tlE AAN DE TZEE mmm ;ven van ons pnn Op de foto reditu ziet men naast Z.K.II. prins Bernhard prinses Juliana's oom, hertog Adolf Frie- drich van Mecklenburg-Schwerin. H.K.U. prinses Juliana bevindt zich op de linksche foto in gezel schap van prinses Anastasiadeze is de dodder van groothertog Frie- drich Franz III (geheel rechts) en diens gemalin groothertogin Alexan dra (midden der groep). burg, Fried rich Franz IV, 'n zoon van wijlen prins Hendrik'» half broeder groothertog Friedrich Franz III, 't rijke slot Hollezem met zijn uitgestrekt park van deels statig, deels grillig duinboseh, zijn stille lanen en wijde vijvers, die een belangrijk deel van Doberan's grondgebied beslaan en zich voort zetten tot in het kustgebied van Heiligendamm. Aan dezen kant van het groothertogelijk domein ligt een afzonderlijke behuizing, de villa Krone, welke de groothertog thans ons prinselijk paar voor zijn vacantie ter beschikking heeft gesteld, en waar sinds enkele weken prinses Juliana en prins Bernhard met de kleine Beatrix vertoeven. De nabijgelegen haven van de Mecklenburgsehe handelsstad Warne- münde bood een prachtige basis voor het prinselijk jacht Piet Hein, dat daarheen is overgebracht om er tochten op de Oostzee mee te kunnen ondernemen, waarop, naar men vernam, ook prinses Beatrix reeds werd meegevoerd. Het eenvoudige, gemoe delijke familieleven op villa Krone te midden van de Mecklenburgsehe bos- schen is niet verborgen gebleven voor de speurende camera's, en wij beelden ei' hier eenige intieme tafereeltjes van af. En zijn ze niet typeerend voor het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 21