DE PUZZLE ODOROPO t FAN GEE JEUGD Ken maand geleden stootte zij hem af... -» Trakteer Uw voeten op een Bruisend Trannosan Voetbad Trannosan Bruisend Voetbad 35 Slot van bladz. 32 had ontmoet of gezien, Maar waar was „Maak haast, Jimmy. In Parijs zal ik dat geweest? je oproepen en als je den sleutel nog Glen peinsde zich een kwartier lang niet gevonden hebt, gaat het pond je moe en plotseling kreeg hij een schok, neus voorbij." Dezen zelfden lord Gray had hij twee Hij lachte, riep „over" en wierp een jaar geleden van Parijs naar Croydon bezorgden blik in de cabine. Jawel, de vervoerd in gezelschap van een heer van pseudo-lord Gray zat ook te puzzelen de Fransche Süreté en 'n detective van En als hij de oplossing vond, kon het Scotland Yard. Precies hij heette John wel eens slecht met hem afloopen. Crawford en was een internationaal be- Enfin, dat risico moest hij nemen. Glen ruchte bankbiljetten- en paspoortver- Harrison stuurde het toestel nog meer valscher. Beslist, hij durfde er 'n eed op naar links en wachtte gespannen af, wat te doen: John Crawford en deze pseudo- het volgend uur hem brengen zou. lord Gray waren identiek en er viel niet Intusschen zat Jimmy Raleigh op zijn aan te twijfelen, of hij was op dp vlucht, kantoortje in Croydon met zijn hoofd in Koortsachtig dacht hij na wat hij zijn handen op de puzzle te staren, moest doen. Als hij Parijs of Croydon „H-J. J-L. J-L. mompelde waarschuwde, verstond die kerel hem hij het heele rijtje af. Hij groepeerde de ook en de duivel mocht weten, wat hij letters naast en onder elkaar, zat te zou doen, als hij zich ontdekt wist. Het prevelen, stond plotseling op, om een zou heelemaal zoo dwaas niet zijn, als hij driftige wandeling te maken en ging met onverschillig werd voor zijn leven en hem een zucht weer zitten. En inmiddels ver- neerschoot. Je had van die lui, die onder streek er drie kwartier van het uur. dergelijke omstandigheden den bodem waarbinnen hij de puzzle opgelost moest van het Kanaal verkozen boven het uit- hebben. zicht door een paar tralies. Hoe, hoe „Een duivelsch karwei," mompelde waarschuwde hij Jimmy Raleigh, zonder hij geërgerd en met verbeten woede dat de ander het wist. begon hij opnieuw te prevelen: „H-J.. Vijf minuten lang beulde Glen Ham- J-L. J-L. son zijn hersens af. Drie woorden hoefde Plotseling hij had nog slechts tien hij slechts aan Jimmy te seinen, drie minuten sperde hij zijn oogen open. woorden slechts. Maar hóé deed hij dat, „Natuurlijk, ezel!" zei hij met een vuist zonder John Crawford's argwaan te slag op tafel. „Dat is het Kinderachtig wekken? Zijn zorgvol gerimpeld gezicht eenvoudig, welbeschouwd." klaarde plotseling een weinig op. Hij Grinnikend nam hij zijn potlood en wierp een blik door een kier van het begon te schrijven. Maar plotseling ver- gordijn, dat de deuren van de cabine dween de grijns van zijn gezicht. Zijn voor het licht afsloot. Zijn passagier zat gelaat stond strak en zijn mond viel met halfgesloten oogen te soezen, maar open. Heel in de verte klonk het zachte hij maakte den indruk waakzaam te zijn. geronk van een vliegtuig. Toen kwam Enfin, er was niets aan te doen hij hij plotseling tot leven en greep met een had een kans en die moest hij grijpen. wild gebaar naar de telefoon. „Hallo, hallo, Croydon," begon hij door de microfoon en daarbinnen spitste Glen Harrison landde onberispelijk, mr. John Crawford plotseling zijn ooren. Hij vlóóg als het ware de cockpit uit en blikte om zich heen. Over het verlichte John Crawford was eenigszins ver- vliegveld kwamen haastige schaduwen baasd en vele andere luisteraars, die aansnellen en met een ruk opende hij de dezen Octobernacht hun toestel toe- deur van de cabine, vallig op de golflengte van den Croydon- Zijn passagier stapte uit. In zijn hand vliegdienst hadden afgestemd, zullen het hield hij een volgeklad papiertje: de nog meer geweest zijn toen hij het puzzle. „Mooi Le Bourget. volgend gesprek uit den aether opving. „Neem me niet kwalijk Croydon, „Hallo, Jimmy, met Glen Harrison, mylord," antwoordde Glen met een Ben je nog bezig met je puzzles lichte grijns. „Uitwisseling van particuliere gesprek- John Crawford mompelde een vloek, ken is het personeel van de burgerlijke toen hij vijf, zes goede bekenden van luchtvaart verboden," klonk het terug Scotland Yard rond zich zag opduiken, met een grafstem. „Aha, mister Crawford." hoorde hij zich „Larie, Jimmy, luister eens wat ik toespreken. „We weten nog niet, wat je zeg. nu weer hebt uitgehaald, maar we zullen Hoog in de lucht, boven het Kanaal, je voorloopig maar arresteeren wegens zat Glen Harrison te grinniken tegen de gebruikmaking van een valschen pas en microfoon. Zijn lippen bewogen zich, het voorgeven van een valsche bevoegd- alsof hij iets repeteerde en zijn blik was heid. Apropos, weet je soms meer van op het instrumentenbord gevestigd. Hij zekere elfduizend pond, die een paar uur vloog veel hooger dan zooeven en de geleden uit een hotelkamer in „Ambas- richtingaanwijzer wees een flauwe link- sadors" verdwenen? We hebben nog sclie bocht aan. geen signalement van den man, die een „Zeg, alle gekheid op een stokje, ik kamer huurde en spoorloos verdween, verveel me hier dood in mijn eentje, maar. Ik heb een puzzle voor je uitgedacht en „Gewonnen," zei John Crawford met ik wed met je om een pond, dat je haar een kille verwensching. Toen scheen niet in een uur oplost." hem een licht op te gaan en keek hij „Top!" zei Jimmy Raleigh ergens in Glen Harrison aan. „De puzzle?" de diepte. snauwde hij hem toe. Glen grinnikte. „Noteer je even, Jim? „Jawel, de puzzle," grinnikte een der Ik zal je wat letters noemen en elk paar detectives. „De oplossing nog niet ge- hoort bij elkander. In die paren zit een vonden? Kindergeheimschrift, mister zin verborgen. Daar begin ik, hoor." Crawfordop school kende ik het kunstje In de cabine zat John Crawford even al. De oplossing is echter zoo stom een- ijverig te -noteeren als Jimmy Raleigh voudig, dat een groot mensch haar glad in zijn kantoortje op het vliegveld van over het hoofd ziet. Tussclien de H en Croydon. „H-J, J-L, J-L, D-F, D-F, de J staat in het alphabet de I en tus- Q-S, O-Q, N-P, K-M, H-J, S-U, H-J, schen de J en de L staat de K. Dat is het D-F. Stop! Heb je 't, Jimmy? Herhaal woordje „ik". En ga zoo door. eens even...." John Crawford wierp een ontdanen Jimmy herhaalde de puzzle zonder blik op zijn puzzle. En halfluid spelde fouten. „In orde," grinnikte Glen. hij: „Ik keer, politie... Tangee schenkt Uw lippen de frischheid der jeugd Zij, die de mode dieteeren, zeggen: ..Geen geverfd uiterlijk het schaadt Uw charme". Het oranje van Tangee lippen stift verandert op Uw lippen in een bekoorlijke frissche kleur, welke volkomen met Uw teint harmonieert dus nooit een geverfd uiterlijk 1 Gebruik ook Tangee poeder en rouge voor een volmaakt geheel. Indien U een levendiger kleur prefereert voor 's avonds, vraagt dan Tangee Theatrical. Met 'langee natuurlijke Üppe Hel rood geverfde lippen Tlbor/ds Most famous Lipstick EHDS THAT PAINTED LOOK Alleen echt met den naam Tangee op de metalen hu Waar niet verkrijgbaar vraagt Importeur Fa. Jacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115, A'dam C. Nu gebruikt zij Oilo-Ko-No! Geen enkele vrouw mag verwachten een prettigeu indruk te maken, indien zij liet transpireeren onder de armen veronachtzaamt, want niets is hinder lijker. De moderne vrouw weet dit en gebruikt regelmatig Odo-Ro-INo liet maakt een belangrijk onderdeel van liaar dagelijksoh toilet uit. liet houdt haar friscli en beschermt haar kleeding. Gebruik Odo-Ro-No en wees er zeker van nooit eenigen binder van transpi reeren te ondervin den. Odo-Ro-No wordt in 2 sterk ten in den handel gebracht. REGULAR voor normaal gebruik - INSTANT voor menschen met een gevoe lige huid. Lang staan en loopen in en op het werk, bij het winkelen, vergt het uiterste van Uw voeten, die Uw geheele gewicht moeten dragen. (tfV Geen wonder, dat ze het na al dat werk opgeven, dik worden, gaan branden en transpireeren. De spieren en pezen verslappen. Giftige stotfen van de tran spiratie dringen in de bloedvaten en maken U loom en moe. Dompel Uw voeten in een melkwit Trannosan Voetbad, bruisend als champagne. Welk een genotl 15 minerale zouten van geneeskrachtige badplaatsen geven hun weldadige kracht af aan de teere weefsels. U voelt hoe de vermoeidheid „Heerlijk zoo'n Bruisend Trannosan Voetbad". wegtrekt, hoe de gezonde bloeds omloop wordt hersteld, hoe Uw energie terugkeert. Geen last meer van nauwe schoenen, urenlang kunt U weer loopen. Trannosan Bruisend Voetbad is een verkwikking voor een ieder,, die veel moet loopen en staan. Trak teer Uw voeten minstens eenmaal per week op dit Bruisend Voetbad. Vergeet al Uw dPtj voetenzorgen en voel U weer geheel mensch. Rol voor ZES Bruisende Baden vol koolzuur :j; en zuurstof

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35