De man, die zich noemt: KONING ANTHONY I VAN ENGELAND Open brief aan koning George V om af te treden Eigen bankbiljetten en postzegels fie Calls Himself Een „koning" die zelf zijn potje kookt In liet noorden van Londen woont op karig gemenbileerde kamers de man, die er stellig van overtuigd is, dat liij op Buckingham Palace behoort te zetelen. Zijn zonderlinge aanspraak op den Engelschen troon heeft hem reeds in de gevangenis gebracht; men heeft hem ontoerekenbaar verklaard, maar hardnekkig houdt hij vol en zijn vermogen, dat niet erg groöt is, besteedt hij tot den laatsten cent aan het maken van „reclame", 't Schijnt, dat niets hem ermede kan doen ophouden dan.... zijn werkelijke troonsbestijging of de dood. Zijn naam luidt Anthony William Hall en hij is een slanke, breed-geschou- derde man, negenendertig jaar oud. Tijdens den wereldoorlog was bij bjj den jg'. "King Anthony" De Engelsche dagbladen bemoeien zich reeds jaren met de zonderlinge aanspraak op den troon van Anthony William Hall. In 't begin greep de politie in telkens als Hall ergens een vergadering belegd had, maar tegenwoordig laat zij hemmaar stilletjes zijn gang gaan. geneeskundigen dienst en werd lid van 't politie corps te Shropshire, waar hij zich opwerkte tot brigadier. In die dagen begon hij zich te interesseeren voor geschiedenis en genealogie; in zijn familie heerschte de zeer vage meening, dat zij zouden af stammen van een der Engelsche koningen en Hall trachtte de waarheid van deze overlevering te achter halen. Hij snuffelde in oude boeken en archieven en na zeer uitvoerige navorschingen was hij er zeker van 'n afstammeling te zijn van koning Hendrik VIII en de wettige pretendent naar den Engelschen troon. Anthony William Hall, pretendent naar den Engel schen troon, kookt zelf z'n eigen potje in zijn karig gemeubileerd, „paleis", 'n onaanzienlijk huisje in Londen - norit De „koning" voor de deur van zijn „paleis". Men lette op de leege melkjlesschen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5