Steeds Haantje de voorste VRACTISCHE PYAMA'S 39 218. Pyamajasje en pantalon van effen zephyr, sluiting met knoopen en knoopsgaten. Verkrijgbaar in de maten 68-72. Benoodigde stof: 4 m. 80 cm. breed. 222. Genopte pyama, witte garneering, sluiting met strikjes. Verkrijgbaar in de maten 40-42-44-46-48 Benoodigde stof: 7 m. a 80 cm. breed 224. Jongenspyama, broek en jasje met biezen afgezet Verkrijgbaar in de maten 68-70. Benoodigde stof: 4 5 m. 80 cm. breed. 231Hooggesloten pyama, sluiting met knoopen en knoopsgaten. Verkrijgbaar in de maten 92-96-100-104-108. Be noodigde stof7 m. 80 cm. breed. Van alle modealbui» „Zomerpracht", zyn patronen verkrijgbaar tegen den prys complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. By bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 ct.) aan het PATRONENK ANTOOR „PANORA" NA SS AU PLEIN I. HAARLEM waarby 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. CORRESPONDENTIE 6. F. St. te Bodegraven. Een recept tot liet bereiden van konijnenhuiden luidt als volgt: Men ontdoet de binnenzijde geheel van het nog aanwezige vleesch en zet den binnenkant dan 24 uur in het zout. Is dit geschied, dan wordt het huidje op een plank gespijkerd, flink ingewreven met een mengsel van een deel zout en twee deelen aluin. Zoo laat men dan de huid een dag of vier op een droge, winderige plaats liggen. Daarna wordt ze van het plankje ge nomen en flink soepel gewreven. Wordt d6 huid soms nog wel eens wat vochtig, dan moet ze flink ingewreven worden met aluinpoeder. Ten slotte wordt de binnenzijde met krijtpoeder ingewreven. Het huidje is dan klaar. Mevr. A. de W. te Stoppeldijk. Wan neer uw lavendelstruik in bloei staat, moet u de bloempjes plukken en laten drogen. Met dit plukken moet u eohter vooral niet te lang wachten (het begin van den bloeitijd is de beste periode) en u moet de bloempjes liefst in een doos te drogen leggen, waarin ze eiken dag worden omgekeerd. Hoewel de bloem pjes droog bewaard moeten blijven, inoogt u de doos toch niet in de zon be waren, ofschoon de bloempjes bij voch tig weer wel hoogstens enkele uren aan de niet te fel schijnende zon mogen worden blootgesteld. Zijn de bloempjes voldoende ge droogd, dan gaat u ze in kleine sachets en rolletjes naaien, waarbij allerlei kleine lapjes kunnen worden gebruikt. Het beste is, voor de sachets een dun, dicht weefsel te nemen, zooals voile, organdie, crêpe de chine enz. Bonte stoffen doen het speciaal goed en wan neer u zoo'n zakje, wanneer het opgevuld en dichtgenaaid is, nog versiert met een aardig lintje of ruche, krijgt u een gezellig sachet, dat in de linnenkast of waar ook een goed figuur zal slaan. Tusschen het linnengoed in gelegd, ver spreiden de sachets 'n aangenamen, niet te opdringerigen geur, die zich aan alle stukken meedeelt. Ook in uw hand schoenendoos zoudt u een lavendel sachet of -rolletje kunnen leggen, terwij 1 ook een zakdoekensachet gedeeltelijk met lavendel kan worden gevuld. Mej.B.J. te Amsterdam. In den zomer doet men beter, een speciale rouge en lippenstift aan te schaffen die bij de gebruinde huid kleurt. Verschillende firma's brengen deze zomertinten. Mevr. G.R. te Zaandam. Het blondee ren met waterstofsuperoxyde tast de haren over het algemeen te veel aan. Het doen ontkleuren van donker haar is gewoonlijk een kostbare geschiedenis, vooral door het feit dat men het geregeld moet laten bijwerken. Mevr. H.J. te Rotterdam. Inderdaad is het niet zooals het hoort om brieven met „mevrouw" te onderteekenen. Schrijf den naam van uw man met uw meisjesnaam er achter en elkeen zal de getrouwde vrouw aan haar handteekening herkennen. Ook uw veronderstelling dat het beter is, een brief met „hoogachtend" te eindigen dan met het zoo onaangenaam klinkend „achtend" is juist. VAD IviCMt- heeft meestal een goede uitwerking. Een verre reis is echter niet steeds nood zakelijk. Lohse Uralt Laven del verspreidt een verkwik- kenden geur, die thuis en overal elders, waar men zich bevindt, de atmosfeer ver aangenaamt. Men behoeft niet altijd thuis te blijven maar met den mooien zak flacon van 75 cents in het handtaschje is het ook niet noodig, de frissche lucht ver te gaan zoeken. U hebt haar immers bij de hand. Haar hart gaat uit naar sport en spel en terecht behoort zij daarom tot dat groote leger Nefa-ge- bruiksters. Nefa stelt ook haar in de gelegenheid om de gevreesde dagen zonder angst tegemoet te zien. Nefa beschermt haar vol komen tegen alle mogelijke on aangenaamheden wonderzacht van samenstelling, sterk absor- beerend en uiterst hygiënisch in het gebruik, is NEFA ideaal voor iedere moderne vrouw. En bo vendien is Nefa 100% Neder- landsch fabrikaat. Oranje 25 ct. Blauw 35 ct. Groen extra 50 ct. 15 ets Bovenstaand controle merk van de Rijksnijverheidsdienst garandeert U: 700% Nederl. fabrikaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39