivel in. Waar, voor den d. .der! had hij dien meneer toch meer gezien? Nu ja, hij zat al zes jaar op deze lijn en een koerier van den koning vloog hij wel vaker. Maar hij had zoo'n idee, dat hij hem ergens in een heel andere kwaliteit Slot op bladz. 35

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32