OP VACANf] 'A. V. hebbende groothertog van Meekleijj «^elijl oost: 11 den winter nog enkele graden warmer, maar 's zomers juist een paar graden koeler dan wij 't van ons Hollandsche Noord- zeeklimaat gewend zijn, is de zuidkust van de Oostzee al sinds eeuwen in trek geweest als zomerscli recreatieoord. En al lang voor bij ons Sclieveningen zijn eerste primi tieve badgelegenheid kroeg, bloei den er langs de Duitsche Oostzee kust do badplaatsen, die zich sinds bleven ontwikkelen tot, mondainer of bescheidener vacantie-verblij- ven.Zoo verging het ook in wijlen prins Hendrik's geboorteland Meck lenburg, dat achter zijn smalle, maar levendig geaccidenteerde, bijna, geheel aaneengesloten duinen rij rijke bossclien draagt, zooals wij die bijvoorbeeld kennen op Wal cheren, maar dan afgewisseld met honderden en honderden in den laatsten ijstijd ontstane meren en ongerepte moerassige venen, waarin wildstand en plantengroei nog onge kende weelde vertoonen: een paradijs voor den natuurminnaar, die prijs stelt op een rustige, sportieve, gezonde vacantiebesteding, Hier is liet, dat prinses Juliana's verwanten van vaderszijde op lmn domeinen ons jonge prinselijk gezin dit jaar zomerverblijf hebben aange boden. Te Bad Doberan, zelf temidden van de bossclien gelegen, en naar de zeezijde in latere jaren uitgebreid met het zeeressort Heiligendamin, heeft do groothertogelijke familie van Mecklenburg Schwerin haar woon steden. Daar verblijft wijlen prins Hen drik's eenige, volle broeder, hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, dien ieder zich nog herinnert van de plech tigheden ter gelegenheid van prinses Juliana's huwelijk en prinses Beatrix' doop. Maar ook bezit er de laatste, tot aan de revolutie van 1918 geregeerd

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 20