De botermarkt is in den zomer op haar mooist. Dn op haar drukst. Want de Middelburgers weten wel dat de botermarkt behouden moet blijven. Is 't niet om de boerenhof erdan toch altijd nog om 't vreem delingenverkeer triomfantelijk door de Lange Delft te zien trekken. Kijk. 's winters dan probeeren we alleen maar aan elkaar wat te verdienen. Maar 's zomers probeeren we bovendien allemaal samen wat aan die anderen te verdienen. In den winter is bet niet noodig, ophef te maken van de Middelburgsclie markt. Maar in den zomer adverteeren we liaar in vier, vijf talen langs de lieele Belgische kust. Trouwens, die marktervaringen hebben den boeren en buitenlui wat geleerd. Op de dorpen hebben ze ons in Middelburg het kunstje afgekeken. En lang zamerhand zijn er de handigaaids gekomen, die aan het Middelburgsch marktbezoek een aantrekkelijk tochtje over 't Walchersche eiland verbonden, ja, de Een tafereeltje, zooals er alleen 's zomers maar in Middelburg te zien zijn. Zoo worde)) de souvenir kramen bestormdmaar - 't plunderen loopt to<h zoo'n vaart niet. Ook de marktkoopman zorgt, dat hij een attractie is voor de vreemdelingen. I)at kan hem alleen maar winst opleveren. Dit zie je 's winters evengoed op Middelburgsehen marktdag vreemdelingen tot een dagje langer verblijf op het eiland wisten te verleiden. Zou het te verwonderen zijn, als de ontwakende Vlissingsche vreemdelingenindustrie probeerde, hier ook een vinger in de pap te krijgen, en door een veel- zijdiger ontwikkeling van het zomersche bad- en amusementsleven erin slagen zou, te coneurreeren tegen de Belgische badplaatsen en de vreemdelingen langeren tijd vast te houden op het onvolprezen Walcheren, een achterland, dat toeristen en bad gasten toch veel meer aan landschapsschoon, aan uitstapjes en evenveel aan historische monumenten te bieden heeft als 't Vlaamsehe land? De vreemdelingen beginnen Walcheren te ontdek ken. Zal Walcheren leeren, van die vreemdelingen hetzelfde profijt te trekken, dat anderen er met geringer attracties van behalen ....maar dan komt er niet zoo'n lieele batterij amateur-fotografen in actie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17