MBS <§eneesmtböelen #eneestotj?en HET ZUUR IN UW MAAG ZOU EEN GAT IN HET VLOERKLEED KUNNEN BRANDEN Transpireerende Handen dfcw ODOREX IS Voor MPPEX van JSjcitunrlijhe Schoonheid Laat Tangee's wonderlijke eigenschap der kleurverandering Uw lippen de frischheid der jeugd geven Tangee geeft Uw lippen steeds een aantrekke lijke. jeugdige kleur, want Tangee neemt op Uw lippen die kleur aan. welke het best bij Uw uiterlijk past. De speciale crème-basis houdt Uw lippen zacht en gaaf. Gebruikt ook Tangee-poeder en -rouge. Beide schenken U een jeugdig en friseh gelaat. Indien U de voorkeur geeft aan een meer levendige kleur voor 's avonds, vraagt dan Tangee Theatrical. Hèl-rood Met Tangee ;everfde lippen natuurlijke lippen T Worlds Most Famous Lipstick ENDS ENDS THAT PAINTED LOOK huls. Waar met verkrijgbaar vraagtImporteur Fa. Jacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115, A'dam C. Annonces betreffende Ett worden in dit blad sieclits opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van bet stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees- m iddel en en Geneeswijzen, waarvan bet Secretariaat is gevestigd jSegbroekiaan 33, s-Gravenbage. ent met d Dal ial ilt hem betaald zetten Slot van blz. 13 telefoon. Tom Donovan won een poging dit spel te winnen, wilde hij voor zich- wagen, maar hij was nog geen twee- zelf nog niet erkennen. Hij gaf gas en honderd meter weg, of hij zag in, dat hij met een ruk schoot de machine vooruit, moest terugkeeren. Hij was echter al Dien avond waren verschillende inwo- zóó zwaar, dat hij hij de landing do ners van Frisco er getuige van, dat, een macht over het toestel verloor. Dokter klein vliegtoestel vlak over hun daken Brentford mankeerde gelukkig niets, heen streek en in den blinde weg het maar dat kan Harry Compel niet stadsgedeelte van de hooge bouwwerken baten," besloot hij somher. vermeed, in een roekelooze poging om Ted had hem rustig uit laten praten, liet vlakke land te hereiken. Het scheen Krampachtig omklemde hij met een te lukken, want men hoorde géén klap hand den hoorn en met de andere den van een val of een botsing; liet motor- tafelrand. Ken wilde, harde gedachte geronk werd allengs zwakker en de trok door zijn verhitte hersens. Jetty! onnatuurlijke stilte, die over de stad Neen, voor haar vader zou hij geen stap gespreid lag, keerde terug, verzetten, maar voor Jetty zou hij Op hetzelfde oogenblik ging er van het het zelfs hebben gewaagd door het hoofdkantoor van de Pacific" een vuur te vliegen. telefoonbericht uit naar Seattle. ,,Ted „Ben je daar nog, Ted?" wekte de Gall heeft een poging gewaagd met een sombere stem van John Garriek hem Lockspeed-sporttoestel, mister Compel, uit zijn koortsige gedachten. Hij is onderweg, wilt u Seattle verzoeken „Ja, ja, ik hen er nog," antwoordde goed naar zijn seinen te luisteren?" hij driftig. „En hoor eens, ik wil zelf Aan den anderen kant van de lijn een poging wagen...." zakte Harry Compel bijna door zijn „Je bent gek!" viel de ander hem knieën van emotie. Hij strompelde terug barsch in de rede. „Zooeven heb je naar de ziekenzaal, waar hij dagenlang zelf gezegd. de wacht had gehouden bij het, bed van „Ja, dat wéét ik allemaal wel en dat zijn eenig kind en viel zwaar in een stoel zeg ik nog. 't Is onmogelijk met zoo'n neer. zwaar toestel. Maar luister eens goed. „Ted Call is onderweg, lieve kind," Ik heb sinds gisteren geen telefonische zei hij schor en in het smartelijk ver- verbinding meer met m'n baas. Bel trokken lijdensgelaat van Jetty Compel hem op: Harrison,West dertienduizend- begonnen de doffe, berustende oogen vijftig. Vertel hem de zaak en vraag hem, plotseling te schitteren als sterren, of ik zijn Lockspeed gebruiken mag." Door de piioten van de „Pacific" „Een Lockspeed - zoo'n licht sport- werd die nachtvlucht van Ted Call later toestel?" vroeg John Garriek met een aan de passagiers "verhaald als een stem, die van verbijstering oversloeg, summum van roekelooze waaghalzerij „Juist omdat het zoo licht is. Maar en een wonder van welslagen. Maar dat het is perfect in orde. Blindvlieginstru- wonder was niettemin een feit. Om tien inenten, een Sperry-piloot en vleugels, uur vertrok Ted Gall uit Frisco en die met rubber overtrokken zijn, waar- 's morgens cm zeven uur strompelde onder heete lucht kan circuleeren 0111 hij met een star glimlachje op zijn gelaat ijsafzetting te voorkomen. Misschien het ziekenhuis binnen. Jetty Compel gelukt het de sneeuw te doen smelten, lag reeds onder narcose op de operatie- I raag dien dokter, of hij het wil wagen, tafel, de assistenten en zusters stonden Dan zal ik met hem vertrekken. Laat gereed en dr. Brentford gunde zich geen hij probeeren mister Harrison's vliegveld oogenblik rust te bereikenik ga eveneens terstond De eerste, dieTed begroette, was Harry op weg. Compel. Ted herkende hem haast, niet. Hij hoorde niet meer de tegenwer- Zijn eertijds papperig gezicht was inge- pingen van John Garriek: met een wild vallen en zat vol diepe rimpels, zijn gebaar wierp hij den hoorn neer. Zijn gelaatskleur was grauw en zijn oogen tanden waren weer op elkander geklemd stonden hol. Hij wankelde op Ted toe en in zijn blik lag een harde, onverzet- en greep allebei zijn handen, telijke uitdrukking. Binnen een uur „M'n jongen," bracht hij met moeite zou hij waarschijnlijk weten, of zijn uit. „God geve,dat alles niet vergeefsch wanhopige onderneming 0111 Jetty red- is geweest ding te brengen succes zou hebben, of Ted was te vol om te antwoorden, dat alle hoop voor haar verloren zou Harry Gompel scheen eindelijk te heli- zijn. I oor haar en misschien óók hen begrepen, hoeveel een mensclien- voor dokter Brentford en voor hem. leven waard kan zijn voor anderen en hij zag ernaar uit, dat hij liet lesje niet Een wanhopige onderneming was het meer zou vergeten. niemand erkende het later volmon- diger dan Ted Gall zelf. De vlucht was „Zeg, Ted," zei John Garriek acht de gevaarlijkste, die hij ooit had ge- dagen later vroolijk door de telefoon maakt, maar veel gevaarlijker nog was toen alle ellende geleden en alle zorgen het opstijgen. Toen hij in gezelschap geweken waren, „zeg, Ted, ik heb net van dokter Brentford het toestel he- van Harry Gompel gehoord, dat alles klom, dropen de vleugels van de ge- naar wensch gaat. Hij heeft een kwar- smolten sneeuw, als het bladerdak van tier lang je lof staan zingen. Ik werd er een beregenden boom. Alle onnoodige bijna beroerd van. Je hebt hem zijn ballast was buiten boord gezet zijn dochter teruggegeven en ik weetniet, passagier had zelfs zijn tasch met in- wat nog allemaal voor aandoenlijks strumenten moeten achterlaten. Maar meer. Je hebt een eigenaardige manier hij was er lang niet gerust op, dat hij 0111 je op iemand te wreken, Ted! Weet de machine de lucht in zou krijgen, je nog dat je me hier eens stond te be- Zwijgend gaf hij dr. Brentford een hand zweren, dat je 'm een zeker onrecht en deze begreep hem. betaald zou zetten....?" „Mister Harrison heeft me gezegd, „O, en denk je dat ik hem dat niét dat ik me op je verlaten kon," zei bij betaald heb gezet?" grinnikte Ted Gall, met een rustigen glimlach. „Ik geloof „Als die overdreven bewering, dat ik niet, dat je het wagen zou, als je de on- hem zijn dochter heb teruggegeven, mogelijkheid ervan inzag." „Neen, dan zou ik het niet wagen,' zei Ted heesch. „Maar het blijft, niette min een spel met den dood." inderdaad al waar mocht zijn, dan heeft hij er toch niet lang plezier van gehad. Want Jetty heeft gisteren toevallig,,ja" gezegd en ik heb haar dus 1111 weer Wanneer Uw spijs vertering U pijn be zorgt, ligt de oorzaak hiervan meestalin een teveel aanzuurin Uw maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is, dat het een gat zou kunnen branden in een dik pluche vloer kleed Dit is bewe- 1 zen door scheikundi gen. Zij druppelden Origineele foto van een wat zoutzuur (dat de- vloerkleed, verb'ra ni zelfde samenstelling door maagzuur. heeft als maagzuur) op een karpet en dit zuur brandde hierin inderdaad een gat van i 15 cm. Indien dit reeds het geval is met een vloerkleed, zult U zich kunnen voorstellen, welke uitwer king dit zuur heeft op Uw maag. Bevrijdt U zelf van dit zuur door na den maaltijd - of steeds wanneer U pijn voelt - Digestif Rennie pastilles te nemen. Rennie is een pastille, die gemakkelijk in den mond oplost, zich dan met het speeksel ver mengt en daardoor een onmiddellijke uit werking heeft. Het bevat bestanddeelen, die het zuur absorbeeren en neutraliseeren, en andere bestanddeelen, die de spijsver tering krachtig bevorderen en zoodoende voorkomen, dat zich weder overtollig zuur vormt. Digestif Rennie pastilles zijn zeer smakelijk en dan ook bijzonder prettig te nemen. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40 per pakje en f 1.25 per groot pak. loc men er rttn verlost tvortlt! Een klamme, transpireerende hand te drukken, hoe onaangenaam Op straat, op visite, bij het dansen veroor zaakt men een gevoel van afkeer bij hen, aan wie men juist wil behagen. Ondanks alle moeite is het onmogelijk het euvel te verbergen. Vlug Uw zakdoek, nog eens en nog eens. Toch ziet U met angst en vreeze het oogenblik naderen, waarop U weer een hand moet geven. De te sterke transpiratie houdt niet op. Wat ar aan te doen Het is zeer eenvoudig Eeniae druppels Odorex in de holte van Uw hand. Dan de palmen tegen elkaar wrijven en ook tusschen de vingers. Direct vervluchtigt de te sterke transpiratie. De klamheid maakt plaats voor een aangename frischheid, stroef heid en koelte van Uw handen U behoeft fhet fatale oogenblik niet meer te vreezen en kunt nu goedendag zeggen door een fermen, drogen en sympathieken handdruk. Koop nog heden Odorex DCZS bij Uw Apotheker, Drogist of Parfumeur. De flacon van 94 cent is voldoende voor vele maanden. Odorex bevat me die malen t alcohol van de juiste sterkte bacteriën te dooden. Dat de dood de meeste kansen had van hem afgenomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18