ENGEEANDS Ki TE VERSi De tijd van den Zorm honderd dienaren, 'mei witte pruik en gekleeij en blauw naar de Engelsche hofmode van 1772, die de gasten bedienden. Aan hot offioieele bezoek van hot Britschc koningspaar aan Parijs, een gebeurtenis, die uitgroeide tot een machtige manifestatie van vriendschap tusschen Engeland en Erankrjjk, werd groote, luister bij- gezet door een reeks feestelijk- 6 hpden. waarvan het dejeuner in In de Spi lii't paleis van Versailles op 21 Juli C ran 't (i stellig een der voornaamste was. J pgi liet had den schijn dat de eeuw van Louis XIV, den grooten Zonne- 6 koning, was teruggekeerd, toen, in de historische Spiegelzaal, driehonderd gastfflr zich vereenigden rond de eeretafel, waaraan koning George VI, zijn gemalin en de lieer en mevrouw Lebrun hadden plaats genomen. Met verfijnden J)e hnofdtajel ran hel dejeuner in het paleis ran Versail, koningin Elizabeth en de sena Tal eau hooge autoriteiten ran beide landen waren rereenigd, tornt president Lebrun het Kngelsehe koningspaar een dejeuner aanbood in de schitterend geiles oreerde Spiegelzaal van het paleis Ie Versgilles. Behalve het koninklijk gevolg, de leden der Fransehe regeering en talrijke diplomaten zaten mede aan de maarschalken Vi- tain, Joffre, lord Birdwood en de heer en mevr o uw Wins ton Churchill. Van de met grooten smaak verzorgde tafels geeft bovenstaande foto een uitstekend beeld. Uiteraard hadden de beroemde Fransehe culinaire experts een uitgelezen menu samengesteld, waar op, naast een keur van uitgezochte spij - zen, de edelstewijnen ran Frankrij k prij k - ten. Ter tafel ver schenen ook ware meesters tukjes van banketbakkerskunst, waarvan de foto links een indruk W-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 20