l/.lli. HUIDAANDOENINGEN Geneesmiddelen en Geneeswijzen fel goed middel tegen huiduitslag GENEESMIDDEL TEGEN nieuwe 99.- x 6 129.- 13 legden zich met droge oogen en in vrede te rusten. De albatros was drie jaar oud, toen hij eens in een bijna windstillen nacbt door de dunne sneeuw heen een wrak zag liggen, dat deinde en danste op de lange baren bij den Hoorn. De masten waren afgebroken, de verschansingen vernield, de sloepen weggespoeld. De vogel bleef een poosje boven het wrak zweven; het zag geen levend wezen, streek neer op het dek, stopte zijn kop onder een vleugel en ging slapen. In het grauw van den dageraad ging er een deur van een dekhuis open, en een matroos met een stoppelig ge zicht en vermoeide, wanhopige oogen tuurde het dek over. Toen hij den albatros zag, keerde hij zich om en schudde zijn slapende kameraden wak ker, en zacht zei hij: ..Eten Hongerige zeelui betraden met stille voeten het dek. Zij hadden in drie dagen geen eten gehad, want de provi siekamer was ondergeloopen. Behoed zaam naderde de eerste den. slapenden vogeldie wakker werd met de knelling van twee. handen om zijn nek. Ifij gaf een schreeuw van angst. De matroos trok zijn mes, maar een oude zeeman riep: „Wacht even! Niet doen!" „Niet doen* Waarom niet?" vroeg de eerste. „We sterven van den honger, man!" „We zijn nog niet dood," zei de oude. „Als we dien albatros slachten, krijgen we ieder een paar happen. En er komt ongeluk, als je een zeevogel doodt, dat weet je. Ik weet iets beters. We blijven drijven, tot de storm weer op steekt, en dat kan nog uren duren. Wat hebben we aan een paar happen eten, als we toch verdrinken? Laten we een briefje aan zijn poot binden en hem loslaten. Als je hem slacht, zijn we zéker weg." Zij bonden het dier dus een lapje aan zijn poot en lieten hot vrij. Zij hadden den naam van hot schip neergeschre ven met positie en datum, en de bood schap: „Vergaan, verhongeren, help." De driemaal gevangen albatros vloog boos krijschend de sneeuw in en ver dween uit het gezicht. Zijn vleugels sloegen door de windstille lucht, zijn oogen zochten de zee over naar voedsel, met moeilijken vleugelslag ging hij landwaarts. De maan zonk weg. Duis ternis verborg de zee. Er stak met den dageraad een tochtje uit het westen op. Er kwamen witte kapjes op de golven. Hij hoefde niet meer met moede vleugels te slaan, hij dreef op zijn gemak. Even later zag de albatros weer een schip, dat voor den wind voer. De bood schapper, die zijn eigen taak niet kende, liet een schrillen kreet hooren. De roer ganger keek om. „Stuurman! Stuurman!" riep hij, en toen de stuurman aan kwam loopen, wees de roerganger naar den zwevenden vogel. „Een briefje aan zijn poot, mijnheer. Misschien is er een schip in nood," zei hij. De kapitein, door den stuurman ge roepen, kwam snel. „Gooi dadelijk een vischlijn uit," beval hij. Zij vischten vruchteloos; de albatros hing boven het aas, in een tweestrijd tusschen vrees en honger. „Hij durft niet al méér gevangen." zei de kapitein. Zij probeerden den heeleu morgen, doch haalden bakzeil, en moesten ten slotte het schip laten stoppen. Recht stond het op de wintersche zee. Dun viel de sneeuw. Aan stuurboord, op korten afstand, zweefde de albatros, en hij hapte de stukjes en brokjes weg-, die de kok op het water wierp. Aan den anderen kant werd 'n sloep neergelaten Terwijl er niemand sprak, en geen takel piepte, en geen zeil klapperde, namen de stuurman en vier matrozen in de sloep plaats, om het bevel van den kapitein af te wachten. Met een plechtig gezicht kwam hij de kaartenkamer uit hij droeg een geweer. Er knalde een schot en het weergalmde ver over de zee. Met een roode vlek op het wit van zijn zachte borst lag de. albatros slap op het water. „Vaar om en haal den vogel," beval de kapitein; en toen die order 'was uit gevoerd en de kapitein het briefje aan den poot van den dooden vogel had gelezen riep hij„Aanpakken allemaal Alle zeilen bij!" Terwijl het schip zich voor den wind zuidwaarts repte om het wrak op te zoeken, lag de albatros te verstijven op het achterdek, en zijn vleugel spitsen trilden als wilden ze vragen: „Waarom mogen we niet vliegen?" Er ging een uur voorbij, en nog een uur. Toen hield bet op met sneeuwen en vooruit lag de zee open. En daar was het verongelukte schip, op liet nippertje v;ln den ondergang; de koude golven deinden gelijk met het dek; de beman ning zat bijeengedrongen op het dek huis. Op het laatste moment kwam de sloep het zinkende schip langszij. Nauwelijks was de laatste man van boord ge sprongen, of het ging de diepte in. De uitgeputte matrozen klommen aan boord van het reddende schip, met de verwrongenheid van den doods angst in hun gezichten. Zij keken rond, als twijfelden zij nog, of zij wel inder daad aan den dood waren ontsnapt, als konden zij in zoo'n mirakel moeilijk gelooven. De stuurman wees naar den dooden vogel en zei: „Dat hebben jullie aan hem te danken. Hij was te voorzichtig om zich nog eens te laten vangen. We hebbon hem dood moeten schieten anders waren jullie voor de haaien ge weest." ,,'t Heeft hem zijn leven gekost," zei een der geredden ernstig; en hij vroeg zacht, met respect in zijn oogen „Hoe maken we dat goed f" „Ja. hoe maken we dat goed?" riep een ander. Zij gingen om den vogel heen staan en overlegden, redders en geredden. Dien avond, toen de westerstorm voorbijraasde, toen dichte sneeuw neer viel en de winterlucht een wolk was van opgezwiept schuim, verzamelden zich de twee bemanningen op de natte kampanje. Boven hun ontbloots en gebogen hoofden woei de vlag halfstok. Zoo kreeg de blanke bode van Kaap Hoorn, gehuld in vele lagen stevig dicht genaaid stormzeil, en goed bewaard, een eervolle begrafenis, die hem ont rukte aan de vraatzucht van speurende schenner». VERZOEK AAN DE ABONNE'S De administratie verzoekt den per week betalenden abonné's het abonnementsgeld regelmatig aan den bezorger te willen afdragen. Agenten en bezorgers moeten wekelijks alles aan haar afrekenen en het zou hun werk zeer vergemakkelijken wanneer de abonné's op dit punt hun volle medewerking wilden verleenen. DE ADMINISTRATIE Wcest niet langer een prooi van de ondragelijke last en de folterende jeuk, wanneer een eenvoudig middel uitkomst kan brengen. Een paar druppels van de heldere vloeistof D.D.D. op de pijnlijke plek en de jeuk bedaart onmiddellijk, de aandrang tot krabben verdwijnt. Denkt U eens in, weer rustig te kunnen slapen en 's morgens verkwikt aan den arbeid te kunnen gaan. Het D.D.D.-Recept van Dr. 1). Dennis wordt sinds vele jaren met succes aangewend tegen Eczeem, Open Beenen, Zweren, Puistjes en andere huidaandoeningen. Flacons a 75 rent, f 1.50en f 2.50 bij Apothekers en Drogisten. Mat 'dat al kost de nieuwe Voigtiande 6 slechts Met Skopar 13,5 inCompur Ïmaar zoo klein als een 41/2 x 6 Een camera met het grootbeeld-formaat 6x6 cm., maar die U niet tot een last wordt. Ze past in Uw tasch I Het is een Voigtlander topprestatie I Van. alle gemakken voorzien, en een toestel van het edelste type. Waardoor de camera uitblinkt: alle metaaldeelen mat verchroomd, automatische beeldteller en rem om dubbele belichting te voor komen. Dieptescherpte aanwijzer voor elke lens opening en afstand. Verwisselbaar, maar tegelijk vastzittend geel-filter. Veiligheidshefboom voor den achterwand en gelijktijdig camera-steun. Snapshot-ontspanner aan den loopbodem. Zonneheldere optische zoeker. Voigtlander optiek 13,5 inCompuren Compu r-R a p i d. Uitvoerig prospectus binnenkort bij Uw fotohandeiaar ver krijgbaar of bij den Importeur Fa. J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Telefoon 15000. Hebt U al ingezonden voor de nieuwe VOIGTL ANDER-PRIJSVRAAG? 1000 GULDEN AAN PRIJZEN! de vondst van 1938 i r Met H e I i a r 1:3,5 Compur Rapid Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigd: Segbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13