Zoo groeit het VLISSINGSCHE NOLLEBOSCH 't Is nauwelijks te gélooven, dat enkele jaren voldoende waren, om zulke weel derige laantjes te scheppen op een verwaarloosd stak vestinggrond. En zoo werd een oude vestinggracht omgetooverd in een rijk omzoomden zwanenvijver. Wie sou ooit vroeger in Vlissingen zooveel romantiek hebben verwacht TCV zijn wel tijden geweest, en ze liggen nog niet eens een lieele generatie achter ons, dat Vlis- singen niet bepaald bogen kon op een reputatie als woonstad. Nu heeft die eene generatie in Vlissingen wel meer dan één ding zien veranderen, verbeteren, groeien en ontstaan onder de hand van een ondernemend burge meester, een doortastend gemeentebestuur. Maar voor ieder het gemakkelijkst te constateeren is de vee) grooter aantrekkelijkheid als woonplaats, die Vlissingen in enkele tientallen van jaren gewonnen heeft. Villapark en Singel bijvoorbeeld zijn aanwinsten, die menige veel grootere provinciestad in den lande ons benijden zal. Maar het is vooral het Nollebosch, dat de groote attractie van Vlissingen- woonstad belooft te worden en bovendien een propa gandamiddel te meer voor de badplaats-exploitatie. Een verwilderd terrein van een oud vestingfort, ruim twin tig hectaren onnutte grond, wordt er, is er reeds grooten- deels, omgetooverd in een volkspark, zooals Zeeland er verder geen enkel telt. Aan het eind van den Boule vard, door het smalle zuid westelijk Walcliersch duin tegen den zeewind beschut, is het Nollebosch juist gelegen aan den kant der gemeente, die het minst door de zich ontwikkelende industrie en handelsinrieh- tingen bedreigd wordt, in de omgeving, waarheen do Vlis- singer zich vanzelf al wendde om verpoozing en rust. 0, er waren twijfelaars en criticasters genoeg, toen de eerste jonge, aanplant zorgvuldig afgesloten werd gehouden en niemand nog met recht van spreken erover oordeelen kon, wat er daar achter 't. duin wel te groeien stond. Maar zij hebben wel grondig ongelijk gekregen, zoodra verleden zomer een eerste klein gedeelte en dit seizoen zelfs een grooter stuk voor bezoek wordt openge steld, en nu blijkt, welke aardige laantjes er al ge vormd zijn door het op schietende jonge loofhout, en welk een rijkdom aan af wisseling het uitgestrekte park in de toekomst belooft. Vlissingen heeft van de nog altijd heerschende crisis al te veel ellende te dragen gehad om daar grapjes mee te maken. Maar in ernst: juist daarom heeft Vlissingen verdiend, ook 'ns iets goeds van die crisis te ondervinden. En die goede zijde van de crisis is juist de snelle uit bouw en aanleg van het Nollebosch. Want op de eerste plaats is in de laatste jaren een geweldige massa loofhout en heesters voor den aanleg gr atis verstrekt door de sierteeltcentrale, die met steun van regeeringswege de overtollige voor raden der boomkweekers voor openbare parken be schikbaar stelt. Wanneer de crisis dit instituut niet noodzakelijk had gemaakt, zou ons Nollebosch in Rustieke bruggetjes verleven digen de kruispunten van laantjes en waterpartijen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16