WEKEN Wet meisje van duizend Ziet men tegenwoordig betrekkelijk weinig onderscheid tussehen de garderobe van een meisje van een jaar of twintig en die van haar mama, hier brengen we toch vier vlotte zomer - sche jurken, die als 't ware ontworpen schijnen te zijn voor het meisje van duizend weken. Allereerst het materiaal zelf. Voor het jonge meisje geen pompeuze motieven nóch glanzende zijdesoorten. Voor lioog- zomer zijn liet naast linnen, piqué en cretonne vooral shantung en toile de soie, die liet uitstekend doen, terwijl voor het meer gekleede jurkje ook een zware crêpe de cliine genomen kan worden. Een vroolijke ruit, eeu kleurige streep, noppen en kleine bloempjes zijn de motieven, die altijd een aardig effect opleveren. Daarnaast echter mag men de charme van een effen geheel in wit of flatteuze pastelkleur ook niet onder schatten. Voor praetisclie doeleinden Dit alles is uitgesproken jeugdige kleeding voor het meisje van om en nabij de twintig. Hierbij een goeden raadniet vooruit loopen op den tijd en dus vooral geen modellen nemen, die men ook veel later nog met succes kan kiezen. kleedt de combinatie van marineblauw met spaarzame garneering van wit jeug dig en vlot. Om ons tot de foto's van deze blad zijde te bepalen, zien we allereerst een even practisch als' flatteus jurkje van marine met wit genopte crêpe de chine. Een japonnetje, dat, als het uit zuivere zijde gemaakt is, op reis goede diensten zal bewijzen, «laar het dan niet alleen niet kreukt, maar ook niet smoezelig wordt. Ook de combinatie van roode ballen op marine fond doet het goed. Het tweede japonnetje, gemaakt van doffe zijde, is van een uitgesproken sportieve allure. Hoe mooi het materiaal ook op zichzelf moge zijn, een dergelijk jurkje zal toch nooit aanspraak kunnen maken op het praedicaat „gekleed". Een eigenschap, «lie het volgend japon netje van effen crêpe de chine in liooge mate bezit. Ten slotte een eenvoudig linnen jurkje, waarvan liet rokje uit meerdere banen bestaat, die in liet lijfje door- loopen. Dit jengdige modelletje werd vervaar digd van naturel-linnen niet bollen in velerlei vroolijke kleuren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36