Htaru 1 TC DIK?) Hult li iets (^eeds - Hoft rocosa 'au de Cologne SX3e/0 die 200 zomers overleefde? CzRood eileXhD I 5 eerzucht en machtswellust. Maar dit zich de kantoren van de „Pacific" be- begrijp ik niet en ik vergeef het hem vonden. Hij ging de cantine binnen en óók niet. Den een of anderen dag zal trof er een piloot, ik hem dit betaald zetten. En dat mag „Hallo, Dick, hoe. gaat het!" gaf hij je hem gerust zeggen uit mijn naam." hem een hand. Zij bleven even over het Hij nam zijn papieren in ontvangst vak praten en bij het afscheid vroeg hij en trok met een slag de deur dicht. Zijn als terloops naar Jetty. „Weet je ook tanden waren op elkander geklemd en hoe het met, miss Dompel gaat!" terwijl hij in de cockpit klom, bezwoer De ander haalde zijn schouders op. hij het nog eens: heif zol ik Item he- „Niet zoo heel erg goed. Ze heeft een taald zetten.... abces aan haar maag of ingewanden, precies kan ik je niet inlichten. Harrv Als het Harry Dompel's bedoeling Dompel is naar Seattle vertrokken; ik was geweest Ted O all klein te krijgen, geloof, dat hij al vier dagen aan haar of zich op hem te wreken, door hem die bed zit." verklaring van ongeschiktheid in zijn Die onverwachte wending in Jetty's leven mee te geven, dan faalde hij vol- toestand verontrustte Ted. In den loop komen in zijn opzet. Binnen een maand van de week belde hij John Darrick nadat fed den dienst van de „Pacific een paar maal op, maar deze wist hem verlaten had, kreeg hij een aanstelling ook niets naders mee te deelen. Toen als particulier piloot van een vleesch- dacht hij erover naar Seattle te vliegen koning in Frisco, dié er drie eigen vlieg- om zich persoonlijk op de hoogte van tuigen op nahield. Hij kou het heel goed Jetty's toestand te stellen. Maar hij met rar. Harrison vinden en hij zou dacht ook aan haar vader en zag er van zich volkomen verzoend hebben met. af. zijn nieuwen werkkring, indien twee dingen hem niet voortdurend hadden Op een avond, precies veertien dagen gekweld als angels, die in zijn hart ge- later, liep hij met groote, driftige passen dreven waren. zijn kamers op en neer. Hij voelde Het ééne was de ondankbaarheid van zich den heelen dag reeds aangegrepen Harry Dompel, wiens maatschappij hij door een onheilspellend voorgevoel, vaak met levensgevaar had helpen groot juist alsof hem een ramp boven het maken. Het méést kwelde hem echter hoofd hing. Sinds hij vloog had hij dit de breuk met Jettv. Zij waren de gevoel nooit eerder gekend en hij weet laatste jaren intieme vrienden geweest het alleen aan de zenuwsloopende en hij had altijd het gevoel gehad, dat werkloosheid, waartoe hij deze week hij alleen maar de stoute schoenen hoef- gedoemd was geweest. Sinds vier dagen de aan te trekken, om haar -voor zich lag alle verkeer in de lucht en over den te winnen. weg volkomen verlamd. De heele west- Dp een dag ontmoette hij haar toe- kust werd geteisterd door een sneeuw- vallig. Hij voelde zich niet op zijn jacht zóó fel en dicht, dat bijna niemand gemak, maar Jetty bloosde van ver- zich buitenshuis waagde, indien het niet rassing. beslist noodzakelijk was. „We gaan een kopje thee drinken, De sneeuw lag meters hoog in de Ted, ik moet je iets vragen," zei ze straten, trams en bussen reden niet spontaan. meer, de treinen waren in de sneeuw In de lunchroom, die zij bezochten, blijven steken en een groot aantal namen ze in een stil hoekje plaats. Zij telefoonverbindingen was verbroken. In zaten tegenover elkander en gedurende geen twee dagen had Ted de telefoon- eenige .oogenblikken beschouwde hij stil schel gehoord, doch tegen acht uur haar bebloste gelaat met de donkere dien avond klonk er een schel rinkelend oogen, die hem van blijdschap tegen- geluid in de onnatuurlijke stilte, die schitterden. zoowel in huis als daarbuiten heerschte. „Ted, zou je niet terug willen ko- Het was John Darrick, die hem opbel- men?" informeerde zij plotseling. de. Zijn eerste woorden bevestigden Langzaam schudde hij het hoofd. „Ik zijn angstig vermoeden reeds, denk er niet aan, Jetty." „Een ongeluk, Ted," begon hij som- „Waarom niet?" hernam het meisje her. „Tom Donovan is zooeven naar levendig. het ziekenhuis gebracht. Devallen van ,,ln de eerste plaats heb ik het thans tien meter hoogte, de cockpit zat in beter dan vroeger en ten tweede zou ik elkaar als een harmonica. Hij is er zelfs voor geen tienmaal hooger salaris slecht aan toe; wel niet hopeloos, maar te bewegen zijn, als een smeekeling als zich geen complicaties voordoen, terug te keeren. Ik stond in mijn recht zal het toch minstens een half jaar duren, en ik houd er niet van de feiten te ver- voor hij weer opgeknapt is." doezelen." Ted verbleekte. Tom Donovan was Het meisje was merkbaar teleurge- een van zijn beste vrienden geweest steld, maar de toon van zijn stem weer- van de „Pacific". „Maar hoe komt hij hield haar van een poging, om hem tot zoo krankzinnig, om zich in de lucht 1 andere gedachten te brengen. Hun con- te wagen?" schreeuwde hij plotseling, versatie was plotseling niet zoo onge- denkend aan Harry Dompel. dwongen meer en na een kwartier „Och, weet je nietneen, natuur- Zoo ja, dan dient Lf namen zij reeds afscheid. Toen duurde lijk niet," viel John Darrick zichzelf 1 maatregelen te het vele maanden, voor hij iets van haar in de rede. „Hoe zou je het kunnen j 'flemen' zooclat,11 e' op hoorde. Opeen dag las hij echter, dat weten! De kwestie is, dat we al vier dagen i zich niet op vetlijvig zij bij een landing met haar sport- zitten wachten op een gelegenheid, om beid kunnen instellen vliegtuig in Seattle een ongeluk had dokter Brentford naar Seattle over te Hebt U er wel eens gehad. Zij was er gelukkig afgekomen vliegen. Jetty Dompel...." over nagedacht, hoe het komt, dat met slechts een paar gebroken ribben „Wat is er met Jetty?" onderbrak dikwijls de eene persoon bij gelijke en in Seattle in het hospitaal opge- hij den ander met een wilde stem, hoeveelheid voedsel dikker wordt nomen, dat zij wel spoedig weer zou terwijl hij zich aan de tafel vastgreep. 1 andere? Meestal speelt hier kunnen verlaten, luidde het krantenbe- „Wel, haar toestand schijnt hopeloos rerteHnr^n^Xn^ri^Tro^Drngéet richt. Hij schrok ervan, doch die laatste te zijn, ais er met spoedig ingegrepen i „Negentien" bewerken, dat het voed toevoeging stelde hem gerust. Hij liet wordt. Dokter Brentford is de eenige haar met het lijntoestel van de „Paci- chirurg in Seattle, die gespecialiseerd fic" bloemen zenden en kreeg drie dagen is in het opereeren van ruggegraat- later een prentbriefkaart terug met de abcessen. Hij is vier dagen geleden naar geruststellende woorden: „Knap aardig Frisco geroepen voor een consult en op; zal over een week wel weer thuis hij was nauwelijks hier, of het begon te zijn. Knuist en groeten." sneeuwen. Harry Dompel is wanhopig, Die week verstreek en den achtsten hij hangt om de tien minuten aan de dag moest hij toevallig voor een repa ratie op de Central Air Port zijn, waar S/of op bladz. 18 de nieuwe gecombineerde rauw kostmolen voor het raspen en uitpersen van alle soorten van fruit, wortels e. z. v. ostmo Reed» 200 jaren geleden verfrischten zich de elegante markiezen en gravinnen van liet Rococo na de inspanning bij het dansen van een gavotte met Farina's opwekkend reukwater. Voor de ridders uit dien tijd was de oer-echte Eau de Cologne onontbeer lijk om de dames het hof te maken. Zoo liet d'Aubigny, veld maarschalk Lodewijk's XV, in de warme maand Juni van het jaar I76I een kunstzinnige attentie in den vorm van IK flacons aan gravin de Bretel te Parijs zenden, 'lijden en menschen zijn veranderd. Maar «Rood Farina Merk» wordt heden ten dage nog volgens het oorspronkelijke recept vervaardigd en schenkt, zooals destijds, een geurige verfrissehing op warme zomerdagen. OER-ECHTE EAU DE COLOGNE sel op nuttige en gezonde manier door het lichaam wordt opgenomen. De samen stelling ervan danken wij aan den bekenden Prof. Dr. II. Much. Hij kwam op dit idee naar aanleiding van zijne uitgebreide onderzoekingen op het gebied van de lever- en galfuncties. Dragées „NEGENTIEN" zijn een zuiver natuurproduct Prijs f 1.25 per flacon van 40 stuks Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten Hoofddepót: Den Haag, Dr. H. /Vanning, Korte Poten 7a

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13