Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP w*»W Maar sensationeeler is het, op de kermis je eerste ervarin gen op te doen in 't autorijden Op het Eiland in Vlissingen wordt een nieuw droogdok- gebouwd, dat vrij aanzienlijke schepen zal kunnen bergen; een nieuwe aanwinst van werkgelegenheid voor,De Schel de en voor de Vlissingers. Vlissingen heeft de kermis- week weer achter den rug, en het heeft een reeks feeste lijke avonden beleefd, die aan stemming niets te wenschen overlieten. Overdag was het kermisterrein natuurlijk meer het domein van de jeugd. De paardenmolen verliest voor haar nog niets van de oude aantrekk ingskraclit Oudelande krijgt een nieuw gemeentehuis en hoe er met 't werk wordt voortgemaakt, dat ziet u wel aan deze opname van de vorige week. 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst ran den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Hoedekenskerke, dat een reiziger op de provinciale boot per ongeluk twee dubbeltjes overboord heeft laten vallen. De eigenaar van de Karimata beeft reeds concessie gevraagd om te baggeren. Nu op de Terschellinger gronden geen goud wordt gevonden, wil men gaarne genoegen nemen met zilver in de Schelde! Met groote voldoening gewaagde een provinciaal blad van het feit, dat de commissaris der Koningin gedurende de Statenzitting ook aan de pers thee liet schenken. Die hoffelijkheid lijkt ons intusschen nogal verklaarbaar. Wie de Koningin der Nederlanden vertegenwoordigt, is vanzelf geneigd tot attentie voor de „koningin der aarde' Uit Waarde meldde men ons als 'n groote bijzonderheid, dat bij het vis- schen m"et een kruisnet in de Wester- schelde, twee „herders" zijn gevangen van aanzienlijk gewicht. Het waren hoogst waarschijnlijk her ders van het slag. dat zijn schaapjes zoo vlug mogelijk op he+ droge ziet te halen! De strijd tegen den Colorado-kever woedt door geheel Zeeland intens voort en is zoo populair geworden, dat op een ZeeUwsch-Vlaainsche secretarie een schooljongen een leeg sigarenkistje kwam inleveren omdat er „Coiorado- claro" op stond! Ovezande is in opspraak gebracht door een „perseend", die rondstrooide dat er biggen waren vergiftigd na het aanbrengen van oorringen. Een nauv gezet onderzoek maakt het ons mogelijk het gerucht tot zijn juiste proporties terug te brengen. Waarheid is, dat '11 contröle-commis- sie vlekziekte geconstateerd heeft in het notulenboek van den voorzitter eener varkensvereeniging. Met drie blaadjes vloeipapier is voor de toekomst ieder gevaar bezworen In de Scheldestad heeft een man het kunststuk uitgehaald om in een dood gewoon lokaal van Maatschappelijk Hulpbetoon huisvredebreuk te plegen. De recherche heeft met haar speur neus ontdekt, dat de „ouwe heer Hulst kamp" zijn medeplichtige was. Te Kapelie op Z.-Beveland wordt de toren ontsierd door de vodden van vroeger uitgehangen vlaggen, die er, hoe B. en W. dit ook hoopten, maar niet af willen waaien. Men denkt er nu over, aan den voet van den toren een fanfareconcours te doen houden! Tot de volgende week. dames en heeren In de Vlamingstraat te Vlissingen wor den eenige huizen wegens bouwvalligheid gesloopt'n nieuwe schrede op den weg ter moderniseering van de oude slad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25