mmm J-fET IS MAAR EEN WEET. Bij het koopen van een tapijt dienen we vanzelf op de kwaliteit te letten. Een eenvoudige regel is: hoe beter een tapijt is, des te dichter is het geweven, en des te meer draden vallen er dus per centimeter te tellen. Met behulp van een centimeter kunnen we dit gemakkelijk bepalen, zoodat we al direct 'n goede aanwijzing hebben omtrent de kwaliteit van het te koopen kleed. Fijne kanten en gebreide kleed jes worden in den regel na H was- s<hen eenigszins gesteven. Hier voor is stij fsel in den handel, doch ook kunnen we gebruik maken van 'n zwakke suiker- oj gelatine- oplossing. Zijn de kleedjes floor deze oplossing gehaald, dan wor den ze met behulp van roestvrije spelden uitgespannen op een schooners witten doek. Met be hulp van 'n bandje kunnen we zorgen, dat het kleedje precies rond gespannen wordt en dus ook in den goeden vorm droogt, wat ons veel narigheid later kan besparen. Voor 't wassrhen van dergelijke kleedjes mag slechts 'n even lauw sopje worden gébruikt van een zachte zeepsoort. Bat de kleedjes zeer goed moeten worden uitgespoeld, alvorens ze worden gesteven en gedroogd, spreekt vanzelf. Glas kan gemakkelijk met een schaar worden gesneden"wanneer wc het hierbij onder water houden. Tiet is maar een weet, nietwaarf Tiet laken, dat we op onze strijkplank leggen, moet natuurlijk steeds goed glad, en strak ge spannen zijn, terwijl 't van den anderen kant gemakkelijk moet kun nen worden verwijderd wanneer 't. een wasch- beurt noodig heeft. Een heel eenvoudige methode nu om dit te bereiken laat onze foto zien: we naaien langs de kanten van 't laken op regelma tige afstanden beenen gordijnringen, waar door we 'n koord heen- rijgen, dat het laken steeds goed gespannen kan houden. Werkelijk het ei van Columbus Wanneer barnsteen donker wordt, en er wat onooglijk gaat uitzien, leggen we 't in droge aarde, zoo, dat het er goed mee bedekt wordt. Tiet barnsteen wordt hierdoor weer schoon, en helder. Dat een weinig wrijven met wat aarde het proces bespoedigt, ligt voor de hand.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36