Vlissingsch natuurschoon. heel wat minder snel tempo zijn volgcplant. In het vorig seizoen verstrekte de sicrteeltcentrale 24.000 struiken en heesters. En dit voorjaar werden ons 2000 boompjes en 54.000 stuks loofhout uitgezet. Bovendien: ook bij den aanleg zou belangrijk min der voortvarend zijn te werk gegaan, wanneer niet de arbeid daarvoor in werkverschaffing, een eveneens door de crisis geboden noodmaatregel, had kunnen worden uitgevoerd. Twee groote en vijf kleine vijvers konden zoo gegraven worden om aan het park land schap de noodige levendigheid en afwisseling te ver zekeren. Voor den werklooze een dubbel'dankbare taak. Want niet alleen kan hij zich be wust zijn, de gemeenschap niet tot overlast gestrekt te hebben, maar haar in ruil voor zijn levensonder houd een kostbaar stuk na tuurschoon te hebben helpen scheppen maar ten over vloede zal hij zelf later met dubbel genot het lustoord bezoeken, dat zijn eigen ar beid hielp tot stand bren gen. De mooiste hoekjes uit het jonge bosch hebben wij eens in beeld gebracht, naast de werkzaamheden, die er nog geregeld voortgang vin den en die voor komende jaren nieuwe staaltjes be loven van vernuftig bedach ten en smaakvol uitgevoer- den parkaanleg. Een stad, waar zóó van elke mogelijkheid en van iedere omstandigheid partij getrokken wordt ten voor- deele van de gemeenschap zou die niet met blij ver trouwen de toekomst kun nen tegemoetzienï Als overal is de uitgestrekte eendenvijver met nooit te ver zadigen watervogels de groote attractie voor de Vlissingsche jeugd. Met gei-afjineerde berekening zijn de effecten bestudeerd van begroeiing en waterpartijen en de doorzicht je* naar den duinkant. Links: Met groote witte trossen bloeit er nu de vlier.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17