parotn\ FLIT AlU nodiji) VOOR DEN HARDEN WERKER -VOOR DEN SPORTSMAN VOOR WERKZAME VROUWEN i DE NIEUWE SPORTZEEP BU EIRE GOEDE WINKELIER 23 Ik dacht even na. 't Leek me zeer on waarschijnlijk. dat een schurkachtige commissaris, als hij 't geld eenmaal beet had, zijn hoofd in een strop zou steken om iemand te redden, die hem steenkoud liet. Was er geen andere weg? De rechercheur misschien? Maar als er langs twee kanten geprobeerd werd, dan merkte nummer één iets van nummer twee, en kreeg je allerlei on- gewenschte verwikkelingen en ontdek- térngen. Ik kreeg een ander idee. „Kunnen we dien ambtenaar niet met den dood drei gen, als hij ons fopt?" vroeg ik. Zorinsky peinsde. „Iemand huren om hem dood te schieten, bedoel je? Dat- zou oen macht geld kosten, en dan had onze sluipmoordenaar ons even hard in zijn macht als nu die ambtenaar; en werd' hij doodgeschoten, dan was de laatste kans, om Melnikof te redden, verkeken. Trouwens, als we dreigen, neemt, meneer den volgenden dag de beenen met- de eerste dertig mille in zijn zak. Als ik je raden moet, zeg ikbetaal, Pawel Iwanitsj, en waag 't er op." Zorinsky nam zijn krant, weer op en las verder. Wat moest ik doen? Al leek de kans gering, ik moest haar nemen: ik zag geen andere. Ik zei tegen Zorinsky, dat- ik den volgenden dag het geld zou bren gen. „Best," zei hij, en nadenkend ging hij voort: „Misschien had je toch gelijk over die bedreiging met moord. Da's toch geen kwaad idee. Hij hoeft niet te weten, dat we niets beginnen kunnen. Ik zal zien wat we kunnen doen. Kr zit toch wel iets in." Ik ging het kaartje van de mijnenvel den copieeren en zocht toen mijn bed op. Maar slapen kon ik niet. Uren lang dacht ik na over het gesprek van dien avond, en trachtte ik een weg te vinden, om weer onafhankelijk te worden van Zo rinsky. Zou Melnikof vrijkomen? Jk achtte het mijn plicht, daarvoor al het mo gelijke te doen, want hij was gearres teerd, doordat hij mij trachtte te helpen; waar nog bij kwam, dat ik veel aan hem kon hebben bij mijn speurders- werk. De kans leek me echter plotseling geslonken.Intusschen wist Zorinsky mijn naam, en wie weet wat zijn nieuwsgierig heid nog meer wou uitvorschen. Ik her dacht wrevelig, hoe hij me had weten te dwingen om hem mijn pas te toonen. In dien gedachtengang haalde ik mijn pas verworven vrijstelling weer te voorschijn en bekeek die nog eens. Ja, het was een kostbaar bezit! „Onge neeslijke hartziekte" daar was alle militaire dienst mee uitgesloten. Met, dit document en mijn pas was ik be trekkelijk veilig, zelfs al liet ik me in schrijven en nam ik ergens kamers in een buitenwijk. Het eenige, wat me aan mijn nieuwe „document" niet beviel, was de in 't oog loopende nieuwheid. Daar hoefde niemand zich over te verwonderen, want de datum was pas twee dagen oud, maar ik besloot toch maar, het papier zoo te vouwen en te kreukelen, dat 't niet afstak bij mijn pasyioort, dat eerst vijf levensdagen telde, 't Was een eigenaar dige trek van de roode soldaten, dat zij minder wantrouwig keken naar documenten, die blijkbaar al heel dik wijls vertoond waren. Dus ik vatte het papier aan, vouwde het stijf in vieren en kneep de vouwen stevig tusschen vinger en duim. Toen legde ik het op tafel en perste de vouwen onder den nagel van mijn duim, het papier voor- en achterwaarts trekkend. Toen de vouwen niet nieuw meer leken begon ik de hoeken te verfrommelen. En er gebeurde een wonder! Toen ik het papier in mijn hand hield en aan de hoeken wreef, scheen er be weging te komen in het papier zelf. het verdeelde zich onverwachts in tweeën, en mijn verbaasde oogen zagen niet, één certificaat van vrijstelling, maar twee De gedrukte, formulieren waren bij 't afnemen aan elkaar blijven kleven, en gingen eerst van elkaar, toen ik aan de hoeken frommelde. en noch de doktor, noch Zorinsky had iets gemerkt. Wat was ik blij na die onverhoopte ont dekking! Hier had ik een middel om aan Zorinsky te ontkomen, door een ander formulier in te vullenDe reactie van mijn zenuwen was zoo 'sterk, dat de tranen langs mijn wangen liepen. Tot ontnuchterend het inzicht kwam, dat ik met, het blanco papier niets kon be ginnen, als ik er geen nieuwen pas bij had. Dien nacht overdacht ik mijn toestand door en door en trachtte ik een gedrags lijn vast te stellen. Zorinsky. peinsde ik, was een wezen, dat ik in 't normale leven liefst geschuwd zou hebben als de pest. Ik heb hier alleen feiten en gesprek ken aangehaald, die regelrecht in ver band staan met mijn heele verhaal, maal ais we niet over „zaken" praatten, ont haalde hij me op herinneringen, vooral uit zijn diensttijd, die ik walglijk vond. In mijn abnormale omstandigheden echter kon ik heel moeilijk iemand af snijden, met, wien ik eenmaal op eenigs- zins vertrouwelijken voet stond, en dat gold voor Zorinsky dubbel. Veronder stel, dat hij me eens tegenkwam later, of door een zijner talrijke relaties, iets over me hoorde! Door zijn liefhebberij voor contra-spionnage gedreven zou hij stellig de bewegingen nagaan van zoo'n ster als ik. Er zat niets anders op dan goede vrienden met, hem te blijven en te profiteeren van de inlichtingen, die ik in zijn huis kreeg en die altijd juist bleken te zijn. Maar verder mocht hij van mijn handel en wandel niets weten en om dat, te bereiken kon ik zéker pleizier hebben van het pas-gevonden blanco formulier. ik moest alleen nog zien aan een anderen pas te komen. Hoe stond Zorinsky eigenlijk tegen over Melnikof, vroeg ik me af; hadden ze elkaar goed gekend? Kon ik dat maar nagaan. Maar ik kende niemand in Rusland, die met Melkinof. Wacht! Ja, toch wel Ik zou den volgenden dag nog eens naar dat ziekenhuis gaa.11, en probeeren, of ik dien dokter te spreken kon krijgen. Waarom had ik daar niet eerder aan gedacht? Misschien kon hij me licht gevenToen ik dit, besluit genomen had, ging ik op bed liggen en sliep in. ZEVENDE HOOFDSTEK Krylenko wordt Markowitsj Het was een zonderling onderhoud. Ik merkte dadelijk, dat de dokter me niet vertrouwde, 't Zou trouwens volstrekt niet vreemd zijn geweest, als de Tsjeka een speurder had gestuurd, die zich voor een Engelschman uitgaf. Eerst, toen ik het menschelijke trekje te berde braclil. dat Melnikof mijn whisky had opge dronken, geloofde de dokter me. „O, bent, u die man van de whisky?" riep hij toen, opeens lachend. Hij liep de kamer uit en keek over Se trapleuning. Eenigszins wantrouwig volgde ik hem, naar mijn revolvertje tastend, en rondziende, hoe ik zou kun nen ontsnappen, als 't noodig mocht blijken. Hij deed de deuren weer dicht en zei zacht, terwijl hij me recht in mijn gezicht keek: „Waarom bent u in 's hemelsnaam niet eerder gekomen?" Vervolg op blz. 26 vliegen en muggen dadelijk sterven wanneer U spuit met Flit doodt beslist, omdat Flit een combinatie is van onover troffen insectendoodende middelen. Elke bus Flit bevat een product, waarvan de krachtige werking bewezen is. Eisch dus Flit en weiger ieder twijfelachtig namaakproduct. De Flit-soldaat is Uw waarborg. VERTEGENW.: KERKHOF F Co. - NASSAUKADE 373 AMSTERDAM Wat ecn schuim Hoera! Rexona Sportzeep is er! En niet alleen de nieuwe Rexona zeep, maar ook de nieuwe Rexona gewoonte van alle energieke mannen en vrouwen. Rexona is zacht en bijzonder vet, geeft een overvloedig schuim en bevat speciale, opwekkende bestanddelen, die U verkwikken en Uw gezondheid beschermen. En daarbij is ook de geur van deze nieuwe sportzeep heerlijk verfrissend. Als U zich vermoeid gevoelt, klaag er dan niet over. Een Rexona-bad geeft nieuwe energie en maakt U weer fit. Het Rexona schuim dringt door tot diep in de poriën; het verwijdert al het stof en vuil van de ganse dag. Na gebruik van Rexona Sportzeep voelt U zich vief, levendig en terdege opgefrist,- want U is dóór en dóór schoon geworden. Ook U zult enthousiast zijn na kennismaking met:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23