ZEEUWSCHE SPORT m De vorige week hadden te Philippine groote wielerwedstrijden plaats, die veel belangstelling trokken. Links: De deelnemers aan den start. Rechts: Het vertrek van de renners. Het tweede deel van de Zeeuwsche athletiek- kampioenschappen is j.l. Zaterdag te Middel burg verwerkt. Een vorige maal hebben we het onze gezegd over de organisatie enz., we zullen er nu het zwijgen toe doen. Vertraging in de afwerking van diverse nummers maakte er weer een saaien middag van, heel weinig in overeenstemming met aard en karakter van de verwerkte stof. Sport immers is op de diverse athletiek- nuinmers een uiting van kracht, uithoudingsvermogen en behendig heid. Alleen het uithoudingsver mogen van de weinige toeschou wers is op de proef gesteld, maar overigens had de grappenmaker, die beweerde, dat het meer een „elastiek"-programma dan een athletiekprogramma was, gelijk. Er zijn terreinomstandigheden, welke een vlotte afwerking onmo gelijk maken, maar met een ver deeling over twee middagen op verschillende plaatsen is toch heel veel te ondervangen en dan, wan neer komt in Zeeland de sterke man, die op een wedstrijd durft te zeggen „zoo en niet anders"? Nieuwe Zeeuwsche records zijn er weer een viertal ter wereld ge komen en verschillende records zijn benaderd. Dat is verheugend en daarom kunnen we over dezen athletiekmiddag tevreden zijn. De 200 meter heeft heel mooie momenten opgeleverd en den strijd op de sprintnummers wordt steeds zwaarder, omdat nieuwe candi- daten zich steeds weer aanmelden. Als de oude kampioenen zich nu maar weten te handhaven, kunnen we nog vaak mooie wedstrijden op deze nummers te zien krijgen. Wat de Pagter, Brak man, Priester en van Roon b.v. dezen middag op dit nummer te zien gaven was werkelijk heel mooi. Jammer dat Klaver in zijn serie pech had, waardoor ook de prestatie van Höfer en Vliegher gedrukt werd. Pagter werd ten slotte kampioen en houder van een nieuw Zeeuwsch record met 24.2 sec. Op de 1500 meter was ook een mooie strijd mogelijk geweest, als niet Dronkers zich vergist had in de eindstreep. Dobbelaere werd daardoor onbetwist eerste. Was Dronkers niet mis geweest in het be palen van zijn eindspurt, dan zou Dobbelaere het ongetwijfeld niet zoo gemakkelijk gehad hebben, al wil dit -niet zeggen, dat hij dan niet gewonnen zou hebben. De tijd was 4 min. 48.2 sec. Ook de 800 meter was voor Dobbelaere met een waaraan door de meeste Zeeuwsche zwemclubs werd deelgenomen. Een overzicht tijdens de polowedstrijden. Mej. Auer wint het nummer kogelstooten voor dames. Een moment uit een der fraai doelpunt gemaakt door de Zeehond. Een mooie sprong in het nummer polsstokhoogspringen. Het tweede gedeelte van de Zeeuw sche athletiekkampioenschappen werd Zaterdag te Middelburg ge houden. G. Dobbelaere wint de 800 m. tijd van 2 min. 20 sec. Dit was lang niet het mooiste nummer en we hebben de laatste jaren wel meer dere malen 'n fraaieren strijd op dit nummer gezien. Het is lang de attractie der athletiekwedstrijden geweest. De Marathon-dames liepen in volledige eenzaamheid de 4x100 meter en knabbelden ondanks die eenzaamheid nog 0.4 sec. van het record af en brachten dit op 55 sec. Van Driel veroverde de kam pioenschappen op de technische nummers. Het eerste nummer was speerwerpen, dat hij met 46.70 meter op zijn naam bracht. Vervol gens werd het kogelstooten met 11.72 meter er aan toegevoegd en hoewel van Roon en Hondeling taaien en krachtigen tegenstand boden, wist van Driel ook het ver springen met 6.47 meter te winnen, daarmee tegelijk een nieuw record Er wordt een. Vlissingsche club Over zoo'n kracht zou men en thousiast kunnen worden, vooral als men ziet op welk een betrekkelijk gemakkelijke wijze hij zijn nummers verwerkt en zijn prestaties bereikt. Polsjtokhoogspringen kreeg als kampioen de Vliegher met 3.10 meter. Het Zeeuwsch record, dat deze kampioen vorige week vestigde met 3.20 meter, kan door hem ongetwijfeld nog verbeterd worden. Nu nog even de dames-nummers, welke alleen als bijzoadere prestatie opleverden de recordverbetering van het hoogspringen door mej. Griep met 1.37 meter. Mej. de Pagter gooide den discus 29.12 meter en werd daardoor eerste. Dit is nog ruim 80 cm. onder het Zeeuwsche record. Had zij zich volledig kunnen con- centreeren, dan zou ongetwijfeld haar prestatie beter geweest zijn. Met 8.85 meter won mej. Auer het nummer kogel stooten. Jammer, dat de athletiekwedstrijden voor Zeeland weer grootendeels verwerkt zijn. De prestaties op ver schillende nummers gaan in stijgende lijn en wie weet hoever we het dezen zomer nog zouden kun nen sturen. De door E.M.M. in Domburg te orga- niseeren invitatiewedstrijd kan ons misschien nog enkele mooie resultaten geven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19