SCHUDT UW LEVER WAKKER ZIJ NAM 27 POND AF. Haar dikte verdween in 9 weken Ge*üt van Sport BON DE ONTROERENDE IDYLLE 30 Geniet van den Zomer.... Doe mee! Critieke dagen zijn niet langer een be lemmering, want Nefa bracht uitkomst. Won- derzacht, veilig en hy giënisch. Onzichtbaar zelfs bij het luchtigste zomertoiletje. NEDEKLANDSCH 25 ct. 35 ct. FABRIKAAT 50 ct. p. 10 stuks Voelt U voor een zelfstandig beroep, waarbij Uw persoon lijke werkkracht tot zijn recht komt? Neem dan eendegelijke, uitgebreide, schriftelijke op leiding tot MAKELAAR-TAXATEUR, INSPECTEUR LEVENSVERZEKERINGS MIJ. of BELASTINGCONSULENT Lessen voor hen, die de lagere school bezochten en voor ge vorderden. Laag maandelijks lesgeld. Studieboeken gratis. Leiding van een meester in de rechten en een hoofdonder wijzer met de acte hqndels- kennis.Gratis hulp bij vestiging. Vraag zonder verplichting in lichtingen bij A. S. S. O., dir. J.van derBij,hoofdonderwijzer, Nieuwe Plein 31, b/h Station, Arnhem. Gebruik onderstaan de bon of schrijf een brief. Ik verzoek, zonder enige verplichting, inlichtingen omtrent de cursus voor Naam Straat en nummer Woonplaats Leeftijd floor Philip Colson Zes jaar geleden ontmoette ik we miss Moesta boven komen en klonk John Sydney voor het eerst, er een tweede kreet over het water. Zij Wij voeren met de „City of zwaaide wanhopig met een hand, zonk Londen" van Aden huiswaarts, toen ik weer en kwam niet meer boven. John hem in Port Said aan boord zag stappen. Sydney was halverwege toen zij dien Hij had niets opvallends in zijn heer- kreet slaakte en met een duik verdween achtige verschijning, maar hij werd hij in de diepte. Wij aan boord hielden aan boord gebracht door een gewapend den adem in. Er verstreek misschien geleide en terstond in een ziekenhut een minuut, die een eeuwigheid leek en opgesloten, hetgeen er op wees dat hij reeds begon een der detectives zijn hoofd een arrestant was. Het gewapend ge- te schudden, toen wij John Sydney plot- leide keerde terug, maar aan boord ble- seling boven zagen komen. Hij droeg de ven twee Engelsclie detectives achter, drenkelinge op zijn rug en zwom lang- waarvan er een bij hem in de hut plaats zaam de boot na, waar de bemanning naan. intussehen bezig was een sloep uit te Toen' de „City of Londen" Port zetten. Vijf minuten later bevonden Said verlaten had verscheen John onze twee passagiers zich weer aan het Sydney in gezelschap van de detectives dek, miss Moesta half flauw van angst aan het dek. Ofschoon iedereen hem en John Sydney glimlachend, alsof er behandelde als een gewonen passagier, niets was gebeurd, wisten wij niet alleen allemaal dat hij Een paar uur later was miss Moesta 'n gevangene was, maar ook waarom hij de gevolgen te boven. Zij verscheen aan 1 en gevangene was. Vier jaar geleden dek en had een lang gesprek met haar J nog dreef hij zaken in Londen en was hi) redder. Er lekte natuurlijk niets uit van op zekeren dag aangeklaagd wegens dat onderhoud alleen bleek, (lat John bedrog met legerleveranties. Sydney haar had verteld dat hij een Door de vlucht wist hij zich nog tijdig gevangene was. Toen wij Oran naderden aan een arrestatie te onttrekken en vier en onze gevangene weer in de ziekenhut jaar gelukte het hem zich voor de En- opgesloten werd, sprak zij althans aan gelsche politie verborgen te houden, tafel de detectives aan. Totdat hij op een dag wegens een kleine „Zou ik iets voor dien armen mister verkeersovertreding in Port Said werd Sydney kunnen doen?" informeerde zij. gearresteerd en het uitlekte, dat hij „Zeker, miss," antwoordde de oudste aldaar onder den naam Archibald rechercheur. „Wij zullen van het voor- Smithson reeds jaren lang een drukke val melding maken, maar ik vermoed handelszaak exploiteerde. De Engelsche dat de verdediger van mister Sydney regeering verzocht zijn uitlevering en hoogen prijs zou stellen op uw persoon- het was de „City of Londen", een klein lijke getuigenis voor het hof." vrachtschip met passagiersiiccomodatie, „Dat zal ik doen," sprak zij ernstig, dat de twijfelachtige eer te beurt viel „Dien kleinen dienst ben ik mijn hem naar Engeland over te brengen, levensredder op zijn minst verplicht..." Onder de état-major lekte uit, dat Tien dagen later liep de „City of hij bij verstek tot zes jaar gevange- Londen" de Theems binnen. Onze passa- inisstraf veroordeeld was en de twee giers verdwenen van boord en twee detectives verzekerden, dat hij bij een maanden lang zagen of hoorden we niets herziening van het proces nauwelijks meer van hen. We lagen echter op zeke- hoefde verwachten, dat die straf ver- ren dag in Casablanca, toen onze kapi- minderd zou worden. teiii in de eetzaal verscheen met de In Tripolis, waar de „City of Londen" nieuwste Engelsche kranten, stukgoederen in nam, kregen wij nog „Een gelukje voor dien John Sydney, een passagier aan boord. Het was een heeren," zette hij zich aan tafel. „Zijn Egyptische dame van ongeveer dertig- proces is opnieuw behandeld en zijn ver jarigen leeftijd, opvallend knap en op dediger, bijgestaan door miss Moesta, doorreis naar Londen. schijnt nogal hevig op het gemoed van Zij heette Fatima Moesta en behalve den rechter te hebben gewerkt. Het aan tafel of een hoogst enkele maal vorige vonnis is vernietigd en hij is op- aan dek met onzen kapitein, conver- nieuw veroordeeld tot twee jaar gevan- seerde zij op den dag met niemand. genisstraf. Dat bad in de Middelland- De „City of Londen" had goed en sche Zee heeft hem vier jaar celstraf wel Algiers verlaten, toen er een onge- uitgespaard. luk voorviel, dat gelukkig goed afliep, maar verstrekkende gevolgen zou heb- Deze geschiedenis zou nauwelijks het ben voor John Sydney. Het was een vermelden waard zijn, zonder het merk- warme dag eri onze passagiers, vier in waardig slot, waarvan ik later vernam, getal, bevonden zich aan dek. Miss Drie jaar later ontmoette ik John Moesta leunde over de reeling, een der Sydney opnieuw. Ik betrad met een detectives en John Sydney zaten in kennis uit Port Said een café in Alexan- een ligstoel te lezen en de andere drië, toen ik hem het café zag verlaten rechercheur wandelde wat heen en weer. aan den arm van een opvallend knappe Hoe het ongeluk gebeurde, zagen wij Egyptische dame. Ik herkende Fatima geen van allen, maar van wat er gebeur- Moesta. de waren wij allemaal getuige. Plotse- „Kijk, een ontroerende idylle," zei ik ling klonk er een schrille kreet over het schertsend tegen mijn vriend. „De dek en toen wij opkeken, zagen wij nog sehoone prinses heeft liefde opgevat juist een glimp van miss Moesta's kleu- voor den rooverhoofdmaii, die haar rige japonnetje over de reeling verdwij- leven heeft gered. nen Ik wilde hem de geschiedenis verha- De consternatie was groot, want wij len, maar liij onderbrak me met een herinnerden ons allemaal dat miss gebaar. „Ik weet er alles vande rechter Moesta eenige dagen geleden aan tafel heeft zijn straf met vier jaar vermin had verteld, dat zij niet kon zwemmen, derd. Maar wat die deftig gepruikte Wij renden naar de reeling, maar voor heer niet wist en nu tot zijn ergenis on- iemand er erg in had gebeurde er nog getwijfeld wél weten zal is, dat toen die iets anders. John Sydney wier]» zijn jas ontroerende idylle in de Middellandsche uit en gekleed in een flanellen pantalon Zee een aanvang nam, die twee al drie ën shirt sprong hij het volgende oogen- jaar lang man en vrouw waren en blik over boord. dat mevrouw Sydney evengoed thuis Twee, drie reddingsboeien volgden was in het water als een Kanaal- hein. Op honderd meter afstand zagen zwemster...." Viel, waarom probeerje dan qeen Ik heb er ge noeg van zog dik te zun. Ik figuur had Dank zij de nieuwe, veilige vermageringskuur vloeibaren vorm. Dikte v e r d w ij n t spoedig. Mevr. Wag ner was zoo verrukt over de wijze, waarop zij haar dikte kwijtraakte, dat zij ons mededeelde, dat wij haar brief en foto konden gebrui ken om het goede nieuws aan dikke lotgenooten bekend te maken. Velen zeggen, dat zij B o n K o r a namen als zijnde de veiligste weg om te vermageren. BonKora bevat geen schadelijke be3tand- deelen. Inderdaad, gebruikers bevestigen ons, dat hun gezondheid verbeterde en zij er jongër uitzagen. Ook U kunt er veel jeugdiger uitzien, als U slanker wordt Dieet is in het geheel niet noodzakelijk. Slechts wordt U aangeraden extra vet- aanzettende spijzen te vermijden, maar overigens kunt U volop van de maal tijden genieten, welke de juiste en toch heerlijke gerechten bevatten, zooals be schreven in de BonKora-verpakking. U behoeft nooit hongerig te zijn. Blijf niet onnoodig dik. Koop vandaag nog een flesch BonKora a f 2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten of vraag inlichtingen bij het BonKora-Depot, Singel 115, Amsterdam-C. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit I>ed springen, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeu rig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER S LEVER PILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen, en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.75. Neemt een gratis proef met Carter's Leverpil letjes door inzending van onderstaanden bon. Dópöt Carter's Products - Den Haag Mijnheer Zend mij gratis een flink monster Carter's Lev er pilletjes. Naam Straat Woonplaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30