Jezebel Pres Dillard maakt zijn re-entree in het huis van Julie in gezelschap van zijn vrouw Amy (Marga ret Lindsay). Deze ver rassing slaat Julie zoozeer uit het evenwicht en maakt haar zoo kwaadaardigdat heur tante haar den naam Jezebel toevoegt. Meer dan een jaar heeft Julie (Betty Davis) op Pres Dillard's terugkeer gehoopt en met een kloppend hart wacht zij nu het moment af dat hij de kamer zal binnentreden, om baar weer als van ou-ds in zijn armen, te sluiten. Dit is geen verfilming van de gelijk namige Bijbelsche figuur. De naam is slechts geleend en toegepast op een meisje, dat door haar doen en laten herinneringen aan die vrouw in de grijze oudheid wakker roept. De drie Warner Bros-spelers Betty Davis, George Brent en Henry Fonda bezet ten de hoofdrollen. U® rol, die Betty Davis in deze film vervult, is niet bijster sympathiek. Zij speelt hierin de vrouw, die in zekeren zin de personificatie is van het kwaad en die dood en verderf om zich heen zaait. Beminnelijk en lieftallig als zij is, hebben vele mannen vooi haar een zwak en daarvan maakt zij op de gruwelijkste wijze (de film speelt in de vorige eeuw, toen een duel op leven en dood door sommige mensohen nog als een eerezaak werd beschouwd) misbruik. Het kwaad straft echter zichzelf en zoo zien we haar het offer worden van haar eigen minderwaardig karakter. Zij wordt namelijk verliefd en aangezien dat een zeer gevaarlijk wapen kan zijn in de handen van een karakterlooze vrouw, duurt het niet lang of de man, waarop zij haar oogen heeft laten vallen, ziet bijtijds in welk vleesch hij in de kuip heeft en verdwijnt uit haar leven. Het is de eerste slag, die haar treft, doch in haar ar- gelooze zelfbewustheid denkt zij nog steeds dat hij wel tot haar zal terugkeeren. Na een jaar doet hij dat ook, doch. als de echtgenoot van een ander. Het drama krijgt nu iets meer reliëf de hoofdpersonen treden meer op den voorgrond en de strijd wordt vinniger, vooral van Julie. Haar pogingen zijn echter vergeefsch. Murw gemaakt door haar vele mislukkingen stelt zij ten slotte een heroïsche daad en maakt daardoor veel goed van hetgeen zij misdeed. Het moge dan al voor Betty Davis, voor zoover het haar reputatie betreft, geen dankbare rol zijn, zij is het zeer zeker wel, waar het haar spel aangaat. Want daarmede stond of viel de film en aangezien zij er in geslaagd is, die figuur van Julie, alias Jezebel alleszins aan vaardbaar te maken, kan zij een groot deel van het succes van het geheel op haar conto boeken. Merk waardig en interessant is deze film verder door haar nauwkeurige weergave en zorgvuldige teekening van een voorbije periode. Henry Fonda- en Betty Davis, respectievelijk als Pres Dillard en verloofde. Ze leken allebei géluk kig, totdat haar ware aard voor den dag kwam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 10